X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Amerykańskie spółki kupią 20 tysięcy ton polskiego trotylu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 22:04
Amerykanie kupią więcej trotylu z polskiej fabryki w Bydgoszczy do produkcji bomb lotniczych dla sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Firma Nitro-Chem trzeci rok współpracuje ze spółkami zza oceanu i dostarcza materiały wybuchowe.
Audio
  • John Coney: przez ostatnie trzy lata udało się bezpiecznie wyeksportować do USA 25 tysięcy ton trotylu (IAR)
  • Krzysztof Kozłowski: kolejne kontrakty wróżą przed nami jeszcze lepsze czasy (IAR)
  • Georgette Mosbacher: czekamy na więcej przykładów takiej współpracy (IAR)
W podsumowaniu dwuletniej współpracy, która ma być kontynuowana, wzięła udział w Kielcach ambasador USA Georgette Mosbacher
W podsumowaniu dwuletniej współpracy, która ma być kontynuowana, wzięła udział w Kielcach ambasador USA Georgette MosbacherFoto: PAP/Waldemar Deska
  • Ponad 20 tys. ton trotylu dostarczył bydgoski Nitro-Chem amerykańskiemu producentowi bomb lotniczych MK 84
  • – To przykład współpracy amerykańskiego i polskiego przemysłu zbrojeniowego – powiedziała ambasador USA Georgette Mosbacher

W trakcie targów obronnych w Kielcach przedstawiciele amerykańskich firm zapowiedzieli na specjalnej konferencji, że nowy kontrakt w ramach programu MK-84 przewiduje dostawę 20 tysięcy ton polskiego trotylu.

Kolejna umowa

Bydgoska firma będzie go dostarczać do USA do 2022 roku - zapowiedział John Coney z Paramount Enterprises, firmy odpowiedzialnej za transport polskich materiałów wybuchowych. Przypomniał, że współpraca z Nitro-Chem trwa od 2017 roku. 

- Przez ostatnie trzy lata udało się, dzięki współpracy z prezesem Kozłowskim, bezpiecznie wyeksportować do USA 25 tysięcy ton trotylu na potrzeby amerykańskich sił zbrojnych. Warto podkreślić, że kontrakt ten opiewał na kwotę ponad 100 milionów dolarów, które zostały zainwestowane w Polsce - podkreślił. 

"Czekamy na więcej przykładów takiej współpracy"

Kolejna umowa z Amerykanami będzie podobnej wartości. Obecna na konferencji ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała, że umowa z polską spółką to jeden z przykładów dobrej współpracy obu krajów w zakresie obronności.

>>>[JEDYNKA] Modernizacja polskiej armii

- Czekamy na więcej przykładów takiej współpracy. W tym przedsięwzięciu udało się przekazać amerykańskie doświadczenia polskim firmom. Tego typu sojusze są ważne dla naszych państw, bo zwiększą potencjał naszych przemysłów - zauważył.

Krzysztof Kozłowski powiedział, że dzięki współpracy z USA jego zakład rozwinął swoją działalność, zainwestował w nowoczesne technologie i stał się "najjaśniejszą gwiazdą na niebie polskiej zbrojeniówki". Przypomniał, że jego zakład jest jedynym certyfikowanym przez armię USA do produkcji trotylu. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Andrzej-Duda-pap-1200.jpg
Prezydent: ważne, by pieniądze wydane na wzmocnienie polskiej armii napędzały gospodarkę

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Polski przemysł może produkować bomby do samolotów F-16

Materiały wybuchowe z Bydgoszczy są przewożone koleją do portu w Gdańsku, skąd trafiają na amerykańskie statki. Początkowo trotyl z Nitro-Chemu mieścił się na dwóch statkach, teraz to kilka jednostek rocznie.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kielce światową stolicą obronności. Drugi dzień międzynarodowych targów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 08:39
Stolica województwa świętokrzyskiego drugi dzień gości wystawców z Polski i świata, którzy prezentują wojskowe uzbrojenie na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że kielecka impreza przez lata zyskała światową renomę.
rozwiń zwiń