X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paweł Kukiz: decyzja Donalda Trumpa jest zrozumiała

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 08:51
- Wkrótce w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory. Jeżeli prezydent USA Donald Trump zbagatelizuje nadciągający nad Florydę huragan Dorian, to może nie zostać kolejny raz prezydentem - powiedział w piątek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: Grand Warszawski/ Shutterstock

Prezydent USA Donald Trump odwołał w czwartek zaplanowaną na 1 i 2 września wizytę w Polsce. Przemawiając w Ogrodzie Różanym Białego Domu uzasadniał to nadciągającym nad Florydę huraganem Dorian. Zapowiedział też, że uda się do Polski w bliskiej przyszłości.

Donald Trump zostaje w USA przez huragan. Do Polski przyleci Mike Pence
trump wizyta 1200.jpg
Donald Trump zostaje w USA przez huragan. Do Polski przyleci Mike Pence

Paweł Kukiz: decyzja Donalda Trumpa jest naturalna

Paweł Kukiz powiedział w piątek w Polsat News, że wkrótce odbędą się wybory w Stanach Zjednoczonych, a tam - jak mówił - "jest dosyć skomplikowana procedura wyboru prezydenta".

- W Stanach Zjednoczonych prezydenta wybierają elektorzy. Każdy stan ma iluś tam elektorów i o ile w ogromnej większości stanów w Stanach Zjednoczonych jest pewne, że dany stan zagłosuje na przykład na Republikanów zawsze, to jest kilka tak zwanych stanów wahadłowych. Między innymi Floryda, bardzo ważny stan, gdzie raz głosuje się na czerwonych, a raz na niebieskich - podkreślił Paweł Kukiz.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Krzysztof Szczerski: wizyta prezydenta Trumpa przełożona, nie odwołana

- W tę Florydę ma uderzyć huragan i to jest rzeczą naturalną, że prezydent będzie dbał o swoją reelekcję, a nie o to, żeby się cieszył lider PO Grzegorz Schetyna czy premier Mateusz Morawiecki - dodał polityk.

Zdaniem Pawła Kukiza, jeżeli prezydent Donald Trump zbagatelizuje tę sytuację, to może nie zostać kolejny raz prezydentem. - I to jest rzecz zupełnie naturalna - podkreślił.

Wizyta Donalda Trumpa. "Bestie" już wylądowały w Warszawie
Shutterstock Cadillac One 1200.jpg
Wizyta Donalda Trumpa. "Bestie" już wylądowały w Warszawie

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce odwołana

Podczas wizyty w Warszawie Donald Trump miał wziąć udział w uroczystościach związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Na pierwszy dzień zaplanowane było jego przemówienie. Drugi dzień przeznaczony był m.in. na spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Mariusz Błaszczak: Donald Trump nie odwołał wizyty w Polsce, lecz ją przełożył

Jak zapowiadał wcześniej szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski, podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce możliwe było podpisanie memorandum dotyczącego bezpieczeństwa wojskowego oraz porozumienia energetyczne. Prezydent USA miał odnieść się także do kwestii zniesienia wiz. W Warszawie miało także dojść do spotkania Donalda Trumpa z nowym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

jmo

Czytaj także

Relacje Polska-USA. Jak kształtowały się w ciągu ostatnich 12 miesięcy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 14:56
– Pokrewieństwo ideologiczne pomiędzy polskim rządem, a Donaldem Trumpem jest jednym z głównych powodów tego, że stale utrzymują się dobre relacje pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi – wyjaśnił amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. W Polskim Radiu 24 podsumowanie stosunków polsko-amerykańskich w mijającym 2018 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump odwiedzi tylko Warszawę. Bez wizyty w amerykańskiej bazie wojskowej

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 14:39
Niecałe dwie doby spędzi w Polsce amerykański prezydent Donald Trump. Przyleci do Warszawy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz na spotkania polskich i amerykańskich polityków. Nie będzie natomiast przewidywanych wcześniej spotkań z żołnierzami w bazach wojskowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump w Polsce. Szef KPRM: w planach rozmowy o bezpieczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 09:56
- Kwestie bezpieczeństwa, nie tylko militarnego ale i gospodarczego, w tym energetycznego, będą wśród tematów rozmów podczas wizyty w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa - mówił szef KPRM Michał Dworczyk. Premier Mateusz Morawiecki spotka się z Donaldem Trumpem 2 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ: Donald Trump w Warszawie to nie Władimir Putin na Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 10:03
- Mamy możliwość, by w tę ważną rocznicę zwrócić uwagę na Polskę, na prawdę historyczną, która była relatywizowana. To będzie okazją do tego, by bronić Polski przed szkalowaniem, przed fałszowaniem historii - powiedział w TVP Info wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
rozwiń zwiń