X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier: wierzę, że za dekadę lub dwie przeskoczymy poziom życia Europy Zachodniej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 14:45
- Chcemy zaangażować się w kolejnych latach w to, co jest dla Polski najważniejsze - budowanie poziomu życia jeszcze lepszego, jaki jest w państwach Europy Zachodniej. Wierzę, że za dekadę lub dwie w stosunku do niektórych państw przeskoczymy tamten poziom życia - powiedział Mateusz Morawiecki podczas pikniku rodzinnego w Stalowej Woli (woj. podkarpackie).
Audio
  • Premier: nie będzie naszej zgody na podrzynanie gardeł kukłom, ani na żadne obrażanie Polaków, polskiej wiary, polskiego języka, na kłamstwa historyczne (PR24)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki w Stalowej Woli
Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki w Stalowej WoliFoto: PAP/Darek Delmanowicz
  • Mateusz Morawiecki uczestniczył w pikniku rodzinnym PiS w Stalowej Woli
  • Podkreślił w przemówieniu, że Polska jest najwyższą wartością dla PiS
  • - Nie będzie naszej zgody na obrażanie Polaków, polskiej wiary, języka, na kłamstwa historyczne - mówił
  • Stwierdził, że za dekadę lub dwie poziom życia w Polsce będzie wyższy niż w krajach Europy Zachodniej
  • Prosił zgromadzonych, by odpowiedzieli sobie na pytanie, czy lepiej żyło się w Polsce 4 lata temu, czy teraz?
  • Premier wyjaśniał, że pieniądze na programy społeczne wzięły się m.in. ze skutecznej walki rządu z wyłudzeniami VAT-u
  • - Za czasów naszych poprzedników wzrosło zadłużenie Polski - podkreślił

- Pokazaliśmy, że potrafimy realizować interesy Polski w Unii Europejskiej, a czasem mocno postawić na swoim - powiedział szef rządu. Jak dodał, Polska może być jeszcze lepsza. - Trzeba się o to starać rok po roku, kadencja po kadencji - podkreślił.  Jak mówił, pieniądze, które przeznaczamy na programy społeczne i gospodarcze wzięły się stąd, że PiS potraktowało Polskę jako najwyższą wartość.

Jarosław Kaczyński 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: pokazaliśmy, że władza może być wiarygodna

- Zapytajmy siebie i naszych przyjaciół, czy chcemy, aby nasze państwo było stalowe, patrzące z wiarą na realizację programu społecznego, czy tekturowe i pełne niedowiarków - mówił premier. Podkreślił, że działania rządu PiS "doprowadziły do pojawienia się nowych możliwości i środków, które przyznajemy i dalej będziemy przeznaczać na politykę społeczną".

Premier: nie będzie naszej zgody na obrażanie wiary i Polaków

Podczas wystąpienia premier zwracał uwagę, że środki, które "ciężką pracą wyrwaliśmy mafiom VAT-owskim, przestępcom podatkowym, wielkim korporacjom międzynarodowym" są również przeznaczane na podnoszenie naszego bezpieczeństwa.

KPRM mateusz morawiecki free 1200.jpg
Sondaż: Polacy wskazali, kto powinien być premierem po wyborach

- Tak żeby to bezpieczeństwo było jak najwyższe. I nie będzie naszej zgody na podrzynanie gardeł kukłom, ani na żadne obrażanie Polaków, polskiej wiary, polskiego języka, na kłamstwa historyczne - podkreślił.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Piotr Gliński: ponad 90 proc. zobowiązań PiS zostało już zrealizowanych

Mateusz Morawiecki prosił zgromadzonych, by odpowiedzieli sobie na pytanie, "czy lepiej żyło się w Polsce 4 lata temu, czy teraz?". - Czy było wtedy łatwiej o pracę, jak wyglądała polityka senioralna, wobec rodzin. I czy lepiej się żyło rodzinom wielodzietnym - wymieniał.

"Za czasów naszych poprzedników wzrosło zadłużenie Polski"

- Z drogi ku Polsce dumnej, suwerennej, sprawiedliwej i wielkiej nie zejdziemy - zapowiedział premier. - Idziemy tą drogą. Ten ogień, który nieśli nasi przodkowie i przez ciemne lata faszyzmu, komunizmu - tej czerwonej zarazy - wierzyli, że ten ogień doprowadzi nas do niepodległej, suwerennej, my dzisiaj przejęliśmy - podkreślił.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że "niektórzy obawiają się, czy wystarczy środków na realizację wielkich programów społecznych PiS". - Zadłużanie państwa odbywało się za naszych poprzedników. Jak zliczymy zabranie OFE i wyprzedanie majątku narodowego w ich czasach, to łącznie był to dług dodatkowy, zaciągnięty przez naszych poprzedników, w wysokości 600 mld zł - podkreślił.

Dodał przy tym, że w 2018 r. deficyt budżetowy był najniższy w okresie ostatnich 30 lat. - Widać, kto jest dobrym gospodarzem finansów publicznych: PIS - oświadczył.

- Mamy kompetencje, mamy lata doświadczeń i udanych polityk za sobą. Pokazaliśmy ludziom, że to nie jest tylko gadanie; że to jest działanie, że to jest czyn, który przemawia do narodu i stara się obudzić go do wielkości - podkreślił premier.

"Prawo i Sprawiedliwość jest partią polskiego dobrobytu"

- Chcemy przebijać te szklane sufity dalej właśnie dla polskich rodzin, bo to jest podstawą naszego programu i to będzie podstawą naszego programu w kolejnych latach - mam nadzieję - jeżeli państwo, jeżeli Polacy nam zaufają" - mówił szef rządu.

- W tym naszym wielkim społecznym, gospodarczym programie jest pewien klucz, kluczyk, klucz do skarbca - dosłownie i w przenośni. To jest umiejętność, kompetencja zarządzania instytucjami państwa, w szczególności instytucjami podatkowymi - podkreślił Morawiecki.

Jego zdaniem ci, "którzy naiwnie lub z premedytacją chcą, żeby było tak jak było, to albo wiedzą, albo nie wiedzą, że Polska była pozbawiona naszych środków, nam należnych podatków (...), na dziesiątki różnych sposobów" - mówił premier do zgromadzonych. - Trzeba było szkiełka i oka, trzeba było tej kompetencji, żeby wniknąć w te obszary, gdzie, w jaki sposób wielkie korporacje międzynarodowe nie płacą w Polsce podatków, w jaki sposób mafie VAT-owskie transferują pieniądze za granicę - stwierdził.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Jacek Sasin: na naszych listach nie ma przypadkowych osób

- Bo ten wachlarz tych różnych metod, przez które Polacy byli pozbawieni pieniędzy, był bardzo szeroki i jest dalej bardzo szeroki. Tylko Prawo i Sprawiedliwość nie pozwala na jego stosowanie - wyjaśnił. - I tak długo, jak będziemy, nie pozwolimy na jego stosowanie - dodał.

- To mechanizmy od całkiem legalnych - niestety - rajów podatkowych: Szwajcaria, Holandia, Irlandia, Luksemburg (...), a skończywszy na zupełnie nielegalnych mechanizmach, jak przemyt papierosów, alkoholu, paliwa, który my w końcu kontrolujemy - tłumaczył premier Morawiecki.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier w Siemianowicach Śląskich: potrzebujemy zgody do realizacji zmian

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 16:05
- Jesteśmy obozem patriotycznym. Wierzymy, że nasza ojczyzna jest naszą największą wartością. Cokolwiek robimy, trzymamy stronę Polski - powiedział Mateusz Morawiecki podczas pikniku rodzinnego w Siemianowicach Śląskich. W czasie pikniku premier spotkał się również z harcerzami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w naszych działaniach stawiamy przede wszystkim na rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 20:30
- W naszych działaniach stawiamy przede wszystkim nacisk na rodzinę, na to żeby była praca, jak najlepsza płaca. To jest europejskość w konkrecie i w tym kierunku idziemy - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Śląska.
rozwiń zwiń