X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Wybory parlamentarne. PiS zebrało zdecydowanie więcej podpisów niż konkurenci

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 11:49
Do wyborów parlamentarnych pozostaje miesiąc, a Prawo i Sprawiedliwość w jednym aspekcie już zdystansowało swoich rywali. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", "partia rządząca zdeklasowała konkurentów, jeśli chodzi o liczbę podpisów pod listami kandydatów do Sejmu i Senatu". Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zebrało ich 1,5 mln.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/rainbow777

Odpowiedzialny za kampanię PiS Krzysztof Sobolewski twierdzi, że pod listami do Sejmu podpisało się ponad milion wyborców, zaś te do Senatu poparło pół miliona. - Mamy lepszy wynik niż w 2015 r. Zebraliśmy je praktycznie w pięć dni - podkreśla cytowany przez "DGP".

fogiel 1200 pap.jpg
Radosław Fogiel: nasz program przebija się do świadomości Polaków

Dziennik podaje, że wyniki opozycji są znacznie słabsze. Polskie Stronnictwo Ludowe deklaruje, że średnio udało im się pozyskać 10-11 tys. podpisów na jeden okręg wyborczy, w związku z czym "ludowcy" szacują, że ich całkowity wynik to 400-500 tys. To więcej niż w przypadku Koalicji Obywatelskiej.

"Koalicja Obywatelska zebrała ok. 340 tys. autografów pod listami do Sejmu. Nie ma natomiast sensu porównywać liczby podpisów pod listami senackimi, bo o ile PiS wystawia kandydatów w każdym okręgu, o tyle opozycja stara się nie wchodzić sobie w paradę. KO ma 73 chętnych do Senatu, czyli musiała zebrać przynajmniej 150 tys. kolejnych autografów. Lewica i PSL mówią, że łącznie uzyskały ich po około pół miliona, licząc razem z tymi pod listami do Senatu. Lewica wystawia do izby wyższej sześciu kandydatów, a PSL - 14" - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Pięć komitetów ogólnopolskich 

W wyborach parlamentarnych będzie ostatecznie pięć komitetów ogólnopolskich: Koalicja Obywatelska, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polskie Stronnictwo Ludowe, Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. W tym roku komitety na zebranie podpisów miały 17 dni.

W piątek Państwowa Komisja Wyborcza wylosuje numery list kandydatów. Lista chętnych, by zasiadać w poselskich ławach, powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tys. wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym.

bb/gazetaprawna.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż dla "SE": PiS z samodzielną większością. Duża przewaga nad opozycją

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 19:22
Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na samodzielne rządzenie. Na obóz rządzący chce zagłosować 45 proc. badanych. To kolejne badanie dające ugrupowaniu wyraźną przewagę nad opozycją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko 14 kobiet na "jedynkach" list Lewicy. Najmniej z SLD

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 08:52
Politycy, którzy tworzą Komitet Wyborczy SLD wielokrotnie podkreślali, że na listach utrzymany jest parytet. Nie jest on jednak zachowany, jeżeli chodzi o "jedynki", bo na 41 okręgów tylko 14 z nich otwierają kobiety.
rozwiń zwiń