X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Śmigłowce, sprzęt pancerny i lotniczy. Ruszyły targi zbrojeniowe w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 09:09
– Targi zbrojeniowe w Kielcach to projekcja możliwości polskiego przemysłu zbrojeniowego. Podczas imprezy zostaną podpisane umowy na dostawę produktów dla polskiego wojska oraz porozumienia między Polską i USA – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Audio
  • S. Chwałek: Polska Grupa Zbrojeniowa nie ustępuje Europie (IAR/Jedynka)
Targi zbrojeniowe w Kielcach to projekcja możliwości polskiego przemysłu zbrojeniowego  powiedział szef MON Mariusz Błaszczak
Targi zbrojeniowe w Kielcach to projekcja możliwości polskiego przemysłu zbrojeniowego – powiedział szef MON Mariusz BłaszczakFoto: Olaf Ludwig/Shutterstock.com

KLASY WOJSKOWE OK Fot. PAP Leszek Szymański.jpg
Jak będzie wyglądać Wojsko Polskie w 2035 roku? Prezydent podpisał dokument

– Targi Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego są bardzo istotnym przedsięwzięciem, to projekcja możliwości polskiego przemysłu zbrojeniowego – podkreślił minister obrony. – Podczas targów będę brał udział w podpisaniu umów z polskim przemysłem zbrojeniowym. Będą to umowy na produkty z Huty Stalowa Wola, PIT Radwaru, PCO. Produkty należące do najnowocześniejszych w swoich kategoriach – dodał szef resortu.

– Wystawę narodową przygotowują w tym roku Stany Zjednoczone, mamy przygotowane dwa projekty między Polską a Stanami Zjednoczonymi, które także zostaną podpisane podczas kieleckich targów – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Tegoroczny MSPO rozpoczyna się we wtorek i potrwa do piątku. Udział w targach potwierdziło ponad 600 firm, a ponad połowa z nich to wystawcy zagraniczni z 31 państw.

Śmigłowce, sprzęt pancerny, rakietowy...

MSPO odwiedzą przedstawiciele resortów obrony i sił zbrojnych z całego świata. Udział zapowiedzieli reprezentanci blisko 40 państw. Gościem targów będzie także ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej będzie można zobaczyć m. in. śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, uzbrojenie oraz sprzęt lotniczy i obrony powietrznej, a także systemy morskie.

Swoje produkty pokażą także wytwórcy sprzętu łączności, elektronikę i optoelektronikę. Oprócz sprzętu wojskowego zostanie pokazana propozycja dla innych służb mundurowych, w tym policji. Wystawie będą towarzyszyć konferencje, seminaria i spotkania branżowe.

f-16 polska 1200 shutterstock.jpg
Myśliwce F-16 wróciły do bazy w Łasku. Od dziś rozpoczną dyżur bojowy

Gość specjalny

Krajem wiodącym tegorocznych targów będą Stany Zjednoczone, które przygotowały wstawę narodową z udziałem 65 firm. Gościem honorowym wystawy będzie amerykański astronauta, uczestnik misji Apollo 15, płk USAF Alfred Merrill Worden.

Koncern Lockheed Martin zaprezentuje m. in. myśliwiec F-35, którego makieta w skali 1:1 zostanie po raz pierwszy wystawiona w Polsce. W planie jest przelot amerykańskich statków powietrznych, w tym myśliwców F-15, samolotu morskiego Boeing P-8 Poseidon i latającej cysterny KC-135. Jubileusz 20-lecia będzie obchodziła Wystawa Sił Zbrojnych, a w sobotę, w dniu otwartym uzbrojenie i sprzęt polskiego wojska będzie można obejrzeć bezpłatnie. Honorowy patronat nad MSPO objął prezydent Andrzej Duda.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do marca Pentagon przedstawi ocenę projektu ulokowania stałej bazy wojsk USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 06:27
- Do marca Pentagon przedstawi swoją ocenę projektu ulokowania w Polsce stałej bazy wojsk Stanów Zjednoczonych - powiedział w piątek szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że rozmowy prowadzone w tej sprawie przebiegają w dobrej atmosferze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej wojsk amerykańskich w Polsce. Ekspert: to powrót sił zbrojnych USA do Europy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 13:23
- Nie tak dawno temu był w Europie moment, gdy nie było żadnego amerykańskiego czołgu zdolnego do działania. Dzisiaj ta sytuacja się diametralnie zmieniła i zaangażowanie Amerykanów oznacza powrót do stanu sprzed kilkunastu lat - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Andrzej Kiński ekspert wojskowy, redaktor naczelny miesięcznika "Wojsko i Technika".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak zaproponował Niemcom wspólne ćwiczenia wojskowe

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 12:52
- Głównym tematem rozmów była współpraca w ramach NATO w kwestii bieżących zagrożeń - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak po spotkaniu w Berlinie ze swoją niemiecką odpowiedniczką Annegret Kramp-Karrenbauer.
rozwiń zwiń