X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Łukasz Szumowski odpowiada rezydentom: nakłady na zdrowie rosną szybciej niż każe ustawa

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 15:27
Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że wzrost nakładów na służbę zdrowia realizowany jest szybciej, niż zobowiązuje do tego ustawa. W ten sposób szef resortu odniósł się do ogłoszonego przez medyków z Porozumienia Rezydentów i Okręgowej Izby Lekarskiej kryzysu w służbie zdrowia.
Audio
Minister Łukasz Szumowski
Minister Łukasz SzumowskiFoto: PAP/Marcin Obara

Minister zdrowia przypomniał, że zawarte z rezydentami porozumienie jest realizowane. - Wszyscy jesteśmy zgodni, że nakłady na zdrowie w Polsce powinny być na europejskim poziomie. Wytyczyliśmy ścieżkę do 2024 roku, realizujemy ją z nadmiarem, więcej, niż musimy, a po 2024 roku jestem przekonany, że wzrost będzie jeszcze większy - mówił.

Łukasz Szumowski podkreślił, że za zmianami muszą iść pieniądze i tak się dzieje w każdym sektorze służby zdrowia. Podkreślił także, że przekraczanie wymogów ustawy w sprawie wzrostu nakładów na opiekę medyczną dowodzi, że jest to priorytetem rządu.

Zobacz także
PAP Łukasz Szumowski karetka 1200.jpg
Wymiana ambulansów. Stacje pogotowia ratunkowego wzbogacą się o 200 nowoczesnych karetek

Lekarze domagają się zmian w służbie zdrowia

Zdaniem lekarzy jest sześć obszarów, które wymagają pilnych działań. Przede wszystkim chodzi o podwyższenie nakładów na system ochrony zdrowia do co najmniej 6,8 procent PKB do końca 2021 roku oraz 9 procent. PKB do końca 2030 r. Chcą również utworzenia wspólnego Ministerstwa Zdrowia i Polityki Społecznej już od nadchodzącej kadencji parlamentu.

Postulują także wprowadzenie maksymalnego czasu oczekiwania na pomoc lekarską lub badanie medyczne, a także zabezpieczenie miejsc opieki długoterminowej i geriatrii poprzez osiągnięcie średnich wskaźników Unii Europejskiej do 2024 roku.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia: leki, których brakowało, są już w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 11:54
Minister zdrowia zapewnił, że leki, których dotychczas brakowało - na przykład te na schorzenia tarczycy - są już w Polsce. Łukasz Szumowski dodał, że resort podjął stosowne kroki, by rozwiązać problem braku farmaceutyków w aptekach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Szumowski o proteście rezydentów: nie będę nikogo namawiać do pracy ponad siły

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 09:42
- Nie będę namawiać nikogo do pracy ponad siły - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, komentując w rozmowie z RMF FM zapowiedzi lekarzy rezydentów dotyczące wypowiadania klauzuli opt-out, na mocy której wyrazili oni zgodę na pracę powyżej 48 godzin tygodniowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacyjne leki na raka będą refundowane od września

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 12:16
Najnowsze opcje terapeutyczne w leczeniu raka piersi zostały wpisane na listę refundacyjną. Innowacyjne leki - Kisqali i Ibrance - będą refundowane od września - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.
rozwiń zwiń