X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lucjusz Nadbereżny: partnerstwo publiczno-prywatne jest opłacalne, zapewnia jakość danej inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 12:41
- Z punktu widzenia mieszkańca partnerstwo publiczno-prywatne jest opłacalne. Dlatego, że udział prywatnego inwestora w danym przedsięwzięciu zapewnia jakość wykonanych prac - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Trwa trzeci dzień XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. W wydarzeniu uczestniczy wielu gości, w tym samorządowców. Jednym z nich jest prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który bierze udział w panelach dyskusyjnych poświęconych rewitalizacji miast i terenów poprzemysłowych oraz wpływowi partnerstwa publiczno-prywatnego na rozwój gospodarki.

premier-krynica-1200-pap.jpg
Premier Mateusz Morawiecki w Krynicy: chcemy wzbogacać polskie społeczeństwo

Jak podkreślił włodarz Stalowej Woli, z punktu widzenia mieszkańca partnerstwo publiczno-prywatne jest opłacalne. - Dlatego, że udział prywatnego inwestora w danym przedsięwzięciu zapewnia jakość wykonanych prac. Poza tym nie tylko pomaga na optymalizację kosztów realizacji danej inwestycji, ale także późniejszych kosztów utrzymania, żeby nie były one zbyt wysokie - zaznaczył Lucjusz Nadbereżny.

Kwestia ryzyka

Samorządowiec odniósł się także do kwestii ryzyka, jakie wiąże się z wykonywaniem danej inwestycji wspólnie z prywatnym inwestorem. Może go np. dopaść kryzys finansowy, co spowoduje kłopoty z utrzymaniem przedsięwzięcia.

- Każda umowa partnerstwa publiczno-prywatnego jest obarczona ryzykiem. Dlatego przed jej zawarciem trzeba dokonać pracy związanej z analizą tego ryzyka. Umowy takie są jednak na tyle zabezpieczone, że gwarantują pewne rozwiązania - stwierdził prezydent Stalowej Woli.

Jako przykład pokazujący, że warto korzystać z partnerstwa publiczno-prywatnego, Lucjusz Nadbereżny wskazał niedawną awarię oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. - Gdyby budowa tego obiektu była realizowana w ramach tego partnerstwa, to czy podmiot prywatny, biorący odpowiedzialność za ewentualne szkody związane z tak dużą awarią, pozwoliłby sobie na wykonanie prac w sposób niewłaściwy? Nie, ponieważ późniejsze koszty naprawy systemu kanalizacji byłyby olbrzymie - zaznaczył samorządowiec.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak