X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

K. Czabański: Nagrody Mediów Publicznych to forma mecenatu państwowego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 09:42
- Nagrody Mediów Publicznych mają promować twórczość wszystkich nominowanych - powiedział na antenie radiowej Trójki przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. 
Audio
  • Krzysztof Czabański o Nagrodach Mediów Publicznych (IAR)
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

W połowie września poznamy laureatów Nagród Mediów Publicznych. Kapituły wyłonione przez trzy instytucje: Polskie Radio, Telewizję Polską oraz Polską Agencję Prasową wybiorą zwycięzców Nagród Mediów Publicznych w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. 

skrzek jozef_001784.jpg
Nagrody Mediów Publicznych 2019 r. Sylwetki nominowanych osób

Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 16 września podczas gali w Teatrze Polskim.

- To jest forma mecenatu państwowego, najbardziej szlachetna - powiedział Krzysztof Czabański. Zwrócił uwagę, że środowiska twórcze cały czas narzekają, częściowo słusznie, na brak pieniędzy i mecenatu prywatnego. Dodał, że każdy z laureatów otrzyma 100 tys. zł. 


Nagrody mediów publicznych 1200.jpg
Nagrody Mediów Publicznych 2019 - serwis specjalny

Krzysztof Czabański podkreślił, że najistotniejsze jest jednak, żeby promować i popularyzować twórczość wszystkich nominowanych. Przypomniał, że taka właśnie idea legła u podwalin tych nagród 11 lat temu, gdy on jako prezes Polskiego Radia wprowadzał je wspólnie z Andrzejem Urbańskim, pełniącym funkcję prezesa TVP. - Żeby to była dźwignia do wprowadzenia współczesnych polskich twórców na anteny telewizji i anteny Polskiego Radia. Teraz jeszcze doszła Polska Agencja Prasowa - wyjaśnił. 

Szef Rady Mediów Narodowych podkreślił, że w kapitule nagrody znaleźli się wybitni twórcy, którzy nie będą się kierować politycznymi kryteriami. - Twórcy mówią przez swoje dzieła, a nie przez opinie polityczne. Dla mnie liczy się to, co tworzą, jak tworzą, na ile to jest wartościowe. Myślę, że dla odbiorców też to jest najistotniejsze, a nie to na kogo artysta głosuje w wyborach, jakie ma poglądy polityczne, kogo krytykuje - dodał.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Czabański: postawiliśmy na media publiczne

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 14:13
- Chcemy wzmacniać wszystkie polskie inicjatywy medialne. Rynek medialny powinien się polonizować. Dla polskiej racji stanu może być groźne, jeżeli kapitał obcy dysponuje znacznym głosem w mediach - powiedział na konwencji wyborczej PiS w Toruniu Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Czabański: najważniejsze, że są pieniądze na wzmocnienie mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 08:40
– Obserwuję to, co dzieje się w telewizji. Oferta się wzbogaca. Pojawiają się wątki misji publicznej i wysoka kultura – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. 
rozwiń zwiń