X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

MRPiPS: zniżki w ramach "Karty Dużej Rodziny" oferuje już ponad 5,8 tys. firm

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 11:13
- Zniżki posiadaczom Karty Dużej Rodziny oferuje już ponad 5,8 tys. firm i instytucji w ponad 23,5 tys. lokalizacji - poinformowała szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa. W środę resort podpisał umowę ze Związkiem Dużych Rodzin "Trzy Plus" na pozyskiwanie partnerów Karty Dużej Rodziny.
Audio
  • Minister Bożena Borys-Szopa o Karcie Dużej Rodziny (IAR)
  • Prezes Związku Dużych Rodzin o firmach i instytucjach zaangażowanych w program (IAR)
  • Zniżki na Kartę Dużej Rodziny oferuje coraz więcej instytucji (IAR)
Bożena Borys-Szopa podpisała umowę ze Związkiem Dużych Rodzin Trzy Plus
Bożena Borys-Szopa podpisała umowę ze Związkiem Dużych Rodzin "Trzy Plus"Foto: PAP/Paweł Supernak

W środę w MRPiPS podpisano umowę dotyczącą współpracy resortu ze Związkiem Dużych Rodzin "Trzy Plus", który wygrał konkurs na pozyskiwanie partnera do obsługi programu Karta Dużej Rodziny.

Bożena Borys-Szopa podpisała umowę ze Związkiem Dużych Rodzin "Trzy Plus"

- Jak pokazuje doświadczenie z poprzednich lat, Związek Dużych Rodzin świetnie wywiązuje się ze swojego zadania. Dzisiaj zniżki oferuje ponad 5,8 tys. firm i instytucji w ponad 23,5 tys. lokalizacji. Jeszcze w 2014 r. Kartę Dużej Rodziny wspierało zaledwie pół tysiąca partnerów w 5 tys. lokalizacji - poinformowała minister Bożena Borys-Szopa. W latach 2015-2016 to zadaniem Urzędów Wojewódzkich było pozyskiwanie partnerów Karty Dużej Rodziny.

Wiceminister rodziny: od lipca złożono 3,5 mln wniosków o 500+
Stanisław Szwed 1200.jpg
Wiceminister rodziny: od lipca złożono 3,5 mln wniosków o 500+

Szefowa MRPiPS podkreśla, że dzięki wsparciu Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" udało się nie tylko poszerzyć liczbę partnerów oferujących zniżki, ale także uzyskać zniżki w branżach dotąd słabiej reprezentowanych w ofercie programu. To m.in. edukacja, odzież, branża spożywcza, czy mieszkalnictwo (opłaty za gaz, prąd, wyposażenie).

Z ulg korzysta coraz więcej rodzin

Minister rodziny wskazała, że z systemu ulg i zniżek korzysta 825 tys. rodzin "3 plus". Tradycyjną Kartę posiada obecnie 2,74 mln osób, z tego 1,41 mln rodziców (w tym 444,8 tys. to karty rodziców lub małżonków rodziców, którzy wnioskowali o KDR na zasadach obowiązujących od 1.01.2019 r.) i 1,33 mln dzieci. Kartę w wersji elektronicznej posiada dzisiaj 572,9 tys. osób – 314,1 tys. rodziców i 258,8 tys. dzieci.

- Tak duże zainteresowanie programem pokazuje, że podejmowane przez nas działania przynoszą efekt, a sama Karta jest dobrze zaprojektowana i jej posiadanie stanowi realne wsparcie dla dużych rodzin. Odpowiadamy na ich potrzeby - powiedziała Bożena Borys-Szopa.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Coraz więcej osób korzysta z Karty Dużej Rodziny: jest ich już ponad 2 miliony

Zaznaczyła, że ministerstwu zależy, aby Karta Dużej Rodziny była coraz bardziej dostępna, również w małych miejscowościach i na wsiach. Dlatego - jak dodała - w nowej umowie zmieniony został system wycen poszczególnych umów i aneksów.

- Stawiamy nacisk na podpisywanie umów nie tylko z podmiotami z wybranych przez resort branż, ale przede wszystkim prowadzącymi działalność gospodarczą na terenie gmin do 10 tys. mieszkańców, w których obecnie nie zawarto żadnej umowy albo tych umów jest kilka - podkreśliła minister rodziny.

O kartę mogą ubiegać się rodzice, którzy już odchowali dzieci

Z kolei wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed przypomniał, że od stycznia 2019 r. Karta Dużej Rodziny (KRD) może być przyznana także tym rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci - bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

- Możemy już mówić, że wytworzyła się pewna moda na przystąpienie do Karty Dużej Rodziny. To fajne rozwiązania promujące placówkę, która tej karty używa - powiedział.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] PORADNIK dla mam: ich prawa w pracy, świadczenia, programy i ulgi dla rodzin z dziećmi

Prezes zarządu Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Radosław Waszkiewicz podziękował ministerstwu za dotychczasową współpracę i zaufanie. - Udało się Kartę Dużej Rodziny bardzo rozwinąć, dodać jej rozpędu. Jest to instrument bardzo ważny dla dużych rodzin, nie tylko z punktu widzenia finansowego, ale przede wszystkim emocjonalnego, dodający poczucie wartości i docenienia - powiedział.

Czym jest "Karta Dużej Rodziny"?

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin "3 plus" zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. To zniżki np. na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy w końcu zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Od 1 stycznia zmiany w warunkach otrzymania Karty Dużej Rodziny

Do programu może dołączyć każda firma i instytucja niezależnie od wielkości, sektora czy zasięgu działania. Wśród partnerów ogólnopolskie sieci i mali lokalni przedsiębiorcy. Partnerzy przystępują do programu dobrowolnie, a wielkość zniżek udzielana jest indywidualnie.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piknik 500+. Premier: pomoc rodzinom to nasz najważniejszy cel

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 14:40
- Pomoc rodzinom, między innymi w ramach programu Rodzina 500+, to racja bytu i racja stanu państwa polskiego - powiedział premier Mateusz Morawieck podczas pikniku rodzinnego 500+. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Loty służbowe polityków. Prezes PiS: chcemy, by rodzina płaciła cenę biletu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 06:30
- Zwróciłem się do ministra obrony narodowej, szefa KPRM, a poproszę także prezydenta, by stworzyć przepisy regulujące loty służbowe, chcemy, żeby w sytuacjach nieformalnych, gdy rodzina korzysta z przelotu, płacono cenę biletu rejsowego - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: pikniki PiS pokazują rolę integracji i silną pozycję rodziny

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 19:36
Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło wzięła udział w pikniku rodzinnym w Garlicy Duchownej koło Krakowa. Według niej, takie spotkania pokazują, jak ważna jest integracja lokalnych społeczności oraz jak silna jest pozycja rodziny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Borys-Szopa: dzięki 500+ Polska stała się krajem cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 17:39
- Za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – oceniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, komentując fakt, że w lipcu drogą internetową złożono ponad 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia 500+.
rozwiń zwiń