X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Rogoyski o Narodowym Czytaniu: chodzi o zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 08:10
Dziś odbędzie się ósme Narodowe Czytanie. To akcja promująca czytelnictwo i przypominająca najważniejsze dzieła literatury polskiej. Tym razem lekturą będzie osiem polskich nowel. 
Audio
  • - W Narodowe Czytanie od początku zaangażowało się Polskie Radio - podkreśla prezes publicznej radiofonii Andrzej Rogoyski (IAR)
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski
Prezes Polskiego Radia Andrzej RogoyskiFoto: Łukasz Kowalski/ Polskie Radio

Transmisja NA ŻYWO:

- W Narodowe Czytanie od początku zaangażowało się Polskie Radio - podkreśla prezes publicznej radiofonii Andrzej Rogoyski. 

Czytaj więcej
kolarski wojciech 1200x660.jpg
Wojciech Kolarski: Narodowe Czytanie na trwałe wpisało się w pejzaż kulturalny i społeczny Polski

- Narodowe Czytanie zmierza ku temu, żeby wzmocnić wartość tej polszczyzny mówionej. Przez czytanie uczymy się też pieknie po polsku mówić. Chodzi o popularyzację czytelnictwa, o zwrócenie uwagi na bogactwo polskie literatury - podkreslił. 

Polskie Radio przygotowało specjalny serwis internetowy poświęcony Narodowemu Czytaniu, a wszystkie anteny publicznego nadawcy będą transmitować i relacjonować finał akcji. 

<<ZOBACZ TAKŻE>> Narodowe Czytanie 2019 w Polskim Radiu – audycje, relacje i specjalny serwis internetowy

Do tegorocznego narodowego czytania para prezydencka wybrała osiem nowel. Są to: "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Dym" Marii Konopnickiej, "Katarynka" Bolesława Prusa, "Mój ojciec wstępuje do strażaków" (ze zbioru "Sanatorium pod Klepsydrą") Bruno Schulza, "Orka" Władysława Stanisława Reymonta, "Rozdzióbią nas kruki, wrony..." Stefana Żeromskiego, "Sachem" Henryka Sienkiewicza i "Sawa" (z cyklu "Pamiątki Soplicy") Henryka Rzewuskiego.  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Prezentacja nominowanych za muzykę, obraz i słowo [TRANSMISJA]

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 07:57
Trwa konferencja, podczas której przedstawieni zostaną nominowani do Nagród Mediów Publicznych w kategoriach: Obraz, Muzyka, Słowo. Polskie Radio, Telewizja Polska i Polska Agencja Prasowa podjęły współpracę, aby po jedenastu latach wznowić przyznawanie nagród osobom ważnym dla rozwoju kultury narodowej. Nad wyróżnieniem honorowy patronat objęła Rada Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń