X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Witold Bańka: prezydenturę w WADA rozpocznę od odbudowy wizerunku tej agencji

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 17:35
- Kadencję na stanowisku prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej WADA rozpocznę w styczniu 2020 r. Zacznę od walki o to, żeby agencja była organizacją dużo bardziej przyjazną sportowcom, ale i efektywniejszą. Chodzi o odbudowanie jej wizerunku jako skutecznego nadzorcy polityki antydopingowej - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

Pod hasłem "Europa jutra. Silna czyli jaka?" rozpoczęło się w Krynicy-Zdroju XXIX Forum Ekonomiczne. Jednym z jego gości jest minister sportu i turystyki Witold Bańka, który bierze udział w panelu dyskusyjnym pt. "Czy sport może być opłacalnym narzędziem promocji?".

krynica 1200 pap.jpg
Forum Ekonomiczne w Krynicy. Wystartowało "polskie Davos"

Jak podkreślił, sport jest doskonałym narzędziem promocji. - Doskonałym tego dowodem jest poniedziałkowa wygrana reprezentacji Polski w koszykówce na Mistrzostwach Świata z Chinami. Jednego dnia najludniejszy kraj świata dowiedział się, że polscy sportowcy są wspaniałymi fighterami - podkreślił Witold Bańka.

Wiele przyczyn kryzysu

Odniósł się także do rodzimej piłki nożnej klubowej. Futbol jest bowiem wciąż najpopularniejszym sportem w naszym kraju, jednak kluby - Cracovia, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa i Piast Gliwice - już odpadły w tym sezonie z europejskich pucharów. Podniosło to głosy o słabym poziomie, jaki pokazały na arenie międzynarodowej, a także o przyczynach takiej sytuacji.

- Kryzys polskiej piłki klubowej wynika z wielu powodów. To m.in. niewłaściwy od wielu lat proces szkoleniowy. Widzę jednak, że zwiększa się w klubach świadomość tego, że trzeba inwestować w dzieci i młodzież. Powstają więc akademie piłkarskie, ale to proces długofalowy, na którego efekty trzeba poczekać - zaznaczył.

Zwiększenie budżetu WADA

Witold Bańka w styczniu przyszłego roku rozpocznie kadencję na stanowisku Agencji Antydopingowej WADA. - Przede wszystkim zacznę od walki o to, żeby agencja była organizacją dużo bardziej przyjazną sportowcom, ale i efektywniejszą. Chodzi o odbudowanie jej wizerunku jako skutecznego nadzorcy polityki antydopingowej. Do tego dojdzie kwestia zwiększenia budżetu agencji, bo obecny nie pozwala na pogoń za innowacyjnym przemysłem dopingowym - podkreślił minister.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. H. Domański: ludzie oczekują przekazu politycznego, bo wiedzą, że działania polityków rzutują na ich życie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 13:33
- Jesteśmy już na takim etapie rozwoju społecznego, że coraz więcej ludzi oczekuje mobilizacji przekazu politycznego. Przeciętny obywatel zdaje sobie sprawę, że od polityki zależy coraz więcej, rozumie te mechanizmy i chce wiedzieć, jak działania polityków rzutują na jego życie prywatne - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń