X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Bożena Borys-Szopa: pieniądze z 500+ trafiły w dobre ręce, to inwestycja w rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 17:42
- Środki z programu "Rodzina 500+" trafiły w dobre ręce, to doskonała inwestycja w rodzinę - mówiła w niedzielę w podwarszawskim Sulejówku szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. Przypomniała, że od początku działania programu do rodzin trafiło w sumie prawie 77 mld zł.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa (L), poseł Teresa Wargocka (C) oraz burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa (2P) podczas pikniku rodzinnego w ogrodzie dworku w Sulejówku
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa (L), poseł Teresa Wargocka (C) oraz burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa (2P) podczas pikniku rodzinnego w ogrodzie dworku w SulejówkuFoto: PAP/Paweł Supernak
  • Minister Borys-Szopa w niedzielne popołudnie wzięła udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym w Sulejówku pod Warszawą.
  • Szefowa MRPiPS przypomniała, że od początku funkcjonowania programu 500 plus do rodzin trafiło w sumie prawie 77 mld zł. - Mam nadzieję, że państwo również dostrzegacie, że te pieniądze trafiły w dobre ręce i że była to doskonała inwestycja w polskie rodziny - powiedziała Borys-Szopa. 
  • W pikniku uczestniczyli także m.in. wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, mazowiecki komendant Ochotniczego Hufca Pracy Wiesław Leszko i posłanka PiS Teresa Wargocka. - To spotkanie jest dowodem na to, jak bardzo polityka prorodzinna była w Polsce oczekiwana - powiedziała posłanka Wargocka. Dodała, że rodzice dają "ogromny wkład w rozwój naszego narodu, w naszą przyszłość".
Czytaj więcej
Stanisław Szwed 1200.jpg
Wiceminister rodziny: od lipca złożono 3,5 mln wniosków o 500+

- Dzięki programowi 500+ możemy nie tylko zwiedzać piękne miejscowości, ale przede wszystkim poznawać polskie rodziny, rozmawiać z tymi rodzinami, dowiadywać się, co jeszcze ewentualnie moglibyśmy zrobić i w jaki sposób odbierane jest to, co do tej pory zrobiliśmy - powiedziała minister rodziny.

- Sulejówek to przepiękne miasto. Wcale się nie dziwię, że marszałek Józef Piłsudski szczególnie sobie to miasto upodobał - dodała.

77 miliardów złotych

Szefowa MRPiPS przypomniała, że od początku funkcjonowania programu 500 plus do rodzin trafiło w sumie prawie 77 mld zł. - Mam nadzieję, że państwo również dostrzegacie, że te pieniądze trafiły w dobre ręce i że była to doskonała inwestycja w polskie rodziny - powiedziała Borys-Szopa.

Poinformowała, że w Sulejówku rodziny złożyły do tej pory 1900 wniosków o 500+ i 1200 wniosków o "Dobry start".

"To spotkanie jest dowodem na to, jak bardzo polityka prorodzinna była w Polsce oczekiwana"

W pikniku uczestniczyli także m.in. wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, mazowiecki komendant Ochotniczego Hufca Pracy Wiesław Leszko i posłanka PiS Teresa Wargocka.

- To spotkanie jest dowodem na to, jak bardzo polityka prorodzinna była w Polsce oczekiwana - powiedziała posłanka Wargocka. Dodała, że rodzice dają "ogromny wkład w rozwój naszego narodu, w naszą przyszłość".

- Pierwszy raz posłem zostałam w 2007 r. i już wtedy myśleliśmy o poważnej polityce prorodzinnej na wzór polityki rodzinnej w państwach Unii Europejskiej. Wtedy w najśmielszych wyobrażeniach nie mogliśmy przewidzieć, że program 500 plus może objąć wszystkie dzieci w Polsce - powiedziała posłanka PiS.

Podkreśliła, że program 500+ to wyraz uznania od państwa polskiego za wychowanie młodego pokolenia Polaków.

Podczas pikniku ministerstwo rodziny przygotowało dla najmłodszych uczestników wiele atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w pracach plastycznych, turnieju szachowym, bawić się w basenie z kulkami czy zaprojektować przypinkę na ubranie. Chętni mogli także obejrzeć pokaz sprzętu służb, m.in. straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.

Reforma programu

Program "Rodzina 500+" w nowej odsłonie zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Osoby, które mają przyznane do 30 września br. świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

Od początku lipca wnioski o świadczenie można składać za pośrednictwem internetu. Od 1 sierpnia jest to także możliwe drogą tradycyjną, podczas wizyty w urzędzie.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bożena Borys-Szopa: dzięki 500+ Polska stała się krajem cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 17:39
- Za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – oceniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, komentując fakt, że w lipcu drogą internetową złożono ponad 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia 500+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Borys-Szopa: w ramach 500+ do rodzin trafiło ponad 74,4 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 21:06
Od początku funkcjonowania programu "Rodzina 500+" skierowaliśmy do rodzin ponad 74,4 mld zł, z tego 10,8 mld trafiło do rodzin z woj. mazowieckiego – poinformowała we wtorek szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa podczas wizyty w Otwocku. Minister rodziny wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedzili w Otwocku rodzinę wielodzietną w ramach kampanijnego objazdu kraju "PiS-busem".
rozwiń zwiń