X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Łukasz Szumowski: NFZ wskaże, gdzie wykonać badanie bez kolejki

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 09:50
- W każdym województwie jest kilka, kilkanaście miejsc, gdzie i rezonans, i tomografię mamy od ręki, bez kolejki zupełnie - powiedział w radiowej Jedynce minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
Łukasz Szumowski
Łukasz SzumowskiFoto: PAP/Marcin Obara

Minister zdrowia podkreślił, że resort skupił się na zmniejszeniu kolejek na tomografię i rezonans, czyli badania diagnostyczne wykorzystywane i przy leczeniu nowotworów, i w kardiologii, i przy narządach ruchu.

- W tomografii z 40 na 25 dni, rezonans z blisko 100 dni na 50 - powiedział Łukasz Szumowski. Dodał, że są to wartości średnie i "w każdym województwie jest kilka, kilkanaście miejsc, gdzie i rezonans, i tomografię mamy od ręki, bez kolejki zupełnie". Wskazał też, że uruchomiona infolinia NFZ podpowie, gdzie takie badanie można wykonać. 

Szumowski 1200 pap.jpg
Łukasz Szumowski: Polacy nie chcą rewolucji w ochronie zdrowia, chcą naprawy systemu

Zaczęliśmy płacić bez limitów. Ile kto zrobi, tyle dostanie pieniędzy w tych obszarach - wyjaśnił minister. - Trudno, żeby pacjent z podejrzeniem nowotworu czekał na rezonans miesiącami i nie mógł się doczekać - stwierdził. 

Minister zwrócił uwagę, że opieka zdrowotna dopiero od 4 lat jest priorytetem rządu, w 2024 roku nakłady na służbę zdrowia mają sięgnąć 6 proc. PKB. - W tym roku mieliśmy założone ponad 98 mld zł, a mamy 102 mld zł. W 2020 roku mamy założone 107 mld zł, liczę tak cicho na 112 mld zł - powiedział. 

Dodatkowe środki mają być przeznaczona na opiekę specjalistyczną i "demografię", np. zakłady opiekuńczo-lecznicze. - Chcielibyśmy stworzyć system państwowy, nieodpłatny, żeby każdy, kto opiekuje się w domu osobą starszą, niesamodzielną, miał możliwość pójścia na urlop, pojechania do pracy, odpoczynku - powiedział Łukasz Szumowski.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Szumowski: trzeba poprawić dostęp do specjalistów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 11:15
- Ta kadencja była pod znakiem inwestowania w ludzi, w kadry, to była jedna z najważniejszych potrzeb na teraz, chociaż efekty tego zobaczymy za dziesięć lat. Jednak gdybyśmy tego nie zrobili, to za dziesięć lat służby zdrowia by nie było, nie miałby kto nas leczyć czy opiekować się nami – mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Szumowski, minister zdrowia.
rozwiń zwiń