X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik: nikt nie zastąpi rodziców w wychowaniu dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 10:30
- Jeżeli rodzice się nie zmobilizują, nie zatroszczą o przyszłość własnych dzieci, to nikt ich nie zastąpi - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Słowa te nawiązują do informacji o planach dodatkowych zajęć z edukacji seksualnej w niektórych szkołach.
Audio
  • 25.08.2019 Ks. Paweł Rytel-Andrianik: nie możemy zostać obojętni na przypadki profanacji wizerunków Matki Bożej
Ks. Paweł Rytel-Andrianik
Ks. Paweł Rytel-AndrianikFoto: PR24

Wobec zapowiadanych przez niektóre samorządy planów wprowadzenia w szkołach od września zajęć dodatkowych z edukacji seksualnej bp Marek Mendyk przypomniał rodzicom ich konstytucyjne prawo, jakim jest wychowanie dzieci zgodne z przyjętym systemem wartości. Do jego apelu odniósł się Paweł Rytel-Andrianik.

"Nikt nie zastąpi rodziców"

- Są sygnały, że niektóre samorządy chcą wprowadzić finansowanie edukacji seksualnej, co wykracza poza podstawę progamową. Jest już w szkole przygotowanie do życia w rodzinie - zaznaczył duchowny na antenie PR24.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Abp-Marek-Jedraszewski-pap-1200.jpg
Abp Jędraszewski: nie dopuśćmy, by Maryja przestała być naszą Matką i Królową

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski uważa, że "jeżeli rodzice się nie zmobilizują, nie zatroszczą o przyszłość własnych dzieci, to nikt ich nie zastąpi". - Zadaniem Kościoła jest być w służbie rodziom - podkreślił. 

- Warto zainteresować się tym co dzieje się w szkołach, jakie zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje - zaznaczył gośc PR24.

"Maryja łączy Polaków"

Ks. Paweł Rytel-Andrianik odniósł się również do kwestii sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę. - Nie ma drugiego takiego miejsce, które łączyłoby Polaków tak bardzo jak Jasna Góra. Nie ma drugiego takiego obrazu, który tak bardzo kojarzyłby się z Polską - podkreślił.

Rzecznik KEP powiedział, że przypadki profanacji wizerunków Matki Bożej są dla wierzących "bardzo bolesne". - Nie możemy pozostać obojętni - zaznaczył. Dodał, że "ważne jest, aby nie obrażać katolików pod płaszczykiem działalności artystycznej". 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Michał Walczyk.

Polskie Radio 24/msze, PAP

----------------------

Data emisji: 25.08.2019

Godzina emisji: 9.35 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bp Mering o akcji "Polska pod Krzyżem": poprzez takie zgromadzenie poznajemy swoją siłę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 10:05
- Trzeba wrócić pod krzyż, żeby przypomnieć sobie, że wszystkie te ataki na chrześcijan, Kościół i instytucje katolickie, to nie jest nic nowego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering.
rozwiń zwiń