X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Policja: zakończono poszukiwania

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 11:50
- Identyfikacja potwierdziła, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku, co do którego prokuratura rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo - podała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Od niedzieli poszukiwanym był Piotr Woźniak-Starak.
Audio
  • Prokuratura: ciało Piotra Woźniaka-Staraka odnalezione (IAR)
Producent filmowy Piotr Woźniak-Starak
Producent filmowy Piotr Woźniak-StarakFoto: PAP/archiwum Kmieciński
  • Prokuratura poinformowała, że znaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka
  • Policja zakończyła poszukiwania na jez. Kisajno
  • - W czwartek rano grupa płetwonurków zlokalizowała i wyłowiła ciało prawdopodobnie zaginionego i poszukiwanego od niedzieli mężczyzny - informowała wcześniej warmińsko-mazurska policja
  • Piotr Woźniak-Starak poszukiwany jest od niedzieli. Producent filmowy wypadł z łodzi motorowej, którą płynął po jeziorze Kisajno

Jak podał w czwartek w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, w wyniku przeprowadzonych dzisiaj z udziałem prokuratora czynności identyfikujących, potwierdzono, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył w wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo z art. 177§2kk".

Jak dodał, po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych, na zlecenie Prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej.

jerzy starak 1200 pap.jpg
Jerzy Starak. Ojczym tragicznie zmarłego Piotra Woźniak-Staraka to magnat farmaceutyczny

Jak podała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, w związku z tym, że tożsamość mężczyzny, którego ciało wyłowiono dziś z jez. Kisajno została potwierdzona, działania poszukiwawcze zostały zakończone.

>>>CZYTAJ WIĘCEJ>>> Kim jest zaginiony na jeziorze Kisajno Piotr Woźniak-Starak?

Doniesienia o odnalezieniu ciała

W czwartek rano wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński napisał na Twitterze, że "potwierdziły się najgorsze obawy, wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione".

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny w komunikacie przesłanym rano PAP podał, że dzisiaj w godzinach rannych grupa płetwonurków w jeziorze Kisajno "zlokalizowała ciało nieustalonej osoby". "Aktualnie z udziałem prokuratora i policji będą przeprowadzane czynności zmierzające do identyfikacji zwłok" - dodał.

Według nieoficjalnych informacji, ciało człowieka na dnie jeziora Kisajno odnalazła w czwartek ok. godz. 5 rano Grupa Specjalna Płetwonurków RP, która specjalizuje się w lokalizacji osób zaginionych i ofiar utonięć.

piotr woźniak-starak pap 1200.jpg
Kim był Piotr Woźniak-Starak? Mężczyzna został wyłowiony z jeziora Kisajno

Śledztwo w sprawie zaginięcia Piotra Woźniaka-Staraka

Śledztwo w sprawie "wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć" prowadzi od wtorku Prokuratura Rejonowa w Giżycku. Na tym etapie postępowania, śledczy nie informują o szczegółach zdarzenia, nie ujawniają żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy, ani nie odnoszą się do doniesień medialnych.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jez. Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

PAP Piotr Woźniak-Starak Agnieszka Szulim 1200.jpg
Agnieszka Woźniak-Starak. Żona zmarłego biznesmena to znana dziennikarka i prezenterka

Dryfująca motorówka

Jak informowała policja, z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono dryfującą motorówkę, na pokładzie której nikogo nie było. Po wszczęciu poszukiwań osób, które płynęły motorówką, natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że płynęła łodzią z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skrętu obydwoje wpadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

>>>CZYTAJ WIĘCEJ<<< Jerzy Starak. Ojczym Piotra Woźniak-Staraka to magnat farmaceutyczny

Od niedzieli powierzchnię, dno i brzegi jeziora przeszukiwali policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni - wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary i robota do prac pod wodą. W akcji brała także udział m.in Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

Od początku akcji policja deklarowała, że poszukiwania na Kisajnie będą prowadzone "do skutku".

pkur

Czytaj także

Jerzy Starak. Ojczym tragicznie zmarłego Piotra Woźniak-Staraka to magnat farmaceutyczny

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 12:05
Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Jego ojczym to szósty najbogatszy Polak, właściciel Polpharmy oraz były tajny współpracownik Służby Bezpiecześtwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jest siostra Piotra Woźniaka-Staraka? To jego ciało wyłowiono z jeziora Kisajno

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 11:55
Nie żyje znany producent filmowy i biznesmen Piotr Woźniak-Starak. Wypadł on z motorówki na jeziorze Kisajno wraz z 27-letnią kobietą, która dopłynęła do brzegu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Woźniak-Starak. Matka zmarłego producenta to znana bizneswoman, restauratorka i kolekcjonerka sztuki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 11:50
Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Znany producent filmowy był pasierbem Jerzego Staraka i synem Anny Woźniak-Starak, znanej m.in. z prowadzenia restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Woźniak-Starak. Żona zmarłego producenta filmowego to znana dziennikarka i prezenterka

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 12:57
Poznali się, bo uległa namowom znajomych, by pojechała do jego domu. Nieco przypadkowa znajomość Agnieszki Szulim i Piotra Woźniaka-Staraka szybko przerodziła się w miłość. Gdy trzy lata temu dziennikarka oraz prezenterka i znany producent filmowy brali ślub, byli na czołówkach wszystkich serwisów plotkarskich. Nic dziwnego, ponieważ w tle znajdowały się też gigantyczne pieniądze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Woźniak-Starak zaginął na jeziorze Kisajno. Kamery termowizyjne i sonary, czyli jak poszukuje się zaginionych na jeziorach

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 16:01
Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe współuczestniczy w poszukiwaniu Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno. Jarosław Sroka, dyrektor MOPR tłumaczy w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl, jakie zwykle działania podejmują służby przy podobnych akcjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Woźniak-Starak zaginął na jeziorze Kisajno: nowe informacje. Jest śledztwo prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 11:55
Prokuratura w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie wypadku na mazurskim jeziorze Kisajno, podczas którego z motorówki wpadł do wody producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Dotychczasowe poszukiwania zaginionego nie przyniosły rezultatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Woźniak-Starak zaginął na jeziorze Kisajno. Kim jest 27-latka, z którą pływał motorówką?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 21:00
Trwa czwarta doba poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Znany producent filmowy wypadł do mazurskiego jeziora Kisajno z motorówki, na której była też pochodząca z Łodzi 27-letnia Ewa. Kim jest tajemnicza kobieta, którą początkowo mylnie brano za siostrę zaginionego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwarty dzień poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka bez przełomu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 21:31
Bez rezultatu zakończyły się w środę poszukiwania producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Środa jest czwartym dniem akcji poszukiwawczej. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem prawdopodobnie śmiertelnym.
rozwiń zwiń