X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ostrzeżenia IMGW: silny deszcz i burze w pięciu województwach

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:43
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego oraz zachodnich powiatów województwa mazowieckiego.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/public domain

W związku z intensywnymi opadami w województwie śląskim IMGW wydał natomiast ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla tego regionu. Woda w rzekach może podnieść się do strefy stanów wysokich lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych w zlewniach Małej Wisły, Przemszy, Brynicy i górnej Soły. Momentami w miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów deszczu, woda może przekroczyć stan alarmowy.\

Zobacz także
Wichura shutterstock-1200.jpg
Dramatyczna wichura na Węgrzech. Tysiące osób wciąż bez prądu

Ostrzeżenia przed burzami. RCB przypomina, jak postępować

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że w czasie burzy należy unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni, a jeśli jest to możliwe, należy zostać w domu. Poza domem, trzeba jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie. Należy też pozostać w samochodzie podczas podróży. RCB wyjaśnia, że samochód stanowi dobrą ochronę przed uderzeniem pioruna.

Jeżeli na otwartej przestrzeni przebywamy w grupie, trzeba się rozproszyć na odległość kilkudziesięciu metrów. Chodzi o to, aby w razie uderzenia pioruna część grupy mogła udzielić pomocy osobom porażonym.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] 34 rannych w burzy w Tatrach wciąż w małopolskich szpitalach

RCB przestrzega, że występujący podczas burz silny wiatr może uszkodzić linie energetyczne, dlatego należy się przygotować na przerwy w dostawie prądu. Ze względu na intensywne opady deszczu mogą wystąpić także lokalne podtopienia.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostrzeżenia IMGW: burze i intensywne opady deszczu w Polsce południowo-wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 12:30
IMGW wydał w środę ostrzeżenia trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia przed burzami i intensywnymi opadami deszczu dla południowo-wschodniej części kraju. Dotyczy Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prognoza pogody na czwartek. Miejscowe przejaśnienia, możliwe burze na wybrzeżu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 08:10
Po falach upałów z końcówki sierpnia początek września zaskoczył nas gwałtownym ochłodzeniem. Z prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że najbliższe godziny i dni przyniosą przejaśnienia, jednak miejscami możliwe będą burze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deszcz i burze w czterech województwach. Ostrzeżenia IMGW

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 20:58
Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnym deszczem i burzami na Śląsku, w Małopolsce, na Opolszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deszczowo i burzowo w dziewięciu województwach. IMGW ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:45
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu z burzami dla dziewięciu województw.
rozwiń zwiń