X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Działacze pro-life uniewinnieni. "Korzystamy z wolności do wyrażania poglądów"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 10:54
Pierwsze postępowanie dotyczyło pikiety – wolontariusze Fundacji Pro Prawo do Życia przygotowali wystawę ukazującą skutki aborcji i nawołującą do ochrony życia człowieka od momentu jego poczęcia. Sąd Rejonowy w Rzeszowie po przeprowadzeniu postępowania dowodowego wydał wyrok uniewinniający działaczy pro-life – informuje Ordo Iuris. 
Der Verein Duma i Nowoczesność (Stolz und Fortschrittlichkeit) wurde vom Gericht Verboten.
Der Verein "Duma i Nowoczesność" (Stolz und Fortschrittlichkeit) wurde vom Gericht Verboten. Foto: Shutterstock/FabrikaSimf

Miał być bojkot, jest wielki sukces. Antyaborcyjny film podbił Amerykę
unplanned-F-1200.jpg
Miał być bojkot, jest wielki sukces. Antyaborcyjny film podbił Amerykę

Postępowania zostały wszczęte przez policję z uwagi na doniesienia złożone w związku z prezentowaniem w miejscu publicznym banerów przedstawiających dzieci uśmiercone w wyniku aborcji. Następnie sprawy były przekazane do sądów – czytamy.

Pierwsze postępowanie dotyczyło pikiety zorganizowanej w odpowiedzi na odbywającą się w tym samym czasie na rzeszowskim rynku manifestację zwolenników możliwości uśmiercania nienarodzonych dzieci przeprowadzoną w związku z tzw. "czarnym piątkiem". 

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Wojna cywilizacji". Prawo aborcyjne zmieniane jest dzięki kłamstwu i manipulacji

W drugiej sprawie lubelski Sąd Rejonowy skazał obwinionego na karę grzywny. Sprawa, wskutek złożonej przez obrońcę apelacji, trafiła do Sądu Okręgowego w Lublinie, gdzie zapadło orzeczenie zmieniające wyrok pierwszej instancji. Działacz pro-life został uniewinniony od zarzutu dokonania czynu mającego znamiona wykroczenia.

Mark Zuckerberg: cenzurowaliśmy reklamy pro-life podczas referendum w Irlandii ws. aborcji
pap_zuckerberg-1200.jpg
Mark Zuckerberg: cenzurowaliśmy reklamy pro-life podczas referendum w Irlandii ws. aborcji

– Jest to kolejny wyrok uniewinniający działaczy Fundacji Pro Prawo do Życia od zarzucanych im czynów.  Podkreślić należy, że obrońcy życia korzystają z konstytucyjnie gwarantowanego im prawa do wolności wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Potwierdza to konsekwentna i bogata linia orzecznicza – powiedział Anna Przestrzelska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

ordoiuris.pl/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chrześcijański Kongres Społeczny przygotował deklarację Narodowego Marszu Życia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 15:49
Chrześcijański Kongres Społeczny, organizator niedzielnego Narodowego Marszu Życia, przygotował deklarację wzywającą władze m.in. do wyraźnego umocnienia prawa do życia w polskim ustawodawstwie i przyjęcia społecznego projektu "Zatrzymaj aborcję". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzeszów: Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 17:57
W Rzeszowie po południu z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Tematem przewodnim imprezy było hasło "Seksedukacja to deprawacja". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oświadczenie zwolnionego z IKEI pracownika. "Nie mogę uczestniczyć w propagowaniu ideologii sprzecznej z moją wiarą"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 13:26
"Jako katolik nie mogę uczestniczyć w propagowaniu ideologii sprzecznej z moją wiarą ani akceptować sytuacji, w której pracodawca zmusza mnie do zmiany mojego światopoglądu" - pisze w zamieszczonym na stronie Instytutu Ordo Iuris oświadczeniu Tomasz K., zwolniony z IKEI pracownik za to, że odmówił uczestnictwa w programie LGBT.
rozwiń zwiń