X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Projekt "Polska Dolina Krzemowa". J. Emilewicz: mamy potencjał

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 18:29
Projekt "Polska Dolina Krzemowa" zainicjowała w Poznaniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Jej zdaniem, Polska może dzięki sektorowi zaawansowanych technologii osiągać niebawem podobne przychody co oryginalna, amerykańska Silicon Valley.
Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz
Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga EmilewiczFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że do pomysłu zainspirowała ją amerykańska ambasador Georgette Mosbacher, która nazwała nasz kraj europejską Doliną Krzemową. Przekonywała, że "Polska Dolina Krzemowa" może być rozpoznawalnym w świecie znakiem polskiej gospodarki.

Polskę doceniają globalne koncerny

- Od dawna dyskutujemy o tym, jak budować markę polskiej gospodarki, jak budować większą rozpoznawalność polskich innowacyjnych firm, polskiego świata nauki. To, w czym naprawdę jesteśmy bardzo dobrzy, to jest cały potencjał inżynieryjny, automatyczny, informatyczny. Mówimy o marce, którą doceniają globalne koncerny, wybierające Polskę ze względu na jakość polskich inżynierów - powiedziała.

Czytaj więcej
Jadwiga Emilewicz 663.jpg
Jadwiga Emilewicz: budżet jest ambitny, ale całkowicie realistyczny

Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że jeżeli dostanie się do Sejmu to powoła "specjalny zespół parlamentarny, składający się z posłów z Poznania i z Wielkopolski - bez względu na logotypy". - Do tego zespołu zaprosimy także władze lokalne po to, aby, wykorzystując potencjał Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, instytutów badawczych skupionych w Sieci Badawczej Łukasiewicz, dobrze tę markę zbudować i sprawić, aby ona była jeszcze bardziej rozpoznawalna w świecie - zaznaczyła.

"Kapitał ludzki jest w Polsce"

- Chcemy znaleźć dodatkowe źródła finansowania na przedsięwzięcia edukacyjne, na zaawansowaną infrastrukturę badawczą, wreszcie po to, aby spółki kapitałowe, typu venture capital chętniej przyjeżdżały i inwestowały w takie przedsięwzięcia, jakie dziś mogłam oglądać w Politechnice Poznańskiej - podkreśliła minister przedsiębiorczości.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Premier: państwo musi angażować się w rozwój współczesnych technologii

Jadwiga Emilewicz powiedziała, że amerykańska Dolina Krzemowa obecnie generuje przychody rzędu 170 mld dolarów i stwierdziła, że taki wynik może osiągnąć, za sprawą dobrze zorganizowanej polityki publicznej, także jej polski odpowiednik.

Czytaj więcej
emilewicz 1200.jpg
W piątek poznamy dane GUS o PKB. Minister J.Emilewicz spodziewa się utrzymania tempa wzrostu

- Stawiamy sobie ten cel na najbliższe lata. Mam nadzieję, że będziemy w stanie go osiągnąć. Nie mam wątpliwości, że ten surowiec naturalny w postaci kapitału ludzkiego jest w Poznaniu i w Polsce. Jeśli dobrze naoliwimy tryby, to będziemy w stanie osiągnąć ten wymierny finansowy sukces - oceniła minister.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrody Fundacji PLUGin dla polonijnych innowatorów

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 11:00
Ambasadorzy Polskich Innowacji zostaną nagrodzeni podczas 5. edycji „Polish Tech Day” w Londynie. Do 18 sierpnia można zgłaszać kandydatury osób, które swoją działalnością biznesową, naukową czy społeczną, przyczyniły się do zmiany wizerunku Polski i Polaków na świecie  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w 2019 r. wzrost gospodarczy wyniesie powyżej 4 proc.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 20:55
Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, polska gospodarka "pierwszy raz od 30 lat pokazuje pewne odseparowanie w zakresie trendów negatywnych". - Gospodarka niemiecka gwałtownie spowolniła, a my będziemy mieli w tym roku wzrost gospodarczy powyżej 4 proc. - podkreślił w rozmowie z Polsat News.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: Polakom żyje się lepiej. Chcemy przegonić średnią europejską

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 14:33
Szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zauważył, że 4 lata temu prognozy dla polskiej gospodarki głoszone podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, kiedy rządziła koalicja PO-PSL, były "kasandryczne" i mówiły, że gdy PiS dojdzie do władzy "będziemy mieli krach gospodarczy". Tymczasem jest odwrotnie - skomentował minister, który był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń