X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Wielkopolsce powstanie jedna z największych elektrowni solarnych w Europie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 13:59
W Wielkopolsce powstanie największa w kraju farma fotowoltaiczna i jedna z największych elektrowni solarnych w Europie. Docelowo moc inwestycji wyniesie 600 MW. 
Audio
  • P. Beaupre: budowa elektrowni rozpocznie się w 2020 r. – Joanna Stankiewicz (IAR)
  • Powstanie największa elektrownia fotowoltaiczna w kraju – Joanna Stankiewicz (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: publicdomainpictures.net

Reaktory 1200f.jpg
J. Wiech: polityka energetyczna wdrażana przez Niemcy jest antyklimatyczna

Umowa w sprawie współpracy przy realizacji projektu została podpisana w Warszawie przez przedstawicieli spółki Energia Przykona, z grupy NeoInvestments oraz partnerów z Chin i Szwajcarii. Chińska spółka – China Sinogy Electric Engineering, będzie odpowiedzialna za budowę i dostarczenie technologii, stroną finansową zajmie się szwajcarska firma Strategic Swiss Partners AG.

Pierwszy etap inwestycji, o mocy 200 MW, ma powstać do końca przyszłego roku na 320 hektarach – zapowiedział Jacek Rusiecki z Energia Przykona. Są to grunty rolne niskiej klasy, zdegradowane, po kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Jednocześnie tereny te otoczone są infrastrukturą, która zapewnia możliwości przesyłu i wykorzystania produkowanego przez elektrownię z energii słonecznej prądu. 

"Pierwszy prąd z paneli fotowoltaicznych popłynie już w 2020 r."

Piotr Beaupre – partner zarządzający w NeoInvestmens dodał, że pierwszy prąd z paneli fotowoltaicznych popłynie już w 2020 roku. Energia Przykona planuje również wyposażenie elektrowni fotowoltaicznych w magazyny energii, pozwalające na bardziej stabilne i przewidywalne funkcjonowanie tych instalacji.

Docelowo cała inwestycja o mocy 600 MW będzie odpowiadać za produkcję około 3 procent energii wytwarzanej z OZE w Polsce.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie elektrownia atomowa w Żarnowcu?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 07:55
Żarnowiec, gdzie 20 lat temu wstrzymano budowę pierwszej elektrowni atomowej wygrał w obecnym rankingu lokalizacji elektrowni jądrowej w Polsce z 27 innymi miejscowościami
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atom w Polsce poźniej niż planowano?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2010 13:10
Ministerstwo Gospodarki skierowało dziś do konsultacji międzyresortowych i społecznych projekt programu polskiej energetyki jądrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Greenpeace: elektrownia jądrowa ryzykowna i nieopłacalna

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 11:24
Pod koniec marca ministerstwo gospodarki rozpoczęło kampanię informacyjno-edukacyjną nt. energetyki jądrowej. Budowie elektrowni atamowej w Polsce sprzeciwia się Greenpeace, który w swojej kampanii pokazuje negatywne skutki takiej inwestycji.
rozwiń zwiń