X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Targi w Kielcach: ważne porozumienie na linii Polska-USA ws. pocisków przeciwpancernych

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 11:35
Ministerstwo Obrony Narodowej wystąpiło do USA o przygotowanie oferty przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin i pięciu samolotów transportowych Hercules. Resort podpisał też umowy z Polską Grupą Zbrojeniową na dostawę sprzętu dla Wojsk Lądowych i WOT.
Audio
  • Targi obronne w Kielcach. Relacja Agnieszki Drążkiewicz (IAR)
  • MON podpisało ważne umowy zbrojeniowe – A. Drążkiewicz (IAR)
Sprzęt wojskowy w Kielcach podczas wystawy narodowej USA
Sprzęt wojskowy w Kielcach podczas wystawy narodowej USAFoto: PAP/Rafał Guz

shutterstock_f-16-1200.jpg
Przelot F-35 i latającej cysterny. Otwarcie targów obronnych w Kielcach

W podpisaniu zapytania ofertowego do amerykańskiej Agencji ds. Współpracy Obronnej oraz umów zwartych przez Inspektorat Uzbrojenia z PGZ wziął udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który przybył na rozpoczynający się w Kielcach Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

  • Zobacz także: Litwa: myśliwce NATO przechwyciły 11 rosyjskich samolotów

Polska chce kupić 60 wyrzutni i 180 przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin z pakietem szkoleniowym i logistycznym. Szef MON podkreślił, że broń, przeznaczona dla WOT, nie ma zastąpić pocisków Spike.

Zapytanie ofertowe dotyczy też pięciu samolotów transportowych C-130 Hercules z nadwyżek amerykańskiego sprzętu wojskowego. Mariusz Błaszczak powiedział, że chodzi o maszyny młodsze niż używane obecnie przez polskie Siły Powietrzne, zaznaczył, że zgodę wydał Kongres USA.

Mariusz-Blaszczak-pap-1200.jpg
Szef MON o nowym wozie bojowym Borsuk: wojsko długo czekało

Sprzęt, który wspomoże Wojska Lądowe i WOT

Sprzęt kupowany od spółek PGZ na potrzeby Wojsk Lądowych i WOT, to 16 mobilnych radarów Bystra, dwa wozy dowodzenia na platformie KTO Rosomak dla nowo formowanej 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz gogle noktowizyjne, noktowizory strzeleckie, lornetki noktowizyjne i celowniki termalne.

Szef MON wziął też udział w prezentacji prototypu nowego pływającego bojowego wozu piechoty Borsuk, który ma zastąpić wozy BWP-1.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: służba w WOT to możliwość budowania zdolności obronnych ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 15:07
- Zachęcam do przystępowania do Wojsk Obrony Terytorialnej. WOT to doświadczeni dowódcy, nowoczesne metody szkolenia i kształcenia oraz wielka przygoda - mówił w sobotę w Kaliszu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmigłowce, sprzęt pancerny i lotniczy. Ruszyły targi zbrojeniowe w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 09:09
– Targi zbrojeniowe w Kielcach to projekcja możliwości polskiego przemysłu zbrojeniowego. Podczas imprezy zostaną podpisane umowy na dostawę produktów dla polskiego wojska oraz porozumienia między Polską i USA – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń