X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paweł Kasprzak: Schetyna i Ujazdowski mają "cwaniackie deale"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:26
Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak ponawia apel o debatę z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim. - Trzeba pozwolić wyborcom wybrać. To jest coś, co podnosiliśmy wielokrotnie - powiedział Kasprzak, który jest kandydatem do Senatu. Zatrzegł, że nie ufa liderom Koalicji Obywatelskiej, którzy zawierają "niezrozumiałe, cwaniackie deale".
Lider Ruchu Obywatele RP Paweł Kasprzak
Lider Ruchu Obywatele RP Paweł Kasprzak Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Oczekujemy debaty, co próbujemy konsekwentnie egzekwować. Jeśli jakikolwiek miarodajny pomiar opinii w tym okręgu wyborczym pokaże, że Ujazdowski ma większe poparcie niż ja, to natychmiast ustąpię, by nie rozbijać głosów - powiedział Paweł Kasprzak w programie Onet Rano. Wcześniej, ogłaszając decyzję ws. wystawienia kandydatury Kasprzaka do Senatu w warszawskim okręgu 44, Obywatele RP oceniali, że wystawienie Ujazdowskiego - byłego polityka PiS - jako opozycyjnego kandydata, to "policzek dla wyborców".

Kasprzyk podkreślił, że "trzeba pozwolić wyborcom wybrać". - To jest coś, co podnosiliśmy wielokrotnie - dodał. Odniósł się także do minionej konwencji Koalicji Obywatelskiej, podczas której ogłoszono Małgorzatę Kidawę-Błońską kandydatką KO na premiera.

"Nazywa nas sektą"


Ujazdowski facebook 1200.jpg
Obywatele RP chcą debaty z Kazimierzem Ujazdowskim

- Schetyna wczoraj opowiadał bardzo dużo, że trzeba słuchać wyborców, uzasadniając bardzo słuszną i godną pochwały decyzję dotyczącą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Z tej konwencji wychodził pan Kazimierz Ujazdowski, podeszło do niego kilku wyborców i ja sam, prosząc o debatę. Nie życzę nikomu oglądania takich scen. On nas nazywa sektą. Facet, który uczestniczył w miesięcznicach smoleńskich nas nazywa sektą, argumentując, że to radykalizm poglądów, który nie bierze pod uwagę rzeczywistości - opisywał lider Obywateli RP.

Kandydat do Senatu zaznaczył, że nie ufa liderom KO. - My w programie Obywateli RP napisaliśmy, że idealizm jest pierwszą potrzebą realistów. W coś trzeba wierzyć. Ja nie jestem w stanie uwierzyć Kazimierzowi Ujazdowskiemu. Nie wierzę też Grzegorzowi Schetynie, który zawiera z nim jakieś niezrozumiałe, cwaniackie deale - powiedział.

pg

Czytaj także

Mirosław Skowron: jesień dla Grzegorza Schetyny będzie bardzo trudna

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 10:51
- Wiele osób w obrębie opozycji ma świadomość, że tych wyborów nie wygra. Donald Tusk dając sygnał, że nie ma szans o walkę o Sejm i trzeba walczyć o Senat albo nie wie jakim krajem rządził przez tyle lat, albo mamy do czynienia z grą na usuniecie Grzegorza Schetyny lub jego osłabienie – mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron (Superekspress). O rozmowach koalicyjnych partii opozycyjnych dyskutowali także Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego) i Cezary Krysztopa (Tygodnik Solidarność).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciekawe pojedynki "jedynek" w wyborach do Sejmu. Partie odsłoniły karty

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 14:18
Poznaliśmy liderów list wyborczych do Sejmu, których wystawiły: Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska i Lewica. Ciekawe pojedynki zapowiadają się w większości większych miast.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obywatele RP chcą debaty z Kazimierzem Ujazdowskim. "Jego kandydatura to policzek dla wyborców"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 15:36
Lider ruchu "Obywatele RP" Paweł Kasprzak powiedział, że żąda debaty z Kazimierzem Ujazdowskim, który ma być kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu z okręgu warszawskiego. Zapowiedział, że wycofa swoją kandydaturę w senackich wyborach, jeśli sondaże wskażą większe poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego.
rozwiń zwiń