X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Paweł Kukiz: nie wykluczam koalicji z PiS, ale odczuwamy, że chcą nas zabić

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 11:01
Paweł Kukiz pytany w Radiu Zet, czy nie wyklucza koalicji z PiS albo Koalicją Obywatelską, odpowiedział: "tak, ale Prawo i Sprawiedliwość robi obecnie wszystko, by taką sytuację wykluczyć".
Lider ruchu Kukiz15 w Sejmie
Lider ruchu Kukiz'15 w SejmieFoto: PAP/Leszek Szymański

Paweł Kukiz pytany w Radiu Zet, czy po wyborach byłaby możliwa koalicja PSL-Koalicji Polskiej z PiS-em. - Ruch Kukiz'15 współpracuje przed wyborami z PSL-KP - odpowiedział, że gdyby takie pytanie zadano mu dwa miesiące temu, to "być może powiedziałby, że jak najbardziej byłoby to możliwe".

- Natomiast, jeżeli i PSL, i Kukiz'15 ewidentnie odczuwa, i to nie są nawet sygnały, tylko to jest absolutnie widoczne, namacalne, że Prawo i Sprawiedliwość chce po prostu nas, powiem wprost: zabić, i jednych, i drugich, to trudno tutaj mówić o jakiejś koalicji. Z drugiej strony absolutnie też nie mogę tego wykluczyć - dodał.

psl pap 1200.jpg
Paweł Kukiz: mam nadzieję, że "małżeństwo" z PSL będzie trwało

Lider Kukiz' 15 podkreślił, że od czterech lat mówi, że gdyby doszło do takiej sytuacji, że jego ugrupowanie jest "języczkiem u wagi", czyli albo jedna, albo druga opcja go potrzebuje, to wtedy będą starać się podjąć decyzję racjonalną. - A racjonalna decyzja to taka, że będziemy szukać takiego partnera, który da większą gwarancję spełnienia postulatów obywatelskich - podkreślił.

>>>[CZYTAJ TEŻ] Władysław Kosiniak-Kamysz: po wyborach nie rozejdziemy się z Pawłem Kukizem

Pytania o koalicję z PiS lub KO

Dopytywany, czy nie wyklucza koalicji z PiS albo Koalicją Obywatelską, odpowiedział: "tak, ale Prawo i Sprawiedliwość robi obecnie wszystko, by taką sytuację wykluczyć". Ocenił, że PiS to jest "partia arogancka, partia bufoniarska, partia, która przeskoczyła w pysze PO w jej największych wzlotach pychy".

Kukiz i Kosiniak-Kamysz PAP 1200.jpg
Prof. Łukasz Młyńczyk: porozumienie Kukiza z PSL nie gwarantuje sukcesu

Odnosząc się do słów Jarosława Porwicha, byłego posła Kukiz'15 obecnie należącego do koła Wolni i Solidarni, że "pamięta słowa Pawła Kukiza, że  »PSL to mafia, zorganizowana grupa przestępcza«", Kukiz powiedział: "również mówiłem podobne rzeczy, proszę sobie wyguglować, co mówiłem, o Prawie i Sprawiedliwości, co mówiłem o Platformie Obywatelskiej". - Ja przyszedłem do tego parlamentu mocno naładowany - stwierdził.

- Wiele rzeczy mówiło się w emocjach, ale powiem w ten sposób: jeśli chodzi o partie polityczne, wszystkie partie polityczne w obecnym kształcie w Polsce są spatologizowane. (...) Są dotknięte patologią, jedynie PSL wpisał w swój program postulaty Kukiz'15, które po wejściu w życie te patologie likwidują - powiedział lider Kukiz'15. Dodał, że "to PSL, rok temu podpisał się pod projektem Kukiz'15 ustawy antykorupcyjnej.

Na początku sierpnia Kukiz i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Porozumienie to obejmuje trzy pakiety: obywatelski, gospodarczy i antykorupcyjny.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kukiz: mam nadzieję, że "małżeństwo" z PSL będzie trwało

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 20:38
- Wierzę w 10 proc. wynik wyborczy dla PSL-Koalicji Polskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych - powiedział w piątek Paweł Kukiz. Wyraził nadzieję, iż "małżeństwo" Kukiz'15 i PSL będzie trwało i doprowadzi do kluczowych dla obywateli Rzeczpospolitej zmian.
rozwiń zwiń