X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Krynicy zakończyło się XXIX Forum Ekonomiczne

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 19:47
Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem "Europa jutra. Silna, czyli jaka?". W czasie krynickiego spotkania podpisano kilka umów o współpracy między największymi spółkami, przyznano nagrody.
Audio
  • Zakończyło się Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju. Relacja Agnieszki Jasik (IAR)
XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju
XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-ZdrojuFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W tej, zaliczanej do jednych z największych i najważniejszych konferencji gospodarczych brali udział przedstawiciele rządu, parlamentu, eksperci, szefowie największych spółek, naukowcy, organizacje pozarządowe oraz dziennikarze. Na gości XXIX Forum Ekonomicznego czekało 6 sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztaty, a także prezentacje narodowe i regionalne. 

premier-krynica-1200-pap.jpg
Premier Mateusz Morawiecki w Krynicy: chcemy wzbogacać polskie społeczeństwo

Główne tematy poruszane w trakcie Forum związane były między innymi z polityką wewnętrzną i międzynarodową, ochroną zdrowia.
W ramach wydarzenia zorganizowano poza tym Forum Cyberbezpieczeństwa i Forum Ochrony Środowiska.

Walka ze smogiem

W debatach brał udział między innymi minister środowiska Henryk Kowalczyk. Rozmawiano o patriotyzmie ekologicznym, dostępie do wody czy smogu. Szef resortu poinformował, że w przyszłym tygodniu powinny się zakończyć uzgodnienia między resortami zdrowia i środowiska w sprawie bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących alarmowania o smogu.

Chodzi o rozporządzenie dotyczącym wysokości poziomów informowania i alarmowania o dużym zanieczyszczeniu powietrza. Obecnie alarm smogowy ogłaszany jest po przekroczeniu średniodobowej wartości 300 mikrogramów na metr sześcienny dla pyłu PM10. Poziom informowania, w przypadku PM10, to 200 mikrogramów. Polskie normy są obecnie najbardziej liberalne w Unii Europejskiej. Szef resortu środowiska powiedział, że te poziomy zostaną znacznie obniżone. - Na przykład alarmowanie wtedy z 300 na 150 - powiedział minister Kowalczyk.

Współpraca energetyczna

Tradycyjnie już ważne miejsce zajmowała energetyka, bezpieczeństwo energetyczne, a także współpraca w dziedzinie między innymi rozwoju energetyki wiatrowej na morzu.

List o takiej współpracy podpisały dwie spółki PGE i PKN Orlen. Jak poinformowali prezesi obu spółek chodzi między innymi o wymianę doświadczeń, danych, kwestie logistyczno-organizacyjne, badania wietrzności.


nagroda 1200.jpg
Premier Mateusz Morawiecki "Człowiekiem Roku" na 29. Forum Ekonomicznym w Krynicy

Obecny na uroczystości wiceminister energii Krzysztof Kubów powiedział, że Polska wpisuje się w ogólnoświatowy trend związany z inwestycjami w morską energetykę wiatrową.

Człowiek Roku

Podobnie, jak i w latach poprzednich w czasie Forum wręczono nagrody, miedzy innymi Człowieka Roku. Otrzymał ją premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zyskał uznanie za przeprowadzone przez niego reformy.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier na spotkaniu z przedsiębiorcami: Polska ma ogromne perspektywy gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 19:38
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój premier Mateusz Morawiecki mówił, że w Polsce rośnie stabilność otoczenia prawnego i maleje biurokracja. Podczas spotkania z przedsiębiorcami podkreślał, iż "najlepszym miernikiem przyciągania biznesu są inwestycje".
rozwiń zwiń