X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Frank-Walter Steinmeier: ta wojna była niemiecką zbrodnią

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 13:37
– Jestem tu w pokorze i z wdzięcznością. Przed 80 laty moja ojczyzna napadła na swoich sąsiadów, Polskę. Moi rodacy dokonali wojny, która pochłonęła ponad 50 mln ludzi. Ta wojna była niemiecką zbrodnią – powiedział prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego.
Audio
  • Prezydent Niemiec: nigdy nie zapomnimy tego, co wydarzyło się 80 lat temu (IAR)
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier
Prezydent Niemiec Frank-Walter SteinmeierFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polscy żołnierze na frontach II wojny światowej - zobacz serwis historyczny

– To że niemiecki prezydent stoi przed wami i wolno mu się wypowiadać, pokazuje leczącą się ranę, pojednanie, które jest łaską, której nie mogliśmy oczekiwać jako Niemcy, ale które otrzymaliśmy w darze – mówił prezydent Niemiec. – Nasza odpowiedzialność oznacza dla nas: nigdy więcej dla nacjonalizmu. Nigdy więcej Niemcy nie mogą wzywać "Niemcy, Niemcy ponad wszystko". Nigdy więcej żaden naród nie powinien stawiać się powyżej innych narodów – podkreślił Frank-Walter Steinmeier.

"Duch Polski, który potrafił zniszczyć żelazną kurtynę"

1200_Niemcy_IIWŚ_PAP.jpg
Prezydent Niemiec: chylę czoła przed polskimi ofiarami niemieckiej tyranii

– To jest duch Polski, uwolnienia, który potrafił zniszczyć żelazną kurtynę. To jest wasz duch pojednania, który nam, Niemcom, przyniósł nowy początek. To jest wasz duch odnowy, który dziś możemy kontynuować w zjednoczonej Europie. Ten duch powinien rozszerzyć się na cały świat" – zaznaczył prezydent Niemiec.

Prezydent Niemiec wystosował również specjalne oświadczenie do Polaków. – Jestem wdzięczny za waszą walkę o wolność i chylę czoła nad cierpieniem ofiar. Proszę o wybaczenie historycznej winy Niemiec i biorę za to na siebie pełną odpowiedzialność – mówił.

"Nikt jednak nie walczył z większą odwagą i determinacją niż Polacy"

– Pamiętamy z wdzięcznością przedstawicieli wielu narodowości, którzy walczyli z odwagą i poświęceniem dla innych. Nikt jednak nie walczył z większą odwagą i determinacją niż Polacy. Polska udowodniła, że jest ojczyzną bohaterów – podkreślił Frank-Walter Steinmeier.

"Pamięć i przestroga" – to motto głównych uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie. W ceremonii na placu Piłsudskiego biorą udział m.in. prezydent Andrzej Duda, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier oraz wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceszef MSZ: Polska była ofiarą II wojny światowej. Polscy bohaterowie stawiali czoła niemieckiej nawale

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 07:41
- Oczy całego świata są skierowane na Polskę, a to szansa na odkłamywanie tych nieprawdziwych tez. To Polska była ofiarą II wojny światowej. Polscy bohaterowie stawiali czoła niemieckiej, a potem sowieckiej nawale – mówił wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: może nie byłoby wojny, gdyby Zachód ostro sprzeciwił się Hitlerowi

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 13:03
– Może nie byłoby w ogóle wojny 1939 r., gdyby Zachód ostro sprzeciwił się Hitlerowi. (...) Zostawiono nam obozy zagłady, można powiedzieć, że Niemcy poniżyli w ten sposób nas, Polaków. Na naszej ziemi zostawili tę machinę zagłady – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
rozwiń zwiń