X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

E. Mistewicz: oskarża się nas o zbrodnie, bo nie pilnujemy własnej narracji

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 20:53
- Jesteśmy oskarżani o najpotworniejsze zbrodnie, bo nie pilnujemy własnej narracji. Ten weekend ma to zmienić; mam taką nadzieję. Jeżeli nie opowiemy własnej historii, inni zrobią to za nas – powiedział w Polskim Radiu 24 prezes Instytutu Nowych Mediów Eryk Mistewicz o projekcie "Opowiadamy Polskę światu. 1939 – 2019".
Audio
Żołnierze niemieccy przekraczają granicę polską w 1939 r.
Żołnierze niemieccy przekraczają granicę polską w 1939 r.Foto: .

Polska Fundacja Narodowa we współpracy z Instytutem Nowych Mediów rusza z akcją "Opowiadamy Polskę", w ramach której w weekendowych wydaniach najważniejszych gazet świata (m.in. "Le Figaro", "L’Opinion", "Die Welt", "Washington Post", "Chicago Tribune", "Sunday Express", "Le Soir" i "El Pais".) ukażą się okładki tych tytułów z 1 września 1939 roku, obwieszczające światu, że Niemcy zaatakowały Polskę.

wojna.jpg
II wojna z punktu widzenia Polski na czołówkach światowych gazet

- To projekt, który opowiada polską historię, opowiada Polskę obecną, ale także Polskę ostatnich 80 lat. Opowiada o tym, jak 1 września 1939 roku zatrzymała się Polska, która co dopiero odzyskała, wywalczyła niepodległość. Nasz kraj został zaatakowany, liczył na to, że zgodnie z podpisanymi paktami, natychmiast uzyska pomoc w przewidzianym terminie. Chodziło o obiecane wsparcie ze strony Francji i Wielkiej Brytanii. W projekcie znalazły się między innymi teksty historyków brytyjskich i francuskich, którzy mówią: "zdradziliśmy Polskę". My to publikujemy w prasie międzynarodowej, w tym niemieckiej i francuskiej – powiedział w Polskim Radiu 24 Eryk Mistewicz.

Schleswig_Holstein_firing_Gdynia_663.jpg
Schleswig-Holstein - koń trojański Hitlera

Podkreślił, że projekt ma globalny zasięg. - Według mnie jest to największa operacja promocji polskiej narracji w świecie. Cieszę się, że doczekałem takiego momentu. Jeżeli nie opowiemy własnej historii, inni zrobią to za nas – zaznaczył gość PR24.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Rafał Dudkiewicz.

PR24/Robert Bartosewicz

--------------------------

Data emisji: 30.08.2019

Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

II WŚ z punktu widzenia Polski na czołówkach światowych gazet

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 08:14
Najbardziej opiniotwórcze gazety z całego świata zamieszczą w ten weekend teksty o historii Polski w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. To globalny projekt promocji polskiej historii "Opowiadamy Polskę światu. 1939-2019". 
rozwiń zwiń