X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda: USA są gwarantem spokoju i stabilności w naszym regionie Europy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:10
- Z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem rozmawialiśmy nt. obecności wojsk USA w Europie. Stany Zjednoczone jako największe mocarstwo na świecie jest podstawowym gwarantem pokoju i stabilności w naszym regionie Europy - mówił w środę prezydent Andrzej Duda.
Audio
  • Andrzej Duda o kandydaturze Janusza Wojciechowskiego na komisarza do spraw rolnictwa (IAR)
  • Prezydent przypomniał, że polscy żołnierze w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO pełnią służbę na Łotwie (IAR)
Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Republiki Łotewskiej Egils Levits podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Republiki Łotewskiej Egils Levits podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Andrzej Duda podczas konferencji prasowej przypomniał o rozmowach z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas wizyty w Waszyngtonie i o tym, że na poziomie prezydenckim będzie podpisywany dokument "już ostatecznie potwierdzający tę obecność amerykańską, militarną, poszerzoną w Polsce".

Czytaj więcej
PAP Błażej Spychalski 1200.jpg
Kiedy wizyta D. Trumpa w Polsce? B. Spychalski: czekamy na informacje strony amerykańskiej

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Marek Suski: z naszego punktu widzenia najważniejsza jest współpraca z USA

- Obydwaj skonstatowaliśmy, jak bardzo ważne to jest dla bezpieczeństwa naszej części Europy, po to właśnie, aby pokazywać, że jesteśmy razem, że te więzi transatlantyckie i euroatlantyckie są bardzo silne, że ta współpraca trwa, że ona jest aktywna i to bezpieczeństwo w naszej części Europy i świata, jest rzeczywiście zagwarantowane - mówił Andrzej Duda.

Przyjaźń polsko-łotewska

Podczas wspólnej konferencji prezydentów: Polski i Łotwy, Andrzej Duda podkreślił, że "wiele naszych celów jest absolutnie zbieżnych, idziemy wspólnymi drogami w wielu sprawach".

Czytaj więcej
Latvia's President Egils Levits Wikimedia Commons.jpg
Pierwsza oficjalna wizyta nowego prezydenta Łotwy w Polsce

- Mówiliśmy także o Trójmorzu. Zwracałem uwagę pana prezydenta właśnie na to, że Trójmorze się bardzo dobrze rozwija, dziękowałem za łotewski udział w inicjatywie funduszu Trójmorza. Wskazywałem jakie są cele w naszej części Europy pomiędzy Polską a Łotwą i dalej, jeżeli chodzi o funkcjonowanie Trójmorza - mówił polski prezydent.

Dodał, że wśród tematów rozmów były też m.in. połączenia komunikacyjne i infrastruktura. Zaznaczył, że prezydent Łotwy uważa Trójmorze za bardzo ważny format współpracy.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] B. Spychalski: polityka A. Dudy to kontynuacja dzieła L. Kaczyńskiego

Mogę śmiało powiedzieć, że mamy z panem prezydentem bardzo dobre spotkanie, serdeczne spotkanie i cieszę się, że ta otwartość ze strony pana prezydenta na współpracę pokazuje, że będziemy nadal rozwijali przyjaźń polsko-łotewską i dbałość o interesy naszej części Europy, wspólną dbałość o interesy naszej części Europy" - mówił Andrzej Duda.

Poparcie dla Janusza Wojciechowskiego

Na wspólnej z prezydentem Łotwy konferencji prasowej, Andrzej Duda powiedział również, że podczas ich spotkania bardzo mocno akcentował kandydaturę Janusza Wojciechowskiego na unijnego komisarza. - Mówiłem jak ważne jest to dla rozwoju naszej części Europy, dla tego, żeby rolnictwo w naszych krajach dobrze się rozwijało, żeby wyrównywać także te dysproporcje, które są w ramach UE - mówił Andrzej Duda.

Czytaj więcej
Morawiecki 1200.jpg
Mateusz Morawiecki: uzyskaliśmy jedną z najważniejszych tek w UE

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Bogate doświadczenie polskiego kandydata. Kim jest Janusz Wojciechowski?

- Poprosiłem pana prezydenta, oczywiście w miarę możliwości wynikających z politycznej rzeczywistości, aby zwrócił się do europarlamentarzystów łotewskich, aby tę kandydaturę Polaka na komisarza poparli - zaznaczył Andrzej Duda.

Dodał, że prezydent Łotwy zwracał uwagę, że cały czas nasi rolnicy znajdują się w dużo trudniejszej sytuacji niż na zachodzie Europy i że potrzeba "mądrej, wspólnej polityki rolnej" ukierunkowanej tak, aby w jak największym stopniu wyrównywać dysproporcje i tworzyć w miarę możliwości jednakowe szanse dla rolników w całej Europie.

Rozwój rolnictwa

- Wyraziłem absolutnie przekonanie, że właśnie takie cele też przyświecają Januszowi Wojciechowskiemu, że chce żeby rolnictwo w Europie rozwijało się jak najlepiej, ale na pewno chce tego właśnie, żeby ta Europa stawała się pod tym względem coraz bardziej spójna i coraz bardziej wyrównana - podkreślił Andrzej Duda.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] W.T. Bartoszewski: J. Wojciechowski to właściwa osoba na stanowisku komisarza w KE

Prezydent Łotwy odpowiadając na pytania dziennikarzy, powiedział, że Janusz Wojciechowski jest bardzo kompetentnym kandydatem do objęcia teki rolniczej. Wyraził ponadto nadzieję, że nowa KE będzie prowadziła politykę rolniczą bardziej zbilansowaną, zrównoważoną, niż działo się to dotychczas.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: liczymy, że Donald Trump odwiedzi Polskę w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 11:50
- Decyzja prezydenta Donalda Trumpa, który przełożył swoją wizytę w Polsce w związku z nadchodzącym nad Florydę huraganem Dorian, była oczywistym wyborem - powiedział prezydent Andrzej Duda. Dodał, że są takie plany, aby Donald Trump oficjalnie odwiedził Polskę jeszcze w tym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnictwo w UE. Ekspert: jedna z najważniejszych pozycji w budżecie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:47
- Jest to próba pogodzenia wody z ogniem, czyli jednocześnie dowartościowania nas, ale jednak są ważniejsze teki - skomentowała w radiowej Jedynce dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych przydzielenie Polsce teki komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski o nowej KE: to chyba nie jest nowa jakość

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 20:33
Przyszła szefowa KE Ursula von der Leyen przedstawiła kandydatów na komisarzy z przypisanymi do nich zadaniami, wskazując na klimat, gospodarkę i digitalizację jako najważniejsze obszary działalności w kolejnych 5 latach. - To jest komisja, które chce wyglądać na nową jakość, ale chyba nową jakością nie jest - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
rozwiń zwiń