X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Radni PiS: Warszawa w kilka lat zlikwidowała ponad 100 szkół. Miasto odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 12:17
W latach 2010-2015 Warszawa, rządzona przez Platformę Obywatelską, zlikwidowała 112 szkół – poinformowali we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie radni PiS. Zdaniem Doroty Łobody z rady Warszawy szkoły były przekształcane i przenoszone, ale nie likwidowane.
Ілюстрацыйны здымакFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Według informacji radnych PIS najwięcej – 48 szkół – zlikwidowano w 2013 r. Jeśli chodzi o poszczególne dzielnice, w sumie w latach 2010-2015 najwięcej szkół zniknęło w Śródmieściu (22), na Woli (16), Ochocie i Pradze-Północ (po 13).

Nieudolne rządy

- Chcemy pokazać, jakie rządy w Warszawie mamy i jak są to nieudolne rządy – powiedziała radna PiS Olga Semeniuk na konferencji zorganizowanej przed Biurem Edukacji w Warszawie. - Prezydent Rafał Trzaskowski, który troszczy się zarówno o nauczycieli, jak i o dzieci, zapomniał, że wielu nauczycieli, tysiące nauczycieli straciło pracę, tysiące dzieci również musiało być transferowanych do innych placówek oświatowych, bo w tych latach 112 szkół po prostu przestało w Warszawie istnieć.


Shutterstock szkoła klasa 1200.jpg
PiS stawia na edukację. Powstanie fundusz inwestycji w szkołę

Radny PiS Dariusz Lasocki dodał, że Warszawa potrzebuje dzisiaj tych 112 szkół, ale tych placówek w większości już nie ma. - One albo zostały zlikwidowane fizycznie, albo zostały oddane w inne ręce. Część urzędów, czy to straż miejska, zajmuje te budynki. To pokazuje, że władza publiczna w Warszawie nie rozumie, co to jest planowanie i co to jest dalekosiężna strategia. Warszawa dzisiaj potrzebuje nowych placówek – stwierdził.

Luki budżetowe

Zdaniem Semeniuk szkoły były likwidowane, by "zapełnić inne luki budżetowe. - Dzisiejsze mówienie władz Warszawy, że reforma, a raczej "deforma" nie powinna mieć miejsca, że nauczyciele są pokrzywdzeni, to są wszystko akcenty polityczne, niemające żadnego znaczenia i odbioru w rzeczywistości" – oceniła.

edu 1200.jpg
Minister edukacji: prezydent Warszawy w wielu sprawach mówi, że sobie nie radzi

Lasocki dodał, że w latach 2010-2015 rząd centralny likwidował szkoły w całej Polsce "nie tylko ustawami, ale także wykrwawianiem samorządów poprzez brak należytego wsparcia finansowego. To było 1400 placówek" – poinformował.

Gocław bez liceum

Na pytanie, jakie dokładnie szkoły w Warszawie zostały zlikwidowane, Lasocki poinformował, że chodzi m.in. o zawodowe szkoły dla dorosłych, np. liceum handlowe. - Ja, jako radny Pragi-Południe, pamiętam, że zlikwidowano podstawówkę, przeniesiono liceum i dzisiaj na 80-tysięcznym Gocławiu nie ma żadnego liceum. (...) Zlikwidowano szkoły zawodowe przy ulicy Mińskiej – wyjaśnił.

piontkowski -1200-free.jpg
Dariusz Piontkowski: nie obawiam się "przeludnienia" klas pierwszych

Radni PiS zapowiedzieli, że do tematu szkół jeszcze powrócą "w kontekście rzecznika dyscypliny finansów i tego, że w jednej z warszawskich szkół wydano środki finansowe na wynagrodzenie za strajk". - Do tego będziemy wracać po całkowitej kontroli wszystkich placówek oświatowych w Warszawie – zadeklarowali.

Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Warszawy Dorota Łoboda zapewniła, że Warszawa nie zamyka szkół. - Te, o których prawdopodobnie mówią radni Prawa i Sprawiedliwości, to są szkoły, które podlegały przekształceniom lub zmianie siedziby, lub przekształceniu w inny typ szkoły. Nie zamykamy szkół po to, by je zamknąć. Takich sytuacji nie było, na pewno nie na taką skalę – powiedziała. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: przewidujemy wzrost wynagrodzeń nauczycieli o 6 procent

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 15:18
Jak powiedział szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, wynagrodzenia nauczycieli w 2020 r. mają wzrosnąć o 6 proc. - Niedługo wyraźnie wskażemy, od którego momentu - powiedział.
rozwiń zwiń