X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jan Krzysztof Ardanowski: ważna pomoc, ale i zabezpieczenie przed suszą. W 2020 r. ruszy wielki program retencji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 14:36
- Pomagać w związku z klęską suszy trzeba, ale niezwykle ważne jest zabezpieczenie przed suszą. Dlatego w przyszłym roku ruszy wielki program retencji. Chodzi o inwestycje, które pozwolą na zatrzymanie wody w glebie - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Pod hasłem "Europa jutra. Silna czyli jaka?" od wtorku trwa w Krynicy-Zdroju XXIX Forum Ekonomiczne. Jednym z jego gości jest minister minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, którego zaproszono do udziału w panelach dyskusyjnych: "Znaczenie gospodarcze branży spirytusowej i promocja eksportu", "Budowa kapitału społecznego w warunkach przemian cywilizacyjnych i kulturowych" oraz "Globalne zagrożenie i szanse dla polskiego sektora żywnościowego".

Obecnie największym problemem, z jakim zmagają się rolnicy, jest susza. Jak podaje Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, występuje ona na obszarze całej Polski. Dlatego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie wspomagać rolników kwotą tysiąca złotych za każdy hektar upraw, które zostały zniszczone przez suszę w co najmniej siedemdziesięciu procentach. Obecnie trwa szacowanie strat. - Czekam, aż wojewodowie zakończą te szacowania. Chcę, by nastąpiło to jak najszybciej, żeby już we wrześniu przyjmować wnioski i wypłacać rolnikom pieniądze - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

czytaj więcej
forum-twitter-1200.jpg
Forum w Krynicy. Drugi dzień debat, paneli i prezentacji

Ale rząd zamierza też zapobiegać suszy. Chodzi o Program Rozwoju Retencji, który ma ruszyć w przyszłym roku. I choć realizować go będzie Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, to głośno informuje o tym zwłaszcza resort rolnictwa.

- Pomagać w związku z klęską suszy trzeba, ale niezwykle ważne jest zabezpieczenie przed suszą. Dlatego w przyszłym roku ruszy wielki program retencji. Chodzi o inwestycje, które pozwolą na zatrzymanie wody w glebie. Zostanie na nie przeznaczone 14 mld zł. Za tę kwotę powstaną zbiorniki retencyjne na rzekach, zostaną podpiętrzone jeziora i stawy, a także naprawione systemy melioracyjne - podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak