X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dariusz Piontkowski: działania władz stolicy były niezgodne z prawem

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 10:25
- Mamy sygnały od rodziców, którzy są przeciwni temu, aby samorządy wprowadzały w szkołach zajęcia, które są niezgodne z ich światopoglądem - oznajmił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski
Minister edukacji narodowej Dariusz PiontkowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jak zaznaczył Dariusz Piontkowski, część ugrupowań politycznych popiera postulaty proponowane przez środowiska LGBT dotyczące adopcji dzieci przez związki partnerskie.

- Z naszego punktu widzenia jest to oczywiście niedopuszczalne - podkreślił  minister edukacji narodowej w rozmowie z Polsat News.

1200_PAP_Piontkowski.jpg
D. Piontkowski o edukacji seksualnej: sprawa dotyczy niewielkiej części szkół

Polityk pytany o plan przedstawiony przez wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, w którym dopuszczał w przyszłości adopcję dzieci przez związki partnerskie, Piontkowski odparł, że "to nie jest żaden tajemniczy plan".

Przypomniał, że mówiła o tym niedawno również kandydatka opozycji na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. W swojej wypowiedzi poparła również legalizację związków partnerskich, i w konsekwencji adopcję przez nie dzieci.

"Nie" dla LGBT w szkołach

Dyskusja na ten temat rozpoczęła się od planów wprowadzenia do warszawskich szkół edukacji o LGBT.

- Mamy często sygnały od rodziców, którzy są przeciwni temu, aby samorządy wprowadzały w szkołach tego typu zajęcia, które są niezgodne z ich światopoglądem - powiedział szef MEN. - Na szczęście prezydent Trzaskowski wycofał się z tego - dodał.

Szef resortu edukacji zauważyła, że działania władz stolicy były niezgodne z prawem, ponieważ nie można wprowadzać zajęć, które są nieakceptowalne przez rodziców, albo niezgodne z podstawami programowymi funkcjonującymi w szkołach.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Marsz równości w Zabrzu. Na demonstrację przyszedł tylko organizator 

"Świat nie kończy się na Warszawie"

Piontkowski pytany o warunki nauki na przykładzie Warszawy, gdzie niektórzy "uczą się do 19.30", odparł, że to pytanie do władz Warszawy, o to, co zrobiły, aby dzieci uczyły się w lepszych warunkach.

- Świat nie kończy się na Warszawie i w zdecydowanej większości polskich szkół nie ma problemu, jeśli chodzi o liczbę sal, pomieszczeń, w których może odbywać się nauka - zaznaczył minister. Zauważył, że "oświata jest to jedna z kilku dziedzin, z którymi Warszawa sobie nie radzi". Zapewnił przy tym, że "nie słyszy od większości samorządów narzekań na to, że jest więcej dzieci".

Więcej dzieci we wszystkich szkołach

- Liczba dzieci w poszczególnych powiatach i gminach jest proporcjonalnie większa, tak samo, jak w Warszawie. I większość samorządów na to nie narzeka, a wręcz przeciwnie. Wiele z nich mówi, że «w końcu mamy szansę na to, aby zapełnić szkoły, bo one z powodu niżu demograficznego w ostatnich latach stały prawie puste, a nauczyciele martwili się, czy będą mieli pracę, i teraz możemy w końcu zacząć normalnie działać» - powiedział.

Piontkowski zaznaczył, że zajęcia do 19:30 "to jest raczej wyjątek". Podkreślił, że "to jest niedobre rozwiązanie". - Dzieciaki nie powinny uczyć się na dwie zmiany, to jest oczywiste -podsumował.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stracił pracę po wpisie o LGBT. Nie zagra kolejnej roli

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 11:07
Redbad Klynstra-Komarnicki poinformował na Twitterze, że stracił rolę w przedstawieniu "Krum". "W Polsce reżyser jest widocznie ponad prawem" - skomentował. Wcześniej o aktorze było głośno ze względu na fakt, że po jednym ze swoich wpisów nt. środowiska LGBT+ wycofana została złożona mu propozycja zagrania w serialu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Mikołajczak: chcą odsunąć prof. Nalaskowskiego od dydaktyki

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:40
- Reakcja władz toruńskiej uczelni na ten znakomity felieton jest zaskakująca i skandaliczna - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Stanisław Mikołajczak, komentując zawieszenie prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez toruńską uczelnię.
rozwiń zwiń