X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obywatele RP chcą debaty z Kazimierzem Ujazdowskim. "Jego kandydatura to policzek dla wyborców"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 15:36
Lider ruchu "Obywatele RP" Paweł Kasprzak powiedział, że żąda debaty z Kazimierzem Ujazdowskim, który ma być kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu z okręgu warszawskiego. Zapowiedział, że wycofa swoją kandydaturę w senackich wyborach, jeśli sondaże wskażą większe poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego.
Michał Ujazdowski
Michał UjazdowskiFoto: Michał Ujazdowski/Facebook

Na sobotniej konferencji prasowej w Warszawie Paweł Kasprzak tłumaczył, że wystawienie Kazimierza Ujazdowskiego jako kandydata opozycji do Senatu jest "kandydaturą narzuconą".

Obywatele RP chcą debaty z Kazimierzem Ujazdowskim

- Uznaliśmy, że jest z tym problem, że jest to kandydatura narzucona i mieszkańcom Warszawy, i Polakom za granicą, którzy za tę granicę wyjechali, ponieważ ich prawa były tutaj deptane. Mówię tu na przykład o osobach nieheteronormatywnych. Ci ludzie, broniąc demokracji, mają popierać kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego, który niespecjalnie troszczy się o tak pojmowane prawa człowieka i obywatela, jak na przykład pojmujemy je my - mówił Paweł Kasprzak.

Zobacz także
kolarz jedynek z warszawy 663.jpg
Ciekawe pojedynki "jedynek" w wyborach do Sejmu. Partie odsłoniły karty

Tłumaczył, że jego kandydatura do Senatu ma "wymusić na władzach partii politycznych realny wybór" i zapowiedział, że żąda "merytorycznej i rzeczowej" debaty z obecnym kandydatem KO do Senatu. - Chcę stanąć z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim twarzą w twarz - mówił lider "Obywateli RP".

P. Kasprzak: wycofam się, jeśli kandydat KO będzie miał większe poparcie

Paweł Kasprzak zapewnił także, że jeśli z przedwyborczych sondaży wynikać będzie, że Kazimierz Ujazdowski cieszy się większym poparciem, to "natychmiast wycofa się z kandydowania", po to, by nie dopuścić do podziału głosów wśród kandydatów opozycji.

Ogłaszając swoją decyzję ws. wystawienia kandydatury Pawła Kasprzaka do Senatu w jednym z warszawskich okręgów, "Obywatele RP" oceniali, że wystawienie Ujazdowskiego, który jest byłym politykiem PiS jako opozycyjnego kandydata to "policzek dla wyborców".

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Jan Grabiec: we wtorek spotkanie opozycji w sprawie wspólnych kandydatów do Senatu

W stanowisku opublikowanym w internecie Obywatele RP napisali, że "postulowali wspólną listę demokratów w wyborach". - Kiedy jednak Koalicja Obywatelska ogłosiła, że wspólnym kandydatem opozycji w wyborach do Senatu w 44. okręgu warszawskim będzie Kazimierz Ujazdowski, zrozumieliśmy, że żadnego "paktu senackiego" uzgodnionego w rozmowach nie ma - podkreślili.

Pod koniec lipca lewica zaproponowała tzw. pakt senacki, który zakłada, że opozycyjne partie nie będą wystawiały przeciwko sobie kandydatów w wyborach do Senatu.

jmo

Czytaj także

Piotr Radziszewski: "list do kolegi" pomoże skrócić kolejki do lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 07:56
- Kolejki do lekarzy da się skrócić - przekonywał w radiowej Jedynce prof. Piotr Radziszewski, urolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie i kandydat PiS w wyborach do Senatu. - Moim marzeniem jest wprowadzenie "listu do kolegi", to " skraca wizytę o ileś minut" - podkreślił prof. Radziszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Młoda audycja polityczna". Opinie na temat sobotnich konwencji partyjnych

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 12:33
W "Młodej audycji politycznej" goście Jana Białostockiego podsumowali najważniejsze wydarzenia z życia społeczno-politycznego. Dyskutowano m.in. o sobotnich konwencjach PiS oraz lewicowych ugrupowań, startujących w wyborach jako Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mija termin składania wniosków o rejestrację komitetu wyborczego

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 09:43
Państwowa Komisja Wyborcza tylko do północy przyjmuje wnioski o zarejestrowanie komitetu na jesienne wybory. Listy kandydatów na posłów i senatorów można zaś zgłaszać do północy 3 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory parlamentarne. Posłowie Kukiz'15 mogą wystartować z 11 komitetów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 08:10
Posłowie, którzy w 2015 roku weszli do parlamentu z list Kukiz'15, w tym roku mogą startować z 11 różnych komitetów - od Konfederacji i PiS, przez PSL, aż do KO. Duża część z nich zamierza startować do Senatu. 
rozwiń zwiń