X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. R. Legutko: środowisko akademickie dziobie odstającego od stada

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 15:20
- Sprawa prof. Aleksandra Nalaskowskiego jest jednym z wielu przykładów na aprobatywne mlaskanie lub znacząco pobożne milczenie w przypadku wszystkich ekscesów ruchów homoseksualnych, a z drugiej strony, świętoszkowate oburzenie na wszystkie reakcje przez te ekscesy spowodowane  - powiedział europoseł prof. Ryszard Legutko w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
prof. Ryszard Legutko
prof. Ryszard LegutkoFoto: PAP/Darek Delmanowicz

- Nie wiem, co takiego jest w naturze środowiska akademickiego, że ma ono stałą tendencję do dziobania każdego, kto odstaje od stada - stwierdził prof. Legutko.

Nalaskowski eastnews 1200.jpg
Sprawa prof. Nalaskowskiego. Prof. S. Mikołajczak: skandaliczna i zaskakująca decyzja

Przewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zaznaczył, że prof. Nalaskowski zareagował "dość ostro na pochody LGBT, ale zareagował na zachowania, które cechują się wyjątkową agresywnością, chamstwem, prymitywizmem".

Konformizm i tchórzliwość

- Profesorowie uniwersytetu toruńskiego wiedzą jednak, co dzisiaj uchodzi, a co nie. Agresywność, chamstwo i prymitywizm pochodów LGBT są ok, pachną zachodem i nowoczesnością, a więc stado to zaakceptowało - dodał polski eurodeputowany. Podkreślił, że rektorom i ciałom kolegialnym uniwersytetu toruńskiego "nie przeszło przez myśl, że można dać jakiś sygnał sprzeciwu".

Prof. Legutko skrytykował również pojawiające się w światowych środowiskach akademickich skłonności do konformizmu.

- Muszę powiedzieć, że coraz większy niesmak mnie ogarnia, gdy obserwuję zachowania dużej części moich kolegów uczelnianych w Polsce i poza nią. I widzę teraz z całą jasnością, że tchórzliwość i konformizm akademików z czasów komunistycznych nie były cechami właściwymi tamtemu systemowi, lecz są one grzeszną skłonnością przynależną temu środowisku w każdym czasie i w każdym systemie - dodał europoseł.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Prof. Aleksander Nalaskowski zawieszony przez uczelnię. Krytykował Marsz Równości i środowisko LGBT

Tłumienie wolności słowa w USA

Z krytyką i próbą cenzury w środowisku akademickim ze względu na poglądy spotkał się w przeszłości również sam prof. Legutko.

W kwietniu tego roku miał wygłosić wykład na uniwersytecie Middlebury. Został zaproszony przez działające przy uczelni Forum Alexandra Hamilton, której celem jest promowanie wolności wypowiedzi. Część studentów zapowiedziała wówczas protesty, oskarżając naukowca o homofobię i ksenofobię.

W odpowiedzi władze uczelni odwołały zapowiedziany wykład, tłumacząc decyzję zagrożeniem bezpieczeństwa studentów i samego profesora. Mimo to, grupie studentów udało się wysłuchać polskiego europosła dzięki uprzejmości ich wykładowcy, który zaprosił prof. Legutkę na swoje zajęcia i oddał mu głos.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Studenci zorganizowali wykład prof. Ryszarda Legutki, mimo zakazu władz uniwersytetu

st/IAR

Czytaj także

Prowokacja w Toruniu. Marsz LGBT pod hasłem "Dla życia i rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 14:41
21 września ulicami Torunia przejdzie Marsz Równości. Organizatorzy zapowiedzieli, że hasłem przewodnim manifestacji będzie slogan: "Dla życia i rodziny", dotychczas używany przez ruchy pro-life. 
rozwiń zwiń