X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nagrody Mediów Publicznych. Prezentacja nominowanych za muzykę, obraz i słowo [TRANSMISJA]

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 07:57
Trwa konferencja, podczas której przedstawieni zostaną nominowani do Nagród Mediów Publicznych w kategoriach: Obraz, Muzyka, Słowo. Polskie Radio, Telewizja Polska i Polska Agencja Prasowa podjęły współpracę, aby po jedenastu latach wznowić przyznawanie nagród osobom ważnym dla rozwoju kultury narodowej. Nad wyróżnieniem honorowy patronat objęła Rada Mediów Narodowych.
Audio
  • Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański: media publiczne będą promować nominowanych (IAR)
  • Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski: nagroda w kategorii Muzyka ma dla Polskiego Radia szczególne znaczenie (IAR)
  • Joanna Wnuk-Nazarowa: cieszę się, że te nagrody zostały wznowione (IAR)
  • Mieczysław Kominek: mam nadzieję, że ta nagroda pozwoli wskazać postaci najwybitniejsze (IAR)
  • Dziś poznamy nominowanych do Nagród Mediów Publicznych - relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)
Budynek Polskiego Radia
Budynek Polskiego RadiaFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

 

  • Polskie Radio przyzna nagrody za muzykę, Telewizja Polska za obraz, a Polska Agencja Prasowa, za słowo
  • Nagrody Mediów Publicznych wróciły po 11 latach
  • Szef RMN, Krzysztof Czabański: nagrody dla wybitnych to ukoronowanie roli mediów publicznych w kulturze
  • Wręczenie nagród - we wrześniu w warszawskim Teatrze Polskim

pap nagrody mediów publicznych 1200.jpg
Nagrody Mediów Publicznych wracają po 11 latach

Polskie Radio przyzna Nagrodę Mediów Publicznych w dziedzinie muzyki, Telewizja Polska - w dziedzinie obrazu, a Polska Agencja Prasowa uhonoruje twórców słowa. Do każdej z kategorii została powołana kapituła składająca się z ekspertów i autorytetów w danej dziedzinie.

Media publiczne w roli mecenasa

Szef Rady Mediów Narodowych podkreśla, że media publiczne pełnią funkcję mecenasa i rolę kultorotwórczą.

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański

Przewodniczący kapituł: Joanna Wnuk-Nazarowa (w kategorii Muzyka), Krzysztof Masłoń (w kategorii Słowo) i Przemysław Babiarz (w kategorii Obraz) przedstawią nazwiska i sylwetki piętnastu nominowanych - po pięciu z każdej kategorii.

Joanna Wnuk-Nazarowa mówiła w rozmowie z Polskim Radiem, że "bardzo się cieszy", że ta nagroda została wskrzeszona. - Ona się kiedyś nazywała "Opus", co sugerowało, że odnosi się do muzyki poważnej. Tym razem takiego przesłania nie ma. Każdego rodzaju muzyka będzie brana pod uwagę przez członków kapituły - mówiła przewodnicząca kapituły nagrody w kategorii Muzyka.

Andrzej Rogoyski: w Polskim Radiu wybitna muzyka ma szczególne znaczenie

Prezes Polskie Radia, Andrzej Rogoyski podkreśla, że nagroda w kategorii Muzyka ma szczególne znaczenie dla Polskiego Radia.

W skład kapituły w kategorii Muzyka poza byłą minister kultury i wieloletnią dyrektor naczelną i artystyczną Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach Joanną Wnuk-Nazarową weszli: Krzysztof Penderecki - kompozytor, dyrygent, laureat najważniejszych Nagród Polskiego Radia: "Diamentowego Mikrofonu" i "Diamentowej Batuty", prezes Związku Kompozytów Polskich Mieczysław Kominek, piosenkarka Krystyna Prońko oraz kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista i wokalista Mateusz Pospieszalski.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Krzysztof Czabański: polska kultura potrzebuje wsparcia mediów publicznych

W kapitule w kategorii Obraz znaleźli się: Przemysław Babiarz - dziennikarz i komentator sportowy TVP, Piotr Bernatowicz - historyk i krytyk sztuki, kurator wystaw, Adam Bujak - polski artysta fotografik, Halina Łabonarska - aktorka i Krzysztof Ziemiec - dziennikarz, związany zarówno z telewizją, jak i z radiem.

Jacek Kurski: chodzi o docenienie dzieł artystycznych

Prezes TVP Jacek Kurski podkreśla, że kapituły wyłonione przez zarządy publicznych spółek medialnych doceniają dzieła, które powstały z motywacji artystycznej.

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski

Skład kapituły w kategorii Słowo tworzą: Joanna Siedlecka - reporterka i pisarka, Krzysztof Masłoń - dziennikarz, publicysta i krytyk literacki, Maciej Pawlicki - producent telewizyjny i filmowy, reżyser, scenarzysta, publicysta, Wojciech Tomczyk - dramatopisarz, scenarzysta, producent i krytyk filmowy oraz Piotr Zaremba - historyk, dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i krytyk teatralny.

Wręczenie nagród we wrześniu

Media publiczne będą promowały dzieła artystów nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych, aż do ogłoszenia zwycięzców. Laureatów poznamy podczas gali we wrześniu w Teatrze Polskim w Warszawie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają statuetkę oraz 100 tys. zł.


mbl

Czytaj także

Krzysztof Czabański: media publiczne wypełniają to, czego obywatele powinni od nich oczekiwać

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 12:55
- My się kierujemy dobrem całego społeczeństwa w tym sensie, że społeczeństwo musi mieć media, które nie są zależne od jednej grupy politycznej - powiedział na antenie Jedynki Krzysztof Czabański. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych mówił o roli mediów publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański: dla przedstawicieli opozycji media publiczne nie mają przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 17:55
– Opozycja nie potrzebuje mediów publicznych, gdyż swoje oparcie lokuje w mediach komercyjnych. (…) Media komercyjne popierają środowiska opozycji, a te odwdzięczają się osłabianiem mediów publicznych – powiedział Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Rogoyski: Tomasz Zimoch chciałby likwidacji Polskiego Radia. To niebezpieczne dla kultury

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 17:10
- Wypowiedzi Tomasza Zimocha o tym, że media publiczne "należy zamknąć w piątek i otworzyć w poniedziałek" są niebezpieczne dla mediów publicznych, dla kultury polskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rogoyski, prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia. - To nawoływanie do likwidacji mediów publicznych, a co za tym idzie, do unicestwienia dobra narodowego, jakim jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kurski: jesteśmy telewizją warunkującą pluralizm w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 17:55
- Niszczenie mediów publicznych było częścią większego planu wycofywania państwa, atomizacji społeczeństwa i rozbijania wspólnoty narodowej. To się na szczeście nie udało - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. Szef telewizji publicznej mówił ponadto m.in. o roli mediów publicznych w budowaniu pluralizmu i demokracji w Polsce oraz o języku nienawiści w debacie publicznej.
rozwiń zwiń