X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śląsk: apelacja w sprawie Marokańczyka skazanego za współpracę z ISIS

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 22:08
Obrona i prokuratura odwołały się od wyroku w sprawie Marokańczyka Mourada T., mężczyzny, którego katowicki sąd okręgowy skazał na 3 lata i 8 miesięcy więzienia m.in. za przynależność do ISIS. Rozprawa odwoławcza odbędzie się prawdopodobnie pod koniec roku.
Oskarżony Mourad T.na sali rozpraw
Oskarżony Mourad T.na sali rozpraw Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Jest apelacja - obrony i prokuratury - od wyroku, który zapadł przed Katowickiem Sądem Okręgowym w sprawie Mourada T. Marokańczyk miał decyzją sądu trafić do więzienia na 3 lata i 8 miesięcy więzienia m.in. za przynależność do tzw. Państwa Islamskiego. Obrona kwestionuje, że T. należał do ISIS i w apelacji domaga się uniewinnienia od zarzutu, prokuratura z kolei, żąda surowszej kary.


Czytaj więcej
PAP_Marokańczyk_d.jpg
Był zwiadowcą ISIS? Mourad T. przed sądem: nie jestem powiązany z terrorystami

Nie ma twardych dowodów

- W aktach sprawy nie ma dostatecznych dowodów na to, by przypisać mu takie przestępstwo - uważa mecenas Krzysztof Młodzik. Obrona chce też uniewinnienia od jednego z zarzutów mniejszego kalibru – posiadania niewielkiej ilości narkotyków.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Niemcy: problem z aresztowanymi bojownikami tak zwanego Państwa Islamskiego

- Od wyroku odwołała się także prokuratura, domagając się surowszej kary - mówi naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej, Tomasz Tadla. Prokurator Paweł Leks przed sądem okręgowym domagał się dla oskarżonego kary łącznej 6,5 roku więzienia – 5 lat za udział w ISIS oraz od 8 do 10 miesięcy za zarzuty mniejszego kalibru.

Domniemany zwiadowca ISIS

Zdaniem prokuratury Mourad T. to pierwszy w Polsce bezpośredni współpracownik ważnej osoby w terrorystycznych strukturach ISIS. Miał być zwiadowcą tej organizacji i przez pewien czas pozostawać w stałym kontakcie z Abdelhamidem Abaaoudem, który odpowiadał za organizowanie zamachów w Europie Zachodniej. W 2015 r. Abaaoud został zabity przez francuską policję podczas obławy. 

Sam Mourad T. miał sprawdzać dla ISIS  trasy, po których można się bezpiecznie poruszać, informować, czy imigranci są kontrolowani, na ile te kontrole w różnych państwach są szczegółowe, później przekazywać te informacje osobom, które jeździły ze swoimi misjami po Europie.

Rozprawa odwoławcza odbędzie się przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach prawdopodobnie dopiero pod koniec roku. Akta są obszerne, liczą 55 tomów. Mężczyznę zatrzymano w Rybniku gdzie mieszkał z żoną Polką. 

jjj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak