X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prokuratura: dowody z przeszukań ws. z Inowrocławia zostaną poddane analizie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 20:13
Dowody z przeszukań prowadzonych przez CBA w środę w Inowrocławiu i okolicach w zw. ze śledztwem ws. afery fakturowej, zostaną poddane analizie – poinformowała PAP prokuratura. Przeszukania prowadzono w blisko 30 miejscach, w tym Urzędu Miasta Inowrocławia. 
Audio

W środę rano funkcjonariusze bydgoskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) rozpoczęli na terenie woj. kujawsko-pomorskiego przeszukania związane ze śledztwem dotyczącym oszustw dokonywanych na szkodę Urzędu Miasta Inowrocławia.  

Czytać więcej
ryszard brejza 1200 pap.jpg
TVP Info: władze Inowrocławia starają się zatuszować aferę fakturową

Czynności w 30 lokalizacjach

Jak podał w środę rano, w rozesłanym mediom komunikacie Temistokles Brodowski naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej CBA, czynności prowadzono w blisko 30 lokalizacjach, w tym w Urzędzie Miasta Inowrocławia oraz innych instytucjach i przedsiębiorstwach oraz w miejscach zamieszkania osób prywatnych. 

W środę po południu Brodowski poinformował PAP, że w części wytypowanych lokalizacji przeszukania już zakończono, a w pozostałych powinny one zakończyć się wczesnym wieczorem. W wytypowanych miejscach zabezpieczano głównie dokumentację i sprzęt elektroniczny, w tym komputery, tablety i inne nośniki danych. 

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała PAP w środę po południu, że pozyskane w czasie prowadzonych tego dnia przeszukań dowody zostaną poddane analizie. 
Wawryniuk poinformowała też PAP, że środowe przeszukania były kolejnymi tego typu czynnościami realizowanymi w tym roku w śledztwie. Wyjaśniała, że podobne działania miały miejsce w maju br. 
Postępowanie dotyczące wyłudzenia pieniędzy przez pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia, miało swój początek w październiku 2017 r.

Zarzuty o poświadczenie nieprawdy i oszustwa

CBA przeprowadziło wówczas w inowrocławskim magistracie kontrolę, a po jej wstępnych ustaleniach oraz w efekcie zawiadomienia złożonego przez prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę, wszczęto śledztwo. 
Początkowo postępowanie prowadziła prokuratura w Bydgoszczy, jesienią ub.r. przejęła je Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. 

W toku postępowania zarzuty przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz oszustwa przedstawiono w sumie 16 osobom - pracownikom Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia oraz przedsiębiorcom współpracującym z magistratem. Zarzuty usłyszała między innymi była naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia, która pełniła również funkcję rzecznika prasowego prezydenta Inowrocławia. 

Wawryniuk wyjaśniła, że jak dotąd w postępowaniu ustalono, iż od 2015 do 2017 r. podejrzani, posługując się podrobionymi fakturami wystawionymi na rzecz Urzędu Miasta Inowrocławia przez współpracujących z urzędem przedsiębiorców, wypacali z budżetu gminy pieniądze za usługi, które nie miały miejsca lub nie były świadczone na rzecz Urzędu, ale innego podmiotu. 

Rzecznik poinformowała, że - według dotychczasowych ustaleń podejrzani wyłudzili w ten sposób około 200 tys. zł. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA Inowrocław CBA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA w Urzędzie Miasta Inowrocławia. Chodzi o aferę fakturową

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 10:13
- Funkcjonariusze CBA prowadzą w środę na terenie woj. kujawsko-pomorskiego szereg przeszukań mających związek ze śledztwem ws. afery fakturowej. Przeszukania odbywają się w blisko 30 miejscach, w tym w Urzędzie Miasta Inowrocławia, innych instytucjach i mieszkaniach.
rozwiń zwiń