X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polska pod Krzyżem". Wielka modlitwa za Kościół i Polskę już w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 13:33
Ponad 30 tysięcy osób zadeklarowało udział w akcji modlitewnej "Polska pod Krzyżem", która odbędzie się 14 września, na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem.
Audio
  • Maciej Bodasiński apeluje o udział w akcji "Polska pod Krzyżem" (IAR)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Spotkanie modlitewne, dla którego poparcie wyraził papież Franciszek, odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W miejscu, w którym 7 czerwca 1991 roku Jan Paweł II odprawił mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów. Wydarzenie organizują fundacja Solo Dios Basta oraz diecezja włocławska.


Bp-Mering-pap-1200.jpg
"Polska pod Krzyżem". Bp Mering: wszyscy odpowiadamy za Kościół

Do akcji modlitewnej "Polska pod Krzyżem" zostało zgłoszonych 670 miejsc, w których wierni będą się modlić w połączeniu duchowym z uczestnikami wydarzeń głównych we Włocławku. Wszystkich zatroskanych o losy Kościoła, Ojczyzny i Polaków organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w akcji. 

- Zapraszam wszystkich was, którzy to widzicie, którzy troszczycie się o przestrzeń duchową, o wiarę, o Polskę, o Kościół, o młodych ludzi i o małżeństwa. Zapraszam was 14 września do Włocławka na lotnisko w Kruszynie, tam o godz. 11:00 zaczynamy wielką modlitwę za Kościół i Polskę, o odnowę i odbudowę wiary - mówi jeden z organizatorów Maciej Bodasiński.

Bodasiński uważa też, że wspólna modlitwa może nas uchronić od śmierci duchowej.

- Na ogół nie lubimy czarnowidztwa i wszystkie negatywne informacje odrzucamy, bo wolimy żyć lekko, łatwo i przyjemnie. Ale chcę powiedzieć, że konstrukcja świata, Polski, Kościoła kruszeje, bo znika wiara. Ona umiera w nas i umrze za chwilę, jeśli czegoś nie zrobimy, jeśli nie spróbujemy odbudować tego spoiwa, które łączyło nas z Bogiem, ze światem niebieskim. Jeśli tego nie zrobimy, czeka nas powolna śmierć duchowa - mówił Maciej Bodasiński.

fc

Czytaj także

"Polska pod Krzyżem". Polacy wypełniają duchowy testament św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 16:32
Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" w sobotę 14 września będzie wypełnieniem testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku" - poinformowała Fundacja Solo Dios Basta, organizator akcji.
rozwiń zwiń