X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier na Westerplatte: atak Niemiec na Polskę to najczarniejsze dni

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 05:45
Premier Mateusz Morawiecki mówił na Westerplatte, że atak hitlerowskich Niemiec na Polskę to najczarniejsze dni w naszych dziejach. - To było ludobójstwo o gigantycznych rozmiarach na narodzie polskim - podkreślał.
Audio
  • Premier: atak hitlerowskich Niemiec na Polskę to najczarniejsze dni w naszych dziejach (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Adam Warżawa

andrzej-duda-wielun-pap-1200.jpg
Andrzej Duda w Wieluniu: II wojna światowa rozpoczęła się od aktu barbarzyństwa

Podczas uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej szef rządu podkreślał bohaterstwo obrońców półwyspu. - Chłopcy z Westerplatte, Warszawskich Termopil i innych miejsc dawali świadectwo bohaterstwa narodu polskiego. Ich krew i ofiara dała nam później nadzieję - powiedział Mateusz Morawiecki.

Dodał, że należy pamiętać o tamtych ofiarach, ponieważ z nich zrodziła się dzisiejsza Polska. - Wielkie straty całej drugiej wojny światowej - materialne, duchowe, gospodarcze, finansowe - odrabiamy przez ostatnie 30 lat, w szczególności przez ostatnie lata. O tym musimy pamiętać - stwierdził premier.

Mateusz Morawiecki podkreślał, że "mówi się, iż pierwszą ofiarą wojny jest prawda. Pierwszą ofiarą była wolność i godność człowieka. Polska stała na straży tamtych wartości"- dodał.

1200_Niemcy_IIWŚ_PAP.jpg
Prezydent Niemiec: chylę czoła przed polskimi ofiarami niemieckiej tyranii

Uroczystości 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej przy pomniku Obrońców Wybrzeża na Westerplatte w Gdańsku rozpoczęły się o 4:35. O 4:00 kwiaty przy grobach żołnierzy na cmentarzu Wojska Polskiego na Westerplatte złożył premier Mateusz Morawiecki. Na 8:00 zaplanowano złożenie kwiatów na grobowcu Obrońców Poczty Polskiej, na 10:00 - uroczystość przy tablicy upamiętniającej torturowanych i zamęczonych w pierwszych dniach drugiej wojny światowej Polaków. O 12:00 rozpocznie się msza św. w intencji poległych pocztowców.


Polscy żołnierze na frontach II wojny światowej - zobacz serwis historyczny

W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej organizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku o 7:00 szef polskiego rządu weźmie udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.


mbl/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolf Nikel: 79 lat po napaści Niemiec na Polskę, składamy hołd pamięci wszystkich Polaków

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 17:47
- Dziś, 79 lat po napaści Niemiec na Polskę, składamy hołd pamięci wszystkich Polaków, którym w wyniku zbrodni popełnionych przez niemieckiego okupanta przysporzono nieopisanych cierpień - napisał na Twitterze ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes IPN: II wojna światowa powinna uczyć, by budować silne państwo

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 09:32
Najważniejsza lekcja, która płynie dla nas z II wojny światowej, to budowa silnego państwa przez dumne elity pozbawione kompleksów - podkreślił w rozmowie z PAP prezes IPN Jarosław Szarek. Ocenił też, że obecna sytuacja Polski jest nieporównywalnie lepsza niż ta z 1939 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gursztyn: każde pokolenie inaczej ocenia przyczyny wybuchu II WŚ

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 15:20
- 3 września 1939 roku Wielka Brytania i Francja wypowiedziały wojnę Niemcom i wojna niemiecko-polska przekształciła się w wojnę światową - mówił w PR24 historyk Piotr Gursztyn. - Jednak większość świata zgodnie właśnie 1 września uważa za początek II WŚ - dodał.
rozwiń zwiń