X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Dariusz Standerski: mamy strategię wprowadzenia podwyżki płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 09:15
- Lewica również proponuje stopniowe podwyższenie płacy minimalnej, jednak tym różni się od PiS, że my mamy pełny pakiet programowy i rozpisane podwyżki na 10 lat, tak by do 2030 osiągnęła ona 60 proc. średniego wynagrodzenia – mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski, dyrektor programowy partii Wiosna.
Audio
  • 12.09.19 Dariusz Standerski: uzupełniamy się z SLD
Dariusz Standerski
Dariusz StanderskiFoto: PR24/TB

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Beata Szydło przedstawili na konwencji w Lublinie program wyborczy PiS. Zakłada on m.in. podniesienie pensji minimalnej do 3000 zł na koniec 2020 r., do 4000 zł w 2023 r., drugą trzynastą emeryturę w 2021 r. i pełne dopłaty do hektara dla rolników.

Jarosław Kaczyński Photo by Wojciech Kusiński Polish Radio.jpg
Jarosław Kaczyński: polityka niskich płac jest przeciwko interesom pracowników

Czytaj także >>> Jadwiga Emilewicz: podwyżka płacy minimalnej nie będzie dotyczyć większości firm w Polsce

Dariusz Standerski zaznaczył, że w programie lewicy również znajduje się propozycja podwyższenia płacy minimalnej. - Tym różnimy się od propozycji Prawa i Sprawiedliwości, że mamy wszystko policzone i opracowaną strategię. Ze strony PiS usłyszeliśmy rzucone dwie liczby i nie dziwię się reakcjom i zaniepokojeniu. Nie ma strategii, szczegółów i wyjaśnienia jak ten cel osiągnąć – zaznaczył.

Dyrektor programowy Wiosny mówił o współpracy z SLD w ramach koalicji, - Spotkały się trzy pokolenia lewicy, bardzo dużo się od siebie uczymy. Polityka to nie tylko program, ale i działania w terenie, kontakty które umożliwiają prowadzenie działalności. Potrzebne jest doświadczenie, a nasi partnerzy z SLD niewątpliwie je mają, tu się uzupełniamy - stwierdził.

- Większość programu Wiosny znalazła się w propozycjach koalicji lewicowej, myślimy bardzo podobnie w wielu sprawach. Nasz program budowaliśmy podczas spotkań z wyborcami, odpowiada on realiom, w których żyjemy – dodał dyrektor programowy Wiosny.

Z Dariuszem Standerskim rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/ka

---------------------------------------

Data emisji: 12.09.2019

Godzina emisji: 07:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Macierewicz o programie PiS: model państwa dobrobytu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:47
- Czekaliśmy na to dziesiątki lat. Przedstawiono polski model państwa dobrobytu, bardzo szczegółowy i precyzyjny, oparty na fundamentach gospodarczych. Towarzyszył temu imponujący wykład jakim celom ma to służyć - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Tarczyńska: Platforma Obywatelska traci w sondażach, Lewica zyskuje

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 14:35
- Wiosna po wejściu Sejmu chce mieć własny klub parlamentarny, walczymy o taką liczbę mandatów, która pozwoli go stworzyć. Jesteśmy sojuszem ugrupowań; SLD, Patrii razem i Wiosny, dla dobra Polski. Dla jak najlepszego wyniku lewicy idziemy wspólnie do parlamentu – mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Tarczyńska, kandydatka partii Wiosna w wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Manasterski: wyższa płaca minimalna to negatyw reformy Balcerowicza

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:11
- Jeśli miałaby to być reforma na miarę Leszka Balcerowicza, to raczej negatyw tej reformy. Na reformach Leszka Balcerowicza społeczeństwo bardzo dużo straciło, a tutaj ma zyskać - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna). Gościem Debaty dnia był również Grzegorz Łaguna (wp.pl). We wtorek Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej.
rozwiń zwiń