X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Likwidacja nielegalnych fabryk. Przejęto niemal 10 mln papierosów

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 10:50
Centralne Biuro Śledcze Policji, Służba Graniczna i Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziły wspólną akcję, w wyniku której zlikwidowano 3 nielegalne fabryki papierosów. Przejęto prawie 10 ton tytoniu. 
Jedna ze zlikwidowanych fabryk
Jedna ze zlikwidowanych fabrykFoto: cbsp.policja.pl

W wyniku akcji, przejęto blisko 10 mln gotowych papierosów oraz prawie 10 ton tytoniu. Skonfiskowano także specjalistyczne maszyny służące do produkcji i pakowania papierosów. Tylko jedno z takich urządzeń mogło dziennie wyprodukować milion sztuk. 

Akcja służb w woj. mazowieckim. Źródło: CBŚP

Zatrzymano 18 osób, które odpowiedzą za nielegalną produkcję wyrobów akcyzowych. Sprawy nadzorują Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim oraz Prokuratury Rejonowe w Głogowie i Grodzisku Mazowieckim.

Milionowe straty skarbu państwa

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy weszło jednocześnie do kilku obiektów i zlikwidowało linie produkcyjne, a także zatrzymało podejrzanych.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Śląskie: policjanci rozwikłali sprawę zabójstwa sprzed 19 lat

"Dzięki tym operacjom z udziałem policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, uniemożliwiono dalszą produkcję nieopodatkowanych papierosów w tych miejscach. Łączne narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenia podatkowe szacowane są na 21 milionów złotych" - czytamy w komunikacie CBŚP.

Akcja na Dolnym Śląsku

Jedna z akcji miała miejsce w woj. dolnośląskim. Jak poinformowała Natalia Sosnowska z biura prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej w Tuplicach wraz z funkcjonariuszami dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej z Wrocławia oraz Centralnego Biura Śledczego Policji w miejscowości położonej w okolicach Głogowa zlikwidowali nielegalną fabrykę produkującą papierosy.

kontrabanda-przemyt-free-shut-1200.jpg
Polskie granice będą lepiej chronione. KAS zyska nowe narzędzia

- Wartość ujawnionych wyrobów tytoniowych oraz zabezpieczonej linii produkcyjnej oszacowano na kwotę blisko 12 mln zł - przekazała. 

Zatrzymani Polacy, Paragwajczycy i Brazylijczyk

"W śledztwie dotyczącym nielegalnej produkcji papierosów zatrzymano 10 osób. To czterej Polacy, pięciu obywateli Paragwaju i jeden Brazylijczyk" – powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn. 

Mężczyznom postawiono zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która nielegalnie produkowała i wprowadzała do obrotu wyroby tytoniowe. 

Zlikwidowana fabryka w woj. dolnośląskim. Źródło: CBŚP

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak