X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Policja: brak przesłanek które wskazywałyby na włamanie do domu Marka Falenty

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 15:59
Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak odniósł się do listu Krzysztofa Brejzy ws. rzekomego włamania do domu Marka Falentu. Funkcjonariusz powiedział, że "nie ma najmniejszych przesłanek", które mogłyby na to wskazywać.
Marek Falenta
Marek FalentaFoto: Maciej Luczniewski/REPORTER/East News

- Podkreślam jeszcze raz, że nie ma najmniejszych przesłanek, które wskazywałyby na włamanie. Owszem wdrożone zostały czynności wyjaśniające, jednak nie w sprawie o przestępstwo, ale wykroczenie - przekazał PAP rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.

Pogoda, a nie osoby trzecie?

Dodał, że chodzi o artykuł 69 Kodeksu Wykroczeń. - W dużym uproszczeniu chodzi o zerwanie plomby. Co więcej, wielce prawdopodobne jest to, że nie przyczyniły się do tego osoby trzecie, ale warunki pogodowe - wskazał rzecznik.

- Plomba była papierowa i umieszczona na drzwiach zewnętrznych w marcu - tłumaczył nadkomisarz Sylwester Marczak.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
wojcik-1200-pap.jpg
Michał Wójcik polecił wszcząć dochodzenie przeciwko prawnikowi Marka Falenty

Pytania posła

Krzysztof Brejza, poseł Koalicji Obywatelskiej do Komendanta Głównego Policji napisał 15 sierpnia 2019 roku. W swoim liście pytał, "Czy w ostatnich miesiącach doszło do włamania do nieruchomości w Konstancinie należącej do pana Marka Falenty?". Zadał też pytanie "Czy prawdą jest, że doszło do zerwania plomb policyjnych, którymi zabezpieczono nieruchomość?" oraz "Czy toczy się postępowanie wyjaśniające w ww. sprawie?".

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Wiceminister sprawiedliwości: Marek Falenta wrócił do Aresztu Śledczego na Służewcu

Gen. insp. dr. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji odpisał posłowi 2 września, że "w związku z ujawnieniem braku plomby policyjnej na drzwiach wejściowych do budynku osoby wspominanej w piśmie Pana Posła, zostały wdrożone stosowne czynności wyjaśniające. Czynności pozostają w toku".

msze

Czytaj także

Afera podsłuchowa. Jest termin rozpoznania kasacji ws. Marka Falenty

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 12:36
Ciągnie się sprawa biznesmena Marka Falenty, który został prawomocnie skazany na 2,5 roku więzienia w związku z tzw. aferą podsłuchową. Rozpoznanie kasacji ma odbyć się 19 listopada br. 
rozwiń zwiń