X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

K. Czabański: w nowej kadencji przebudowa rynku medialnego będzie postępować

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 21:12
Media publiczne w ostatnich latach zostały radykalnie przebudowane, a w nowej kadencji przebudowa rynku medialnego będzie postępować - powiedział w czwartek w Toruniu przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Wskazał na konieczność repolonizacji i dekoncentracji mediów. 
Krzysztof Czabański
Krzysztof CzabańskiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Krzysztof Czabański, kandydujący do Sejmu z drugiej pozycji listy PiS w okręgu toruńskim, wziął udział w konferencji prasowej wraz z innymi kandydatami swego ugrupowania do parlamentu. - Pamiętam te oczekiwania zgłaszane na spotkaniach wyborczych cztery lata temu, dotyczące mediów publicznych, konieczności przebudowy całego rynku medialnego, a zwłaszcza segmentów publicznych. Zostały one przebudowane, całkowicie, radykalnie. Są innymi mediami niż były cztery lata temu, służą Polsce, służą wszystkim Polakom, merytorycznej debacie - podkreślił poseł.  

Czytać więcej
czabański krzysztof-3 1200x660.jpg
Krzysztof Czabański: polska kultura potrzebuje wsparcia mediów publicznych

"Próba repolonizacji i dekoncentracji mediów"

Poseł PiS zaznaczył, że kierowana przez niego Rada Mediów Narodowych od kilku lat pilnuje, żeby media publiczne rozwijały się. 

- Czeka na nowy krok w nowej kadencji, próba repolonizacji i dekoncentracji mediów, przebudowy ich tak żeby różne inicjatywy polskie i inicjatywy medialne miały wsparcie rządu i samorządu, żeby mogły na tym rynku mieć lepszą pozycję medialną niż do tej pory. Obiecuję, a powinno to zabrzmieć wiarygodnie, ponieważ nasze obietnice spełniliśmy przez te cztery lata, że dalsza przebudowa rynku medialnego w nowej kadencji będzie postępować - zapewnił szef RMN. 

Zajmująca piąte miejsce na liście poseł Anna Sobecka podkreśliła, że celem kandydatów do parlamentu jest kontynuowanie programu dobrej zmiany dla Polski. 

- Wydaje mi się, że to co obiecywaliśmy zostało wykonane w przeważającej większości. Dlatego ufam, że Polacy zaufają nam podobnie i pozwolą na realizację programu dobra zmiana dla Polski. W swojej dotychczasowej pracy parlamentarnej zapoznałam się z najważniejszymi problemami Polaków i ich oczekiwaniami. Staram się skutecznie je realizować. Ufam, że Polacy nam zaufają i oddadzą głos na PiS - mówiła Sobecka.  

"Przykład do naśladowania"

"Ósemka" na liście, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mariusz Kałużny zwrócił uwagę, że "najbliższe wybory są bardzo ważne, bo zdecydują czy PiS będzie mogło kontynuować program socjalny, który przywrócił godność wielu ludziom, czy dojdzie do władzy totalna opozycja, która przez osiem lat rujnowała Polskę, a dzisiaj pokazuje, że nie ma programu, nie ma nic ciekawego do zaproponowania". 

Kandydujący do Senatu wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski podkreślił, że tak jak parlamentarzyści w poprzedniej kadencji pokazali jak zmieniać Polskę, tak samo samorządowcy zmieniali Toruń. 

- Toruński samorząd jest bardzo dobrym przykładem do naśladownictwa i myślę, że nasi parlamentarzyści pokazali w poprzedniej kadencji, że można zmieniać Polskę. My w samorządzie pokazaliśmy, że potrafimy budować piękne, nowoczesne miasto. To piękne nowoczesne miasto jest idealnym przykładem, żebyśmy wspólnie doprowadzili do takiej sytuacji, że Polska będzie jeszcze piękniejsza, taka jak nasz piękny Toruń. Zachęcam wszystkich żeby pójść na te wybory i zagłosować na stabilizację, na PiS - mówił. 

Liderem listy PiS do Sejmu w okręgu toruńskim jest minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Czabański o akcji "Jest nas 60 milionów": działanie na rzecz racji stanu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 13:00
- Rada Mediów Narodowych będąc sygnatariuszem tej kampanii, chce pokazać nową rolę mediów publicznych - powiedział na antenie radiowej Jedynki szef RMN Krzysztof Czabański. Rusza poświęcona Polakom za granicą akcja "Jest nas 60 milionów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański: dla przedstawicieli opozycji media publiczne nie mają przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 17:55
– Opozycja nie potrzebuje mediów publicznych, gdyż swoje oparcie lokuje w mediach komercyjnych. (…) Media komercyjne popierają środowiska opozycji, a te odwdzięczają się osłabianiem mediów publicznych – powiedział Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń