X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakończyła się konwencja w Lublinie. PiS przedstawiło program

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 14:30
- Chcemy Polski nowoczesnej, ale także opartej o naszą tradycję, kulturę i wiarę - powiedział na konwencji PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki na konwencji programowej PiS w Lublinie
Premier Mateusz Morawiecki na konwencji programowej PiS w LublinieFoto: twitter.com/pisorgpl

Zapis wideo całej konwencji PiS:

Tak relacjonowaliśmy wydarzenia w Lublinie:

14:45

Zakończyła się konwencja programowa PiS w Lublinie, w której uczestniczyli m.in.: prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i b. premier Beata Szydło.

14:42

Zakończyło się wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. Na scenie ponownie prezes Jarosław Kaczyński.

14:40

Mateusz Morawiecki zauważył, że kampania przed wyborami parlamentarnymi wchodzi w kluczowy okres. - Tygodnie, które są przed nami, są decydujące. Chodzi o przyszłość Polski, dlatego potrzebna jest nasza praca i zaangażowanie - dodał premier.

14:33

14:31

- Nie chcemy państwa polskiego, które karze grzywną za kradzież batonika, a puszcza płazem kradzież przedmiotów przez sędziego - stwierdził szef rządu.

14:25

- Zaostrzymy prawo karne dla wszystkich, który chcą zrobić z Polski składowisko śmieci - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

14:23

14:18

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w planach partii rządzącej są kolejne inwestycje infrastrukturalne.

14:14

14:10

- Wielkie miliardy z wyłudzeń podatkowych przekładają się na niezrealizowane programy, niewybudowane drogi. My to wszystko teraz realizujemy - zauważył Mateusz Morawiecki. - Z pieniędzy, które zabraliśmy mafiom VAT-owskim finansujemy nasze programy społeczne - dodał.

14:05

- Chcemy Polski nowoczesnej. Chcemy rozwoju opartego o bardzo wiele nowych projektów, ale jednocześnie - opartego o naszą kulturę, tradycję, wiarę. Od nich nie odstąpimy. Tylko na takim fundamencie możemy budować nowoczesną Polskę - ocenił w Lublinie premier Mateusz Morawiecki.

14:03

14:00

13:57

Zakończyło się wystąpienie byłej premier Beaty Szydło. Przemawiać będzie prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

13:55

- Musimy zrobić wszystko, aby polskie rolnictwo stało się dominujące w Unii Europejskiej - powiedziała Beata Szydło. Była premier zauważyła również, że "ludziom na wsi, każdemu obywatelowi Polski, należy się szacunek".

13:51

Była premier Beata Szydło podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość ma szereg propozycji dla rolników.

13:48

13:45

- Przyszłością Polski są najmłodsi, którzy wkrótce będą przejmowali odpowiedzialność za nasz kraj. Dlatego musimy wspierać rodziny - zaznaczyła Beata Szydło. - Kompleksowy pakiet propozycji dla rodzin będzie realizowany przez kolejne lata - poinformowała w Lublinie była premier.

13:40

- Program PiS bardzo wiele projektów dedykuje osobom starszym - oceniła była premier Beata Szydło.

13:38

- Dotrzymujemy słowa i to gwarancja tego, że nasze propozycje, o których dziś mówimy, będą zrealizowane - podkreśliła była premier Beata Szydło na konwencji PiS.

13:35

13:30

13:26

Zakończyło się wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Przemawia była premier Beata Szydło.

13:24

13:22

13:20

- Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu - zapewnił Jarosław Kaczyński. - Nam chodzi o realny dobrobyt. Musimy postawić przede wszystkim na wzrost płac i dochodów społeczeństwa - podkreślił szef partii rządzącej.

13:15

- Prywatyzacja, która miała miejsce w czasach poprzedniego rządu przynosiła państwu ogromne straty - zaznaczył Jarosław Kaczyński. - Poprzednia władza była zabawą w rządzenie. Towarzyszyło im mnóstwo afer - dodał prezes PiS.

13:12

13:07

- Władza sądownicza ma wykonywać ustawy, w tym tę najważniejszą. Proponowany przez niektórych ustrój trybunalski nie ma nic wspólnego z demokracją, to jest system, który służy najlepiej oligarchii - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

13:05

13:00

- Jesteśmy pełnoprawnymi Europejczykami, w każdym sensie - powiedział w Lublinie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zaznaczył również, że pielęgnacja tożsamości narodowej nie wyklucza przynależności do Europy. - Nie ma powodów, by przeciwstawiać europejskość polskości - stwierdził szef partii rządzącej.

12:57

12:55

- Wspólnotą, którą szczególnie sobie cenimy jest naród. To podstawa istnienia i działania człowieka w cywilizacji, podstawa państwa - powiedział w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

12:53

12:52

12:50

- Uważamy rodzinę za komórkę społeczną o fundamentalnym znaczeniu - podkreślił w swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński.

12:47

- Równość i solidarność tworzą sprawiedliwość - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński.

12:45

12:42

12:40

- Cenimi wartości heroiczne. Wiemy, że funkcjonariusze służb mundurowych muszą niejednokrotnie narażać własne życie i szanujemy to podkreślił prezes Jarosław Kaczyński.

12:37

12:35

- To główna konwencja programowa. Mamy plan i system wartości, którym się kierujemy - powiedział w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

12:30

12:25

Wszyscy zgromadzeni na konwencji PiS w Lublinie odśpiewali hymn Polski.

12:20

12:15

Na konwencje w Lublinie dotarł premier Mateusz Morawiecki.

12:10

12:00

- Nasz program to ponad 100 stron materiałów. Na konwencji w Lublinie będzie Jarosław Kaczyński, będzie premier Mateusz Morawiecki i premier Beata Szydło. Poruszymy kwestię administracji państwowej, odniesiemy się też do zdrowia i edukacji - zapowiedział w "Śniadaniu w Trójce" Witold Waszczykowski, europoseł PiS.

11:55

11:50

Konwencja w Lublinie będzie dla Prawa i Sprawiedliwości kolejnym elementem kampanii wyborczej i domknięciem tego, co zostało rozpoczęte podczas lipcowej konwencji w Katowicach, gdzie w gronie polityków i ekspertów omawiane były kwestie programowe, a następnie było kontynuowane podczas wakacyjnych pikników, na których politycy PiS spotykali się z mieszkańcami różnych regionów Polski.

***

- Prawo i Sprawiedliwość zaprezentuje podczas konwencji w Lublinie program komplementarny, spójny i oparty o to, co przez ostatnie cztery lata udało nam się zrobić - powiedział w radiu RMF FM szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński.

- Uważamy, że fundamentem w ogóle naszej polityki jest rozpoczęcie budowy społeczeństwa żyjącego w państwie dobrobytu. Czas tych eksperymentów liberalnych, polegających na tym, że zawsze słyszeliśmy i mówiono nam o tym, że musimy oszczędzać, tylko, że zawsze dziwnym trafem oszczędzano, czy też sięgano do kieszeni osób najuboższych, a ci najzamożniejsi mieli się znakomicie - mówił.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jacek Zaleśny: żaden rząd po 1989 roku nie miał takich sukcesów jak PiS

"Gramy do końca"

Zdaniem Joachima Brudzińskiego nie można twierdzić, że PiS wygrało już nadchodzące wybory. - Można by odnieść takie wrażenie analizując tę rzeczywistość sondażową ostatniego czasu, że wynik wyborów 13 października jest już rozstrzygnięty, ale przestrzegam - gramy do końca i ciężko pracujemy. Nic nie jest rozstrzygnięte - zaznaczył.

Czytaj więcej
konwencja pis 1200 pap.jpg
Dziś PiS przedstawi program. "Będzie on realny i wiarygodny"

Zastępca rzecznika PiS zauważył zaś, że pewne propozycje programowe zostały już w tym tygodniu przedstawione przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego. - Tworzenie specjalnego funduszu obwodnicowego, który byłby czymś porównywalnym do funduszu dróg samorządowych, ale skierowanym na inne potrzeby, nieco innych miast - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Radosław Fogiel. Drugi postulat to administracyjne wydzielenie Warszawy z reszty. - To też sprawa, o której mówimy o dawna, którą chcemy zaproponować, ponieważ to byłoby z korzyścią i dla Warszawy i dla Mazowsza - dodał.

jp


Czytaj także

Jacek Sasin: jeżeli PiS wygra znów wybory, to nie będzie już powrotu do postkomunizmu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 09:06
- Jeżeli wykonamy ciężką pracę i będziemy mieli dobry wynik, który zapewni nam możliwość decydowania o Polsce przez kolejne cztery lata, to będzie to zwycięstwo historyczne. Ono zmieni nasz kraj już na zawsze i nie będzie powrotu do patologii, które kształtowały polskę postkomunistyczną - powiedział w Bydgoszczy wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śniadanie w Trójce". Konwencje wyborcze partii politycznych

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 10:41
– Nasz program to ponad 100 stron materiałów. Na konwencji w Lublinie będzie Jarosław Kaczyński, będzie premier Mateusz Morawiecki i premier Beata Szydło. Poruszymy kwestię administracji państwowej, odniesiemy się też do zdrowia i edukacji – zapowiedział w "Śniadaniu w Trójce" Witold Waszczykowski, europoseł PiS. Politycy goszczący w studio dyskutowali o poszczególnych programach wyborczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski: Platforma Obywatelska nie dotrzymuje słowa

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 11:22
Koalicja Obywatelska w piątek zaprezentowała swój program wyborczy. – Przed wyborami Platforma Obywatelska obiecuje złote góry, po wyborach nie dotrzymuje słowa. Tak było na przykład w przypadku wieku emerytalnego – powiedział w PR24 Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera.
rozwiń zwiń