X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezydent i premier na czele rankingu zaufania. Nowy sondaż CBOS

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:15
Prezydent Andrzej Duda pozostaje liderem rankingu zaufania do polityków - ufa mu 65 proc. badanych. Drugi jest premier Mateusz Morawiecki (57 proc.) - wynika z sierpniowego sondażu CBOS. Na czele rankingu nieufności jest szef PO Grzegorz Schetyna (50 proc.).
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W sierpniowym sondażu CBOS Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 65 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc. wobec lipca); prezydentowi nie ufa 22 proc. ankietowanych (bez zmian).

Drugie miejsce na liście polityków najczęściej obdarzanych przez Polaków zaufaniem zajmuje premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 57 proc. ankietowanych (wzrost o 3 pkt. proc.), a 28 proc. deklaruje nieufność (wzrost o 1 pkt proc.).

Na trzeciej pozycji w rankingu zaufania jest prezes PiS Jarosław Kaczyński (48 proc. zaufania, wzrost o 4 pkt proc.); nie ufa mu 39 proc. badanych (bez zmian).

kidawa morawiecki 663 pap.jpg
Sondaż: M. Morawiecki byłby lepszym premierem niż M. Kidawa-Błońska

B. wicepremier, obecnie europosłance PiS Beacie Szydło ufa 47 proc. badanych (bez zmian); brak zaufania wobec niej deklaruje 38 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.).

Grzegorz Schetyna politykiem z najniższym poziomem zaufania

Największą nieufność budził w sierpniu szef PO Grzegorz Schetyna - 50 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.); szefowi PO ufa 24 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.). Ex aequo na pierwszym miejscu znalazł się Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja), któremu również nie ufa 50 proc. ankietowanych; zaufaniem obdarzyło go 20 proc. badanych. Korwin-Mikke nie był ujęty w poprzednim sondażu. Na drugim miejscu rankingu nieufności jest Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 39 proc. ankietowanych (bez zmian).

>>>[CZYTAJ TEŻ] Gospodarka atutem rządu. Nowy sondaż poparcia gabinetu Mateusza Morawieckiego

Następne miejsce w tym rankingu zajęła Beata Szydło, której nie ufa 38 proc. nieufności (wzrost o 2 pkt. proc.). Tuż za nią znalazł się lider Wiosny Robert Biedroń, któremu nie ufa 37 proc. ankietowanych (wzrost o 2 pkt. proc.); ufa mu 33 proc. badanych (wzrost o 4 pkt. proc.). Również 37 proc. badanych (plus 4 pkt. proc.) nie ufa ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze; zaufaniem obdarzyło go 43 proc. ankietowanych (spadek o 4 pkt. proc.).

Byłemu marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu nie ufa 34 proc. badanych (wzrost o 13 pkt. proc.), a zaufaniem darzy go 24 proc. (plus 2 pkt. proc.).

Szefa MON Mariusza Błaszczak zaufaniem obdarza 41 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.), a nie ufa mu 24 proc. ankietowanych (spadek o 1 pkt proc.). Liderowi ruchu Kukiz'15 Pawłowi Kukizowi ufa 36 proc. ankietowanych (spadek o 4 pkt. proc. wobec lipca); nie ufa mu 30 proc. badanych (wzrost o 5 pkt. proc.). Wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi ufa 34 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.), a nie ufa mu 26 proc. (bez zmian).

RZ__1147 1200.jpg
Koalicja Obywatelska traci coraz więcej do Prawa i Sprawiedliwości. Nowy sondaż

Kto na kolejnych miejscach?

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz cieszy się zaufaniem 30 proc. respondentów (bez zmian), nie ma do niego zaufania 19 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.).

Marszałkowi Senatu Stanisławowi Karczewskiemu ufa 29 proc. respondentów (wzrost o 5 pkt. proc.), nie ufa mu 17 proc.(spadek o 1 pkt proc.). Wicepremierowi, szefowi KSRM Jackowi Sasinowi ufa 26 proc. badanych (wzrost o 4 pkt proc.), nie ufa mu 20 proc. (spadek o 1 pkt proc.). Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński ma zaufanie 26 proc. badanych (bez zmian), nie ufa mu 21 proc. (spadek o 1 pkt proc.).

Nowej marszałek Sejmu Elżbiecie Witek ufa 25 proc. badanych (wzrost o 10 pkt. proc.), nie ufa 12 proc. (wzrost o 1 pkt proc.); a 46 proc. badanych stwierdziło, że jej nie zna. Ministrowi rolnictwa Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu ufa 24 proc. badanych (bez zmian), a 10 proc. mu nie ufa (spadek o 1 pkt proc.), przy czym 48 proc. badanych stwierdziło, że go nie zna.

Barbarze Nowackiej (Inicjatywa Polska) ufa 24 proc. badanych, a brak zaufania deklaruje 21 proc.; w poprzednim badaniu Nowacka nie była uwzględniona. Szefowi MSZ Jackowi Czaputowiczowi ufa 23 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.), nie ufa mu 12 proc. (spadek o 1 pkt proc.); 44 proc. ankietowanych przyznało, że go nie zna.

Niski wynik Lewicy

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer może liczyć na zaufanie 23 proc. ankietowanych (wzrost o 2 pkt. proc.), nie ufa jej 30 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.). Szefowi kancelarii premiera Michałowi Dworczykowi, ufa 18 proc. badanych (wzrost o 2 pkt. proc.), nie ufa mu 10 proc. (bez zmian), przy czym 53 proc. respondentów stwierdziło, że go nie zna.

Poseł PO-KO Krzysztof Brezja może liczyć na 15-proc. zaufanie; nie ufa mu 19 proc. badanych (nie był brany pod uwagę w poprzednim badaniu).

Liderowi SLD Włodzimierzowi Czarzastemu ufa 15 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.), nie ufa mu 26 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.). Adriana Zandberga (Lewica Razem) darzy zaufaniem 14 proc. ankietowanych; nie ufa mu 17 proc. (nie był brany pod uwagę w poprzednim badaniu), 50 proc. stwierdziło, że go nie zna.

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 22-29 sierpnia br. na liczącej 1029 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż Kantar Public: coraz więcej osób dobrze ocenia rząd Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 18:39
W czerwcu 47 procent badanych pozytywnie ocenia prezydenta Andrzeja Dudę - wynika z sondażu Kantar Public. Z pracy premiera Mateusza Morawieckiego zadowolonych jest 42 procent ankietowanych, natomiast działania rządu dobrze ocenia 43 procent respondentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koalicja Obywatelska traci coraz więcej do Prawa i Sprawiedliwości. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 12:19
Sondaż IBRiS przeprowadzony na zlecenie "Rzeczpospolitej" wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje przed wyborami wyraźną przewagę nad pozostałymi ugrupowaniami. Najsilniejszy blok opozycyjny - Koalicja Obywatelska - zanotował wyraźny spadek, coraz większym zainteresowaniem wyborców cieszy się lewica. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: M. Morawiecki byłby lepszym premierem niż M. Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 08:18
Obecny szef rządu Mateusz Morawiecki jest wskazywany jako lepszy kandydat na przyszłego premiera niż Małgorzata Kidawa-Błońska - wynika z sondażu IBRiS dla DGP i RMF FM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż IBRiS: co czwarty Polak nie wie kim jest Małgorzata Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 11:48
Według najnowszego sondażu zaufania, przeprowadzonego przez IBRiS dla portalu Onet.pl, pierwsze trzy miejsca zajmują politycy PiS - prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Badanie wskazuje również, że 24,3 proc. Polaków nie wie, kim jest Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na premiera Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń