X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceprezydent USA w Warszawie. Weźmie udział w obchodach na pl. Piłsudskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 09:59
Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence przybył do Warszawy. Polityk będzie reprezentował swój kraj w czasie rozpoczynających się w południe w stolicy uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Wiceprezydent Pence weźmie udział w centralnych obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Wiceprezydent Pence weźmie udział w centralnych obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowejFoto: PAP/Rafał Guz

andrzej-duda-wielun-pap-1200.jpg
Andrzej Duda w Wieluniu: II wojna światowa rozpoczęła się od aktu barbarzyństwa
  • Wiceprezydent USA Mike Pence jest już w Warszawie. Obecnie przebywa w hotelu Marriott
  • Amerykański polityk ma być jednym z najważniejszych gości ceremonii, które rozpoczną się po 12.00 na placu Piłsudskiego
  • Mike Pence przyleciał do Warszawy w zastępstwie Donalda Trumpa
  • Pałac Prezydencki, który jest organizatorem dzisiejszego spotkania spodziewa się w sumie 250 zagranicznych gości
  • Wiceprezydent USA wraz z małżonką zostaną w Polsce do 2 września

Samolot z wiceprezydentem Mikem Pencem wylądował na warszawskim Okęciu chwilę przed godz. 10. Amerykański polityk ma być jednym z najważniejszych gości ceremonii, które rozpoczną się po 12.00 na placu Piłsudskiego. Mike Pence przyleciał do Warszawy w zastępstwie Donalda Trumpa i jako jeden z trzech polityków wygłosi przemówienie podczas rocznicowych uroczystości.

Pałac Prezydencki, który jest organizatorem dzisiejszego spotkania spodziewa się w sumie 250 zagranicznych gości. Oprócz wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych na placu Piłsudskiego będą prezydent i kanclerz Niemiec, premierzy Belgii i Francji, prezydenci Litwy, Czech, Węgier, Ukrainy i Chorwacji oraz ministrowie spraw zagranicznych, obrony i marszałkowie parlamentów. Zagraniczni przywódcy w czasie uroczystości złożą jeden wspólny wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Każdy z nich będzie też uderzał w specjalnie odlany na tę okoliczność dzwon.

Polscy żołnierze na frontach II wojny światowej - zobacz serwis historyczny

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski przekazał w piątek, że wiceprezydent USA wraz z małżonką zostaną w Polsce do 2 września. – 2 września chcemy zrealizować w zasadzie bardzo podobną sekwencję wydarzeń, które były planowane tutaj w Pałacu Prezydenckim dla obu prezydentów. Pan prezydent będzie rozmawiał z wiceprezydentem Mikiem Pence'em, później także będą rozmowy delegacji, konferencja prasowa prezydenta z wiceprezydentem Mikiem Pence'em. Te wszystkie elementy zostają utrzymane i to będzie wizyta dwudniowa – mówił szef gabinetu prezydenta, dodając, że wizyta ta będzie klasyfikowana jako robocza.

"Kwestie gospodarcze i współpraca energetyczna"

Prezydenci będą rozmawiali m.in. o kwestiach gospodarczych i współpracy energetycznej. – Chcielibyśmy, by dynamika polskiej gospodarki przełożyła się na amerykańską ofertę inwestycyjną dla Polski. W tym zakresie są czynione duże zabiegi i mam nadzieję, że niedługo będziemy w stanie ogłosić kolejne ważne amerykańskie inwestycje gospodarcze, produkcyjne, które będą miały miejsce w Polsce – podkreślił szef gabinetu prezydenta.

Ponadto, tematem poniedziałkowych rozmów będzie współpraca wojskowa i wspólne inwestowanie w bezpieczeństwo militarne naszego regionu i całego NATO. – Są też kwestie relacji społecznych. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli do ogłoszenia bardzo ważne informacje dotyczące programu bezwizowego – dodał.

1200_Niemcy_IIWŚ_PAP.jpg
Prezydent Niemiec: chylę czoła przed polskimi ofiarami niemieckiej tyranii

Po przylocie do Warszawy w niedzielę po godz. 10 wiceprezydent USA Mike Pence przyjechał do Hotelu Marriott. Stąd uda się na uroczystości w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, które rozpoczną się przed południem na pl. Piłsudskiego.

Wizyta, która ma przynieść wiele dobrego

"Ta wizyta podkreśla jak ważne są relacje polsko-amerykańskie" – napisała na Twitterze po przylocie wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych do Warszawy ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Jednocześnie ambasador zaznaczyła, że wiceprezydent Pence "już po raz drugi w swojej kadencji odwiedza Polskę". "Jestem przekonana, że z tej wizyty wyniknie wiele dobrego dla naszych krajów" – napisała Georgette Mosbacher.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Mucha: zaprosiliśmy Donalda Trumpa na uroczystości 1 września w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 09:42
- Donald Trump został zaproszony do Polski na uroczystości 1 września, ale poczekajmy na oficjalne oświadczenia Białego Domu - powiedział na antenie radiowej Jedynki Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Znamy nazwiska gości

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 16:06
Znane są już kolejne nazwiska polityków, którzy wezmą udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie. Polski prezydent zaprosił na niedzielne ceremonie przywódców z krajów Unii Europejskiej, NATO oraz Partnerstwa Wschodniego. Zaproszenia nie otrzymała Rosja.
rozwiń zwiń