X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki w Krynicy: chcemy wzbogacać polskie społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 11:14
- Niemcy piszą o małym cudzie gospodarczym w Polsce, ale tak naprawdę to twarda, trudna, zdyscyplinowana praca, by system finansowy nie przeciekał - powiedział podczas ostatniego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla TVP.
Audio
  • Mateusz Morawiecki: sukces gospodarczy wynika z pracy nad instytucjami publicznymi (IAR)
  • Premier: rząd PiS będzie kontynuować zmiany (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju
Premier Mateusz Morawiecki podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-ZdrojuFoto: PAP/Grzegorz Momot
  • Premier Mateusz Morawiecki w Krynicy mówił m.in. na temat polityki gospodarczej PiS
  • - Mamy spójny program dla Polski - podkreślił
  • "Całościowa" prezentacja programu ma się odbyć podczas sobotniej konwencji partii w Lublinie
  • Premier wyjaśnił, że sukces gospodarczy Polski wynika m.in. z ciężkiej pracy nad instytucjami publicznymi
  • Podkreślił, że PiS będzie kontynuować zmiany, a celem jest wzbogacanie polskiego społeczeństwa

Premier podkreślił, że rząd PiS będzie kontynuować zmiany. - Wysoka jakość usług publicznych, jakość służby zdrowia. Koncentrujemy się na tych sferach życia, ale też chcemy wzbogacać polskie społeczeństwo - powiedział.

nagroda 1200.jpg
Premier Mateusz Morawiecki "Człowiekiem Roku" na 29. Forum Ekonomicznym w Krynicy

Prezentacja programu na sobotniej konwencji

Mateusz Morawiecki tłumaczył, że praprzyczyną "cudu" gospodarczego jest sprawność instytucji finansowych państwa. - Pojawiły się pieniądze, które odzyskaliśmy z rąk przestępców podatkowych, przekazaliśmy je na cele społeczne. Jednocześnie cały czas funkcjonuje gospodarka rozwojowa - powiedział.

Premier zapowiedział "całościową" prezentację programu PiS na sobotniej konwencji partii w Lublinie. - My mamy program, który jest bardzo spójnym programem, na stu kilkudziesięciu stronach opisane są wszystkie dziedziny, tymczasem PO jak "królika z kapelusza" wyciąga a to taki sześciopak, a to jakieś konkretne pomysły, co do których liczenia mylą się sami pomiędzy sobą - powiedział szef rządu.

- Jest kakofonia obliczeń, zupełny brak wiarygodności, to jest próba mamienia Polaków i myślę, że Polacy powinni dobrze przyjrzeć się, kto ma realny program - podkreślił szef rządu.

"My chcemy dyskutować o dobrych programach i my taki program mamy, w Lublinie pokażemy całościowo ten program" – zapowiedział.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Premier na spotkaniu z przedsiębiorcami: Polska ma ogromne perspektywy gospodarcze

"Dogonimy bogate kraju zachodu"

Premier przypomniał, że w "Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" PiS pokazało pięć pułapek gospodarczych, w tym pułapkę średniego rozwoju. Jak mówił, Polska została "złapana" między, umownie rzecz ujmując, Chiny - państwo, które - jak mówił - płaci swoim obywatelom mniej, kumuluje kapitał i rozwija się bardzo szybko, a z drugiej strony wysoko zaawansowane gospodarki zachodnie.

elblag 1200.jpg
"Sto obwodnic" - prezes PiS ujawnił część nowego programu partii

- I my ten paradygmat, tę pułapkę przełamujemy, wychodzimy z niej, ponieważ coraz bardziej zaawansowane polskie produkty są z sukcesem sprzedawane na całym świecie, a polskie średnie i wielkie firmy coraz odważniej wychodzą za granicę. To pozwoliło Polakom zarabiać coraz więcej i dzięki temu, mam nadzieję, za kilkanaście lat dogonimy bogate kraju zachodu - powiedział premier.

Premier powiedział też, że - wraz z zagranicznymi partnerami - Polska będzie rozwijała 5G. To sieć telekomunikacyjna, która pozwala na szybszy transfer danych i jednoczesną obsługę większej liczby urządzeń niż w przypadku obecnych w Polsce sieci 4G.

PolskieRadio24.pl, paw/

Czytaj także

Premier: wierzę, że za dekadę lub dwie przeskoczymy poziom życia Europy Zachodniej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 14:45
- Chcemy zaangażować się w kolejnych latach w to, co jest dla Polski najważniejsze - budowanie poziomu życia jeszcze lepszego, jaki jest w państwach Europy Zachodniej. Wierzę, że za dekadę lub dwie w stosunku do niektórych państw przeskoczymy tamten poziom życia - powiedział Mateusz Morawiecki podczas pikniku rodzinnego w Stalowej Woli (woj. podkarpackie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cysterny wstydu PO-PSL". Premier: pieniądze wyciekały z budżetu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:18
- Przez proceder m.in. przemytu paliwa, budżet tracił 24 mln zł dziennie. Złodziejstwo przekraczało wszelkie granice, dosłownie i w przenośni - mówił premier Mateusz Morawiecki w Świecku, na konferencji inaugurującej nowy etap kampanii wyborczej - "cysterny wstydu PO-PSL".
rozwiń zwiń