X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

GIOŚ: MPWiK zrzuciło do Wisły awaryjnie ponad 30 mln hektolitrów ścieków

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 22:01
Warszawskie MPWiK do 10 września, zrzuciło do Wisły ponad trzy miliony metrów sześciennych ścieków - poinformował w środę wieczorem Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
Zbiornik w pobliżu mostu pontonowego przez Wisłę, 9 bm. w Warszawie. Wskutek awarii dwóch kolektorów doprowadzających nieczystości do oczyszczalni Czajka, od kilku dni spływają one bezpośrednio do rzeki
Zbiornik w pobliżu mostu pontonowego przez Wisłę, 9 bm. w Warszawie. Wskutek awarii dwóch kolektorów doprowadzających nieczystości do oczyszczalni "Czajka", od kilku dni spływają one bezpośrednio do rzekiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jak poinformował w środę GIOŚ, od początku awarii do 10 września do Wisły zrzucono 3 079 530 m3 nieoczyszczonych ścieków, które zawierają ścieki z gospodarstw domowych, ścieki przemysłowe i wody deszczowe. 

Czytaj więcej
wisła czajka rurociąg pap 1200.jpg
Michał Dworczyk: alternatywny rurociąg może funkcjonować nawet dwa miesiące

"Dotychczas wykonane badania wody rzeki Wisły w punktach wyznaczonych na terenie m.st. Warszawy wskazują na negatywny wpływ zrzutu ścieków na jakość wód w zakresie ChZTCr (chemiczne zapotrzebowanie na tlen, chromianowe), azot ogólny, azot amonowy, zawiesina ogólna, fosfor ogólny, detergenty niejonowe, substancje ekstrahujące się eterem naftowym, przewodność, ogólny węgiel organiczny (TOC)" - napisał w komunikacie GIOŚ.

Rurociąg awaryjny

W poniedziałek nad ranem uruchomiony został awaryjny rurociąg, który tłoczy ścieki do oczyszczalni "Czajka". W ciągu pierwszych dwóch dni działania rurociągu do oczyszczalni odprowadzono łącznie 89 783 m3 ścieków z czego 50 993 m3 we wtorek.

Do awarii jednego z kolektorów, przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", doszło we wtorek (27 sierpnia). Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który jednak w środę (28 sierpnia) przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły - do rzeki trafiało 3 tys. litrów nieczystości na sekundę. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomorski WIS: normy bakterii w wodzie przekroczone. Winna "Czajka"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 23:35
Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od Stogów do Mikoszewa. Wykryto bowiem przekroczenie norm ilości bakterii Escherichia coli w próbce z kąpieliska na Stogach w Gdańsku - poinformowała zastępca PPWIS Anna Obuchowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kacper Płażyński: dziwi bierność środowisk ekologicznych po awarii w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:11
- Prezydenci stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie z Rafałem Trzaskowskim doprowadzili do skażenia Wisły - stwierdził przewodniczący klubu radnych PiS w Gdańsku Kacper Płażyński. Zwrócił też uwagę na "zupełną bierność" środowisk ekologicznych w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ścieki zanieczyszczają Bałtyk. Szwecja poważnie zaniepokojona, proponuje pomoc

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 15:43
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk spotkał się z ambasadorem Szwecji w Polsce Stefanem Gullgrenem ws. sytuacji na Bałtyku po awarii systemu odprowadzającego ścieki w Warszawie. - Szwedzi zaproponowali pomoc. To ładny gest - mówił Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń