X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sondaż IBRiS: co czwarty Polak nie wie kim jest Małgorzata Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 11:48
Według najnowszego sondażu zaufania, przeprowadzonego przez IBRiS dla portalu Onet.pl, pierwsze trzy miejsca zajmują politycy PiS - prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Badanie wskazuje również, że 24,3 proc. Polaków nie wie, kim jest Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na premiera Koalicji Obywatelskiej.
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: PAP/Piotr Nowak

Jak podaje onet.pl prezydent Andrzej Duda niezmiennie cieszy się największym zaufaniem Polaków spośród polityków. Ufa mu 44,5 proc. badanych, odmienne zdanie ma z kolei 43,7 proc. respondentów. To jedyny polityk w stawce, któremu ufa więcej ankietowanych, niż nie ufa.

kidawa morawiecki 663 pap.jpg
Sondaż: M. Morawiecki byłby lepszym premierem niż M. Kidawa-Błońska

Na drugim miejscu znalazł się, podobnie jak przed miesiącem, premier Mateusz Morawiecki. Szefowi rządu ufa 41,9 proc. badanych, odmiennego zdania jest 49,9 proc. ankietowanych.

Na podium znalazło się też miejsce dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, któremu ufa 37,1 proc. badanych (o 0,5 pkt proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu). Prezesowi nie ufa natomiast 55 proc. respondentów.

Adrian Zandberg z dużym wzrostem zaufania

Na kolejnych miejscach znaleźli się Donald Tusk i debiutująca w sondażu Małgorzata Kidawa-Błońska. Szefowi RE ufa 31,6 proc. badanych, innego zdania jest 50,9 proc. respondentów. Kandydatce Koalicji Obywatelskiej na premiera ufa natomiast 30,3 proc. Polaków, nie ufa zaś 36,3 proc. Co więcej, z sondażu wynika, że 24,3 proc. respondentów nie zna Kidawy-Błońskiej.

lubnauer katarzyna_1200.jpg
K. Lubnauer: decyzja o wyborze M. Kidawy-Błońskiej została doceniona przez Polaków

Bardzo duży wzrost zaufania odnotował z kolei Adrian Zandberg. Jeden z liderów Lewicy cieszy się zaufaniem 24,6 proc. Polaków – to o 10,6 pkt proc. więcej. Jednemu z założycieli partii Razem nie ufa 28 proc. badanych.

Stawkę w sondażu zamykają Paweł Kukiz, Włodzimierz Czarzasty i Janusz Korwin-Mikke. Ufa im odpowiednio: 17,4, 14,5 i 6,5 proc. badanych. W przypadku Korwin-Mikkego brak zaufania deklaruje aż 72,9 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 6-7 września na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1100 badanych.

kad, onet.pl, wpolityce.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po konwencji PO. "To próba kopiowania rozwiązań, które dały sukces PiS"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 15:10
- W PO pewne rzeczy dzieją się bardzo szybko – nowe otwarcie, nowe pomysły, przejście do ofensywy. Wydaje się to być nieprzygotowane na poziomie szczegółów. Mam wrażenie, że jest to próba kopiowania rozwiązań, które dały sukces PiS-owi - powiedział w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński z "Polski The Times", odnosząc się do konwencji programowej Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń