X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: PiS wypełnił "wymóg sprawiedliwości" wobec polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 18:59
Rząd PiS potrafił przeprowadzić wielki program społeczny - powiedział na konwencji okręgowej w Sieradzu Jarosław Kaczyński. - Symbolem reform jest 500 plus, dzisiaj już dla każdego dziecka, wyprawka szkolna, trzynasta emerytura, obniżenie wieku emerytalnego, oraz wiele rozwiązań dla niepełnosprawnych - wyliczał prezes PiS. Podkreślał też duże wsparcie dla mieszkańców terenów wiejskich.
Audio
  • Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji okręgowej w Sieradzu (PR24)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji w Sieradzu
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji w SieradzuFoto: PAP/Tomasz Wojtasik

Podczas konwencji PiS w Sieradzu prezes PiS zaznaczył, że w związku ze zbliżającymi się wyborami można już podsumowywać czteroletni okres rządów PiS. 

- Weszliśmy na dobrą drogę i tą drogą idziemy, ale do końca tej drogi jeszcze spory kawałek, jeszcze trzeba dużego wysiłku, żeby Polska wyglądała tak jak powinna wyglądać, jakby wyglądała gdyby miała więcej politycznego szczęścia - powiedział prezes PiS. Ale jednocześnie - jak dodał - "możemy sobie pogratulować, że zrobiliśmy bardzo wiele". 

Wielki program społeczny

Zwracał uwagę, że choć od rządu Jana Olszewskiego był w Polsce niezmiennie rozwój i wzrost gospodarczy, ale bardzo znaczna część społeczeństwa - jego zdaniem - "niespecjalnie korzystała z rozwoju". - Korzyści były mocno nierówno dzielone. Myślę, że przynajmniej w pewnej mierze, potrafiliśmy to zmienić - zaznaczył.

Ryszard Terlecki 1200.JPG
Ryszard Terlecki: powstrzymaliśmy ordynarne rozkradanie Polski

- Potrafiliśmy to zmienić, potrafiliśmy przeprowadzić wielki program społeczny, którego symbolem jest 500 plus - oświadczył Kaczyński. 
Innymi elementami tego programu społecznego są też m.in. - jak przypominał - 13 pensja dla emerytów, obniżenie wieku emerytalnego i wzrost wydatków na niepełnosprawnych. 

Transfery społeczne

- To jest także wszystko to, co czynimy w inny sposób, to jest budowa dróg, to są różnego rodzaju przedsięwzięcia w dziedzinie mieszkalnictwa - wymieniał prezes PiS. - Powoli to idzie, ale idzie, jeżeli wygramy wybory, w następnych latach będzie szło bardzo szybko - zapewnił. - Krótko mówiąc przekazaliśmy w tzw. transferach społecznych społeczeństwu ponad 80 miliardów złotych - podkreślił prezes PiS. 

Kaczyński zastanawiał się też, dlaczego tego samego nie zrobili poprzednicy, bo przecież - jak zauważył - "to buduje społeczne poparcie". - Otóż dlatego, że nie chcieli, bo uważali że interes innych grup społecznych - niż te najsilniejsze - nie ma żadnego znaczenia, ale i dlatego, że nie umieli - ocenił. -Żeby przeprowadzić taki program (...) to trzeba po prostu umieć rządzić - dodał. 

- To stało się możliwe dopiero wtedy - podkreślił - cytując premiera Morawieckiego, gdy "polski budżet przestał być bankomatem dla przestępców podatkowych". 

Budżet bez deficytu

O umiejętnym zarządzaniu krajem świadczy również, zdaniem prezesa PiS, projekt przyszłorocznego budżetu, w którym nie przewidziano deficytu. 

Sejm_KancSejmu_ RafalZambrzycki.jpg
Sondaż: wyraźna przewaga PiS nad opozycją. Cztery formacje w Sejmie

Podkreślił, że w czasie rządów przeciwników PiS - PO i PSL, deficyt finansów publicznych wynosił ponad 100 mld złotych. - Był oczywiście kryzys, ale były propozycje choćby ze strony ówczesnego prezydenta RP, świętej pamięci mojego brata, by to przeprowadzić inaczej, oszczędniej, bez takiego zadłużania państwa. Myśmy całą tą naszą wielką operację przeprowadzili zmniejszając zadłużenie naszego państwa. Tak, zmniejszając, nie zwiększając - wskazywał prezes PiS. 

Poprawa sytuacja na ws

Jak podkreślił Kaczyński, PiS wypełnił "wymóg sprawiedliwości" wobec polskiej wsi poprzez zabezpieczenie ziemi, ubezpieczenia, odszkodowania, poprzez większe dopłaty do paliwa i połączenia autobusowe. - Przywróciliśmy połączenia autobusowe, zadbaliśmy o odbudowę komisariatów policji, innych urzędów i szkół, szpitale powiatowe uzyskały i będą uzyskiwały wsparcie - powiedział prezes PiS, który dodał, że jego ugrupowanie dąży do tego, by poziom życia na wsi i w mieście był na takim samym poziomie. 

Zapowiedział też, że jeszcze w tej kampanii wyborczej będzie "specjalna" konwencja PiS poświęcona wsi. 

Prezes PiS zapewniał także, że jeśli unijnym komisarzem do spraw rolnictwa zostanie Janusz Wojciechowski, będzie pamiętał o interesach polskiej wsi. - Będzie zarządzał - oczywiście w ramach pewnych reguł i nie liczcie, że będzie mógł przesypywac wszystko do Polski, ale będzie zarządzał w ciągu 5 lat 380 miliardami euro - mówił Jarosław Kaczyński. 

Sejm i Senat

- Niedługo będą cztery lata, zbliża się koniec tej kadencji. Do wyborów już jest tylko parę tygodni - będziemy decydować. Ja bym prosił, żeby to była decyzja na to, żebyśmy mogli pójść dalej, tą sama drogą, tylko dalej. Dalej, jak Bóg pozwoli, szybciej. Żeby to całe doświadczenie, które zostało zgromadzone w ciągu czterech lat, zostało wykorzystane - mówił Kaczyński. 

Apelował do uczestników konwencji, by zabiegali o to, "żeby ta decyzja była decyzją o przedłużeniu tej drogi, tego marszu i żeby to była decyzja, która odnosi się zarówno do Sejmu, jak i - co bardzo ważne, do Senatu". - Pamiętajmy, że powstały przeciw nam różne koalicje, więc to też jest niesłychanie ważne – powiedział prezes PiS. 

- Trzeba pamiętać o tym numerze, którego jeszcze nie znamy, bo jeszcze nie wylosowano numerów. Musimy mieć większość w dwóch izbach, bo tylko wtedy będzie można szybko i sprawnie iść do przodu - dodał.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Lichocka: małe i średnie miasta skorzystają na rządach PiS

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 18:13
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka zapewnia, że małe i średnie miasta skorzystają na rządach PiS. Członkini Rady Mediów Narodowych przemawiała na konwencji PiS w Sieradzu w Łódzkiem - jest liderką sieradzkiej listy partii.
rozwiń zwiń