X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wymiana ambulansów. Stacje pogotowia ratunkowego wzbogacą się o 200 nowoczesnych karetek

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 14:01
Dwieście nowoczesnych karetek trafi do stacji pogotowia ratunkowego w całej Polsce w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. W Pruszkowie minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał umowę na dofinansowanie zakupu karetki i przekazał symboliczny czek na kwotę 400 tys. zł Karolowi Bielskiemu, dyrektorowi wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Meditrans.
Minister zdrowia Łukasz Szumowski (z lewej) podczas podpisania umów  na dofinansowanie zakupu ambulansów
Minister zdrowia Łukasz Szumowski (z lewej) podczas podpisania umów na dofinansowanie zakupu ambulansówFoto: PAP/Marcin Obara

Łukasz Szumowski podkreślił, że wymiana ambulansów jest jednym z elementów reformy systemu, a państwo bierze na siebie odpowiedzialność w zakresie reagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia ludzi.

shutterstock karetka 1200.jpg
Zmiany w ratownictwie medycznym. Wszystko, co pacjenci powinni wiedzieć

- Chcemy wymienić 200 karetek w Polsce. Każda karetka to 400 tys. zł dofinansowania. Odmładzamy tabor, bo niektóre ambulanse miały więcej niż sześć lat, a to stanowczo za dużo - mówił minister zdrowia. 

"Liczymy na kontynuację programu"

- Na Mazowsze trafi 25 ambulansów. Dziś zostały podpisane umowy w Milanówku i Żyrardowie - dodał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, który wziął udział w uroczystości.

Dyrektor wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Meditrans Karol Bielski podkreślił, że wymiana taboru jest jednym z priorytetów. - Jeden ambulans stanowi 25 procent ambulansów w powiecie pruszkowskim. Liczymy na kontynuację programu - dodał.

Program wymiany ambulansów zapowiedział pod koniec sierpnia premier Mateusz Morawiecki. W tym roku przeznaczono na ten cel 80 mln zł. Podpisywanie umów w ramach programu będzie się odbywało we wrześniu i październiku. 

Wymiana co pięć lat

Karetki pogotowia ratunkowego wyjeżdżają do pacjentów około 3,2 miliona razy rocznie, co daje średnio prawie 6 wyjazdów na jeden ambulans w ciągu doby. To sprawia, że karetki szybko się zużywają i często ulegają uszkodzeniom. Przyjmuje się, że zasadna jest ich wymiana już po pięciu latach użytkowania. Polskim pacjentom do tej pory służyły nawet kilkunastoletnie karetki. Co trzeci ambulans w Polsce ma sześć lat lub więcej. Po zakończeniu wymiany w ramach programu średni wiek karetki pogotowia spadnie o 30 miesięcy.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd przeznaczy 35 mln na SOR-y w woj. mazowieckim. Premier: chcemy zmieniać sytuację w szpitalach

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 19:23
- Krok po kroku chcemy zmieniać sytuację w szpitalach i wymieniać sprzęty na nowocześniejsze, by SOR nie kojarzył się z kolejkami, ale ze sprawną obsługą – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który wziął udział w podpisaniu umów na dofinansowanie dla szpitali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowieckie: karetka na sygnale śmiertelnie potrąciła dziecko

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:59
- Do wypadku z udziałem ambulansu doszło w podwarszawskim Pruszkowie na przejściu dla pieszych przy ul. Promyka. Śmierć na miejscu poniosła przechodząca przez pasy dziewięciolatka - powiedziała Karolina Kańka, oficer prasowy pruszkowskiej policji.
rozwiń zwiń