X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Tylko 14 kobiet na "jedynkach" list Lewicy. Najmniej z SLD

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 08:52
Politycy, którzy tworzą Komitet Wyborczy SLD wielokrotnie podkreślali, że na listach utrzymany jest parytet. Nie jest on jednak zachowany, jeżeli chodzi o "jedynki", bo na 41 okręgów tylko 14 z nich otwierają kobiety.
Prezes partii Wiosna Robert Biedroń, członek Zarządu Krajowego partii Razem Adrian Zandberg, rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska, przedstawicielki Wiosny Paulina Piechna-Więckiewicz i Wanda Nowicka oraz członkini Zarządu Krajowego Lewicy Razem Marcelina Zawisza.
Prezes partii Wiosna Robert Biedroń, członek Zarządu Krajowego partii Razem Adrian Zandberg, rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska, przedstawicielki Wiosny Paulina Piechna-Więckiewicz i Wanda Nowicka oraz członkini Zarządu Krajowego Lewicy Razem Marcelina Zawisza.Foto: PAP/Leszek Szymański

Najmniej "jedynek" dla kobiet przynależy do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Otrzymały je tylko Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska w Legnicy i Joanna Senyszyn w Słupsku.

Cztery liderki list pochodzą z Lewicy Razem. Dwie z nich to członkinie zarządu partii - Marcelina Zawisza (Opole) i Paulina Matysiak (Sieradz). Ponadto listę w Siedlcach otwiera rzeczniczka partii Dorota Olko, a w Koninie lokalna działaczka Lewicy Razem Paulina Nowak.

Monika-Jaruzelska-EN-1200.jpg
Monika Jaruzelska: nastąpiło "wrogie przejęcie" SLD. Czarzasty mija się z prawdą

"Lokalni liderzy"

Najwięcej kandydatek na pierwszych miejscach wystawiła Wiosna. Są to była wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, która pełniła tę funkcję jako posłanka Ruchu Palikota. Nowicka otwiera listy KW SLD w Gliwicach. "Jedynki" przypadły także członkini zarządu Wiosny Anicie Sowińskiej w Piotrkowie Trybunalskim, szefowej gabinetu Roberta Biedronia w Urzędzie Miejskim w Słupsku Beacie Maciejewskiej, koordynatorce Wiosny na Lubelszczyźnie Monice Pawłowskiej ("jedynka" w Chełmie), koordynatorce w lubuskim Anicie Kucharskiej-Dziedzic (liderka listy w Zielonej Górze), a także Monice Falej w Elblągu, Katarzynie Ueberhan w Poznaniu oraz Katarzynie Prokop-Paczkowskiej w Kołobrzegu.

Rzeczniczka SLD, a jednocześnie rzeczniczka sztabu Lewicy Anna Maria Żukowska podkreśla, że listy lewicy są parytetowe. Dodała, że listy zostały ułożone tak, aby otwierali je lokalni liderzy, którzy osiągną najlepszy wynik i którzy są związani z okręgiem.

Trzy kobiety za Zandbergiem

Żukowska, która jest na drugim miejscu na liście w Warszawie tuż za liderem Lewicy Razem Adrianem Zandbergiem, przyznaje, że ona miała propozycja bycia "jedynką" z innego miasta w Polsce, ale z takiej opcji nie skorzystała, bo sama jest z Warszawy.

Ponadto wskazała, że za Zandbergiem na kolejnych miejscach znajdują się trzy kobiety: ona, Anna Tarczyńska z Wiosny oraz Magdalena Biejat z Razem, a połowę listy stanowią kobiety.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: Grzegorz Schetyna wie, że jego wizerunek obciąża PO

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 11:18
- Grzegorz Schetyna wyciąga wnioski z poprzednich wyborów i z tego co się dzieje. Wie, że jego wizerunek obciąża PO i podejmuje właściwe wnioski - powiedział w "Radiu Plus" Włodzimierz Czarzasty. Przewodniczący SLD odniósł się w ten sposób do wystawienia przez KO kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż dla "SE": PiS z samodzielną większością. Duża przewaga nad opozycją

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 19:22
Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na samodzielne rządzenie. Na obóz rządzący chce zagłosować 45 proc. badanych. To kolejne badanie dające ugrupowaniu wyraźną przewagę nad opozycją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Maria Żukowska: pokażemy, że bez Lewicy nie da się rządzić

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 08:00
- Najwyższe podatki powinni płacić ci, którzy zarabiają najwięcej. Powinni dokładać się solidarnie do dobrobytu całego kraju  - powiedziała w PR24 Anna Maria Żukowska. - Sondaże pokazują, że Lewica idzie do góry - dodała rzeczniczka prasowa Lewicy.
rozwiń zwiń