X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Łukasz Szumowski: szpitale powiatowe dostaną dodatkowe 344 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:37
- Dodatkowe 344 mln zł dostaną szpitale I i II stopnia zabezpieczenia w ramach sieci szpitali – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Pieniądze trafią do 373 placówek, co oznacza, że średnio każda z nich otrzyma około 1 mln zł.
Audio
  • Minister zdrowia: do każdego szpitala trafi dodatkowy milion (IAR)
Łukasz Szumowski
Łukasz SzumowskiFoto: PAP/Marcin Obara

Nowy projekt zmiany w planie finansowym NFZ zakłada, że szpitale sieciowe I i II stopnia otrzymają dodatkowe 344 mln zł.

Łukasz Szumowski  twitter 1200.jpg
Centra Zdrowia Psychicznego działają już w 27 ośrodkach

Dodatkowe pieniądze przeznaczone zostaną także na wzrost wyceny 34 świadczeń wysokospecjalistycznych, które realizowane są przede wszystkim w ośrodkach referencyjnych – szpitalach klinicznych i instytutach badawczych (są to np. kompleksowe zabiegi w zaćmie i jaskrze; podniesiona będzie także wycena kompleksowej opieki nad pacjentem w oddziale udarowym).

To trzecia w tym roku transza pieniędzy przeznaczona na wzrost wyceny świadczeń. Łączny wzrost ryczałtu dla podmiotów I i II stopnia zabezpieczenia w ramach sieci szpitali wyniesie 802 mln zł – 9 proc. w skali roku.

Szumowski: kolejne lata przyniosą dalsze wzrosty wycen

- Ta kadencja jest pod znakiem inwestowania w ludzi. I te ruchy, które myśmy robili, inwestując w ludzi, w kadry, to są ruchy, które były niezbędne do tego, żeby pacjent był bezpieczny. Gdyby nie te ruchy, to by tych kadr za jakiś czas w ogóle nie było. W tej chwili przyszedł czas na to, żeby więcej pieniędzy przeznaczyć na ryczałt – powiedział Szumowski.

Dodał, że ma nadzieję, że dyrektorzy z zadowoleniem przyjmą "milion plus". - Myślę, że patrząc z perspektywy kolejnych lat, 2020, 2021 roku, to naprawdę nie jest ostatnie słowo. Przy wzrastających nakładach – szybciej niż ustawa "sześć procent" nakazuje – te kolejne lata przyniosą kolejne poprawy i kolejne wzrosty wycen – podsumował.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Szumowski odpowiada rezydentom: nakłady na zdrowie rosną szybciej niż każe ustawa

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 15:27
Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że wzrost nakładów na służbę zdrowia realizowany jest szybciej, niż zobowiązuje do tego ustawa. W ten sposób szef resortu odniósł się do ogłoszonego przez medyków z Porozumienia Rezydentów i Okręgowej Izby Lekarskiej kryzysu w służbie zdrowia.
rozwiń zwiń